<l> Brimstone verkocht aan 79 landen N\ 24 M ANGELA KIJKT TV Ik moet het SBS 6 nageven: ze blijven het proberen. Hoewel zo'n beetje alle grote amusementsshows er flopten, geven ze niet op. Sinds donderdag hebben ze wéér iets nieuws: Ninja Warrior NL. Of, nou ja, iets nieuws: als ik de zender mag geloven is dit een internationale tv-hit die al in 165 landen met veel succes te zien is. Door de omroepen zou gevochten zijn om het te mogen uitzenden in Nederland. Detail: ik had er nog nooit van gehoord. Maar dat ligt geheid aan mij. Dus kom maar op, dacht ik donderdagavond. Dit enorme fenomeen wilde ik graag aan schouwen. Dat leverde meteen de eerste te leurstelling op: was dit het nou? Een stel ver klede lolbroeken en sportschooltypes die een uit de kluiten gewassen hindernisbaan te lijf gaan? Was daar al die fuzz om? Om een XL-versie van de stormbaan die al zou oud is als Sterrenslag, Staatsloterij show en, wat re center, WipeOutl Tweede teleurstelling: Dennis van der Geest die uiterst ongemakkelijk presenta tor stond te spelen in de studio. Dit is toch niks voor hem? Laat die jongen lekker op lo catie programma's maken, zoals Fort Oranje. Daar is hij op zijn plek. De oud-judoka heeft het postuur om het gajes van die gettocam ping alle vervelende vragen te stellen. Nie mand die het in zijn hoofd haalt om hém te lijf te gaan. Maar er was ook een lichtpuntje: Jack van Gelder. Ja mensen, de enige echte Jack van Gelder zit ook in Ninja Warrior. Hij verzorgt gloedvol commentaar bij al die lefgasten die zich slingerend, rennend, springend en klimmend naar de overkant begeven. En dat was heerlijk. Ik hoefde mijn ogen maar dicht te doen en waande me weer bij Te land, ter zee en in de lucht of bij het Nederlands elftal. Niemand kan zo lekker een climax kan op bouwen als hij. „Ja. Ja. Ja. Jaa.Neeee!" Ster ker nog, zonder de beelden werd het pro gramma eigenlijk een stuk leuker, merkte ik. Conclusie: je hoeft geen helderziende te zijn om te weten dat SBS 6 op de zoveelste flop afstevent. Maar ik zie mogelijkheden het tij nog enigszins te keren: zend dit programma voortaan op zondagochtend uit. Kinderen vinden dit soort waaghals-tv namelijk ge weldig, de mijne zeker. Dan draaien wij ou ders ons nog een keer om en dromen weg op die vertrouwde stem van Jack. Quote van de dag Tv-werk is voor mij een uitlaatklep in deze moeilijke periode Eerste film nieuwe K3 Van jager tot prooi Eerder werd al gemeld dat de film aan Noord - Amerika en de meeste Europese landen was verkocht. Toen de film een maand geleden aan 24 landen was ver kocht, was er al veel ju bel bij Koolhoven: „Geweldig dat de film het zo goed doet in Ne derland, maar dit is toch wel de kers op de taart." Het gebeurt zelden dat een Nederlandse film in zo veel landen wordt uitgebracht. Zwartboek van Paul Verhoeven werd aan vijftig landen ver kocht. Ook veel films van regisseur Dick Maas, zoals De Lift, Amsterdamned en Sint, waren in tientallen landen te zien. Brimstone vertelt over een demonische domi nee (Guy Pearce) die het gemunt heeft op een onschuldige vrouw (Dakota Fan ning). Het is de eerste film van Koolhoven in acht jaar tijd. De film is vanaf deze week te zien in de Ameri kaanse bioscopen. De hoofdrolspelers geven interviews aan talloze grote media waarin ze zich lovend uitlaten over de maker. In Nederland is Brim stone na twee maanden nog steeds te zien in 32 theaters. Geweldig dat de film het zo goed doet in Nederland, maar dit is echt de kers op de taart Waar wordt het meest gekeken? In de provincie. Wat dat betreft klopt het helemaal. De tv-boe- ren scoren in de meest agrari sche gebieden, al wonen ze in Texas, Frankrijk of Roemenië. Drenthe spant in relatieve zin de kroon als het gaat om markt aandeel. Van alle inwoners die op zondagavond voor de tv zit ten, stemt 64 procent af op NPO1. Ook Groningen (62), Zeeland (57) en Gelderland (56) scoren ver boven de 50 procent. Het gemiddelde landelijke marktaandeel is 46 procent. Dat boer Riks in Canada weke lijks trouw naar de kerk gaat en in het programma vertelt hoe belangrijk de kerkgang voor hem is, zal een groot deel van de kijkers als muziek in de oren klinken. Kijkcijferexpert René van Dammen zocht uit dat Boer zoekt Vrouw prima scoort in re ligieuze kringen. Zo is het marktaandeel van mensen die stemmen op de Christenunie torenhoog: 72 procent. Ook het CDA doet met een marktaan deel van 67 procent bovenge middeld goed mee. De grootste kijkcijferhit van de Nederlandse televisie is van de provincie. Amsterdam, Rotterdam en Den Haag blijven achter, in Noordoost-Nederland wordt Boer zoekt Vrouw op handen gedragen. Met Drenthe als trotse koploper van de kijkcijfers. elfs het reuze populaire Heel Holland Bakt komt niet aan de kijkcijfers van Boer zoekt Vrouw. De tweede internatio nale editie van het succespro gramma van Yvon Jaspers trok in de eerste vier weken gemid deld 4,2 miljoen kijkers. Daar van keken er 3,25 miljoen live en nog eens 950.000 mensen za gen het programma op dezelfde avond via uitgesteld kijken. zaterdag 11 maart 2017 Nina Reageren? angela@persgroep.nl —Chefkok Sergio Herman verschijnt weer op tv, na het verlies vorige week van zijn ongeboren zoontje. MUZIEK Hanne, Marthe en Klaasje van K3 gaan hun eerste film op nemen: K3 Love Cruise. Het is niet de eerste K3-film, hun voorgangers maakten er al vijf. De nieuwe film draait vanaf 13 december in de Nederlandse bioscopen. I TV-SERIE Over Jos van Rey, de voor corruptie ver oordeelde politi cus, verschijnt een driedelige tv-serie. Pieter Kuijpers regis seert, Raoul Heertje schrijft het script. De serie is geba seerd op het boek El Rey, van jager tot prooi. 1 De film Brimstone van regisseur Martin Koolhoven is inmid dels aan 79 landen verkocht. Dat heeft producent N279 En tertainment gisteren bekendgemaakt. —Martin Koolhoven Heel Holland kijkt Boer zoekt Vrouw BRON RENÉ VAN DAMMEN, KIJKCIJFEREXPERT NPO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23