Speciale psychische hulp moet aantal zelfdodingen terugdringen Om zelfdoding onder agenten tegen te gaan, komen er speciale, geïsoleerde opvangplekken voor politiemensen in psychische nood. Walcheren Tekort aan personeel in de Zeeuwse horeca Scholen kunnen vraag van bedrijven niet bijbenen Domino van Hecke 'Natuurlijk stem ik op de Partij voor de Dieren'zeel nd 14 De lente lijkt al begonnen. Gisteren scheen de zon volop en ook de komende dagen is dat het geval. Morgen stijgt de temperatuur op sommige plaatsen zelfs naar 15 graden. In Middelburg brachten Esther Wiggers (links) en Peggy Louwaars vrijdag een toost uit op de lente. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Agenten weigeren nu soms psychi sche hulp, omdat ze niet tussen de probleemgevallen willen belanden die ze zelf van de straat hebben ge plukt. In de speciale voorziening wordt politiepersoneel gescheiden van 'gewone' patiënten. De Nationale Politie onderhan delt met drie ggz-instellingen over een speciale 'politiebedvoorzie- ning'. Uit recent onderzoek blijkt dat meerdere agenten zelfmoord pleegden nadat ze gebrekkige zorg hadden gekregen. Jaarlijks maken ongeveer zeven politiemensen een einde aan hun leven. In 2016 pleegden drie mede werkers van de eenheid Noord-Ne derland zelfmoord, in een tijdsbe stek van slechts een paar maanden. Twee van die drie sterfgevallen worden nog onderzocht. Bijna de helft van de agenten die zelfmoord plegen, doet dat met het dienstwapen. Het blijkt vrij een voudig om buiten werktijd een pi stool op te halen bij het politiebu reau. In de loop van dit jaar komt de politie daarom met duidelijkere re gels over het innemen en terugge ven van dienstwapens bij signalen Ik verwacht dat het aantal suïcides zal dalen als de drempel lager wordt die wijzen naar psychische nood. Agenten die naar de reguliere geestelijke gezondheidszorg stap pen, voelen zich vaak onbegrepen door hulpverleners. „Nu worden politiemensen vaak naar psycholo gen en psychiaters gestuurd die, gelet op de kosten, nog niet zo lang geleden zijn afgestudeerd", zegt Geert Priem, voorzitter van politie- vakbond ANPV. „Zij hebben geen flauw idee hoe het is om bijvoor beeld in de loop van een pistool te kijken of een wapen vast te hou den." Op dit moment kunnen politie mensen in psychische nood terecht bij Stichting De Basis in Doorn voor een 'time-out'. Ergens in de komende maanden neemt de poli tietop een besluit over de speciale crisisopvang in drie ggz-instellin- gen. Volgens VU-politiewetenschap- per Jaap Timmer is het goed dat de speciale ggz-opvang er komt. „In landen om ons heen is dit al gebrui kelijk. De drempel voor agenten om hulp in te schakelen, wordt een stuk lager. Ik verwacht dat het aan tal gevallen van suïcide hierdoor zal dalen." Veel psychologen hebben geen idee hoe het is om in de loop van een pistool te kijken Nieuwsmedia It c? ZEELAND2 Opvang voor agent in nood Peter Winterman Den Haag -Jaap Timmer, wetenschapper —Geert Priem, vakbond ANPV O zaterdag 11 maart 2017 13°C Droog en zacht weekend pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 Prijs €3,10 De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1