Paul de Leeuw Chaos in Seoel na afzetten president Park 19 Je hebt me hoog laten vliegen en daarvoor ben ik je dankbaar Exclusieve Lezersreis Vertoeven op de Sallandse Heuvelrug Nadat het Zuid-Koreaanse consti tutionele hof eerder op de dag una niem de afzetting van het van fraude verdachte staatshoofd had bekrachtigd, braken gewelddadige rellen uit. Volgens de grondwet vol gen er binnen zestig dagen nieuwe presidentsverkiezingen. Honderden aanhangers van Park Geun-hye zouden de confrontatie hebben gezocht met demonstran ten die haar aftreden vierden. Er is al weken massaal geprotesteerd te gen de president. „We zetten Park Geun-hye uit het ambt. Haar ge drag was een verraad aan het ver trouwen dat ze had gekregen van het volk. Het zijn grove wetsover tredingen die niet toegestaan kun nen worden", lichtte rechtbankpre sident Lee Jung-mi de uitspraak gisteren toe. De 65-jarige Park werd in fe bruari 2013 president, maar kreeg een afzettingsprocedure om de oren na een corruptieschandaal waarbij zij en haar vriendin Choi Soon-sil grote bedrijven als Sam sung zouden hebben overgehaald tot donaties van in totaal tientallen miljoenen aan stichtingen die op Choi's naam stonden. Zij is de dochter van een christelijke sekte leider. Choi's vader had ook al veel invloed op de vader van Park Geun- hye, die Zuid-Korea tijdens de Koude Oorlog regeerde als een dic tator. De inmiddels gearresteerde Choi zou een dubieuze rol hebben gespeeld bij de presidentiële goed keuring voor een fusie van Sam sung. Volgens ex-president Park was ze slechts 'naïef geweest en had ze niks voor het vrijgevige Samsung teruggedaan. Maar top man Jay Lee (48) van Samsung is inmiddels gearresteerd op verden king van omkoping en verduiste ring. Hij zou onder meer exclusieve paardrijlessen hebben betaald voor de dochter van Choi. Volgens een peiling staat ruim 70 procent van de bevolking achter het ontslag. De verwachting is dat als de oppositie aan de macht komt, het beleid gaat veranderen, met name naar Noord- Korea, waarmee men een minder gespannen relatie zou willen. Een berichtje van Guus op donderdagmiddag vanuit het ziekenhuis. 'Kom je even langs?' Hij is de dag daarvoor behan deld aan zijn hart en voelt zich goed genoeg om bezoek te ont vangen. Een uurtje later kom ik zijn kamertje binnen, waar hij aan een tafeltje zit en met z'n te lefoon klooit. „Hi, pik." Een emotionele om helzing. Hij legt uit wat er ge beurd is en laat me z'n pols zien. „Moet je kijken: dit gaatje, daar gaat het allemaal doorheen. Wonderlijk, hè? Je merkt niks, Paul, dat geloof je toch niet?" „Even belangrijker zaken, Guus! Hoe is het eten hier?" Hij schudt zijn hoofd, ,,'s Mor gens wordt me al gevraagd wat ik 's avonds wil eten. Weet ik veel. Dus ik bestel een balletje gehakt met aardappeltjes en ijsberg salade. Krijg ik een balletje en drie aardappeltjes en een plastic bakje met gesneden ijsbergsla. En gister bestel ik kippenragout. Kippenragout, wat kan daar fout mee gaan? Nou Paul, het zag er uit als behangplaksel." Tijdens opnames zitten we als eersten aan de lunch en gaan als laatsten richting repetitie. „Paul, we worden hier dik van!" „Guus, we zijn al dik, dus wat kan ons het schelen." Garnalenkroketjes, bitterbal len en, na het werk, een klein glaasje whiskey. We geven elkaar bijnamen. Hij is bevelhebber Patton, ik ben Mao de kleine roerganger. Guus voert bevel over de troepen en ik donder de hele line-up weer om. „Wat wil je, pik?" „Ikheb een idee..." Soms is het idee belachelijk. Dan komt Guus de regiewagen uit, loopt op me af. „Pik, wat be doel je... precies..." Ik hou voet bij stuk. „Hen- kie, schakel camera 4 ff door? Dat lijkt Paul wel een goed idee. Zie je wel, pik, wat jij wil dat kan niet." Hij aait me over de bol en loopt terug naar de wagen. technische ploeg complimente ren, dan komt hij lichtelijk ver moeid van het regisseren mijn kamer binnen en omhelst me. „Goed gewerkt, pik." En gaat bij me zitten, naast de schaal met bittergarnituur. „Veel lach! Er was veel lach." Soms zijn we pissig om dingen die fout gaan. Geven de verkeer de mensen de schuld en steunen elkaar daarin. Maar voor de rest? „Veel lach. Godver, veel lach, pik! Hè?" Guus is ook iemand die je troost of moed inspreekt als het even niet gaat. „Rustig blijven, pikkie. Het komt vanzelf, niet forceren." „Hè pik, rustig.ge woon rustig!" Na een eerste repetitie van een nieuw programma is hij het die de kleedkamer binnenkomt en zegt: „Ik heb net de kandidaten gezien, het komt goed. Als jij rus tig blijft." vliegen en daar ben ik je dank baar voor. Het gemis is nu niet te bevatten. Ik zal goed blijven luis teren in de hoop je te horen. Als ik alleen in de kleedkamer zit of in een garnalenkroket je prik. „Rustig blijven. Het komt van zelf. Veel lach, hè, in de zaal? Goed gewerkt, pik!" 3 dagen ontspannen in Overijssel Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl zaterdag 11 maart 2017 Meer informatie en boeken: Ga voor Vertoeven op de Sallandse Heuvelrug naar onze website p, reiskatern.nl/pzc/fletl703 of bel Fletcher Hotel-Restaurant Sallandse Heuvelrug 0347 - 750 469 PC Doden bij rellen in Zuid-Korea Bent u toe aan een paar dagen ontspanning en wilt u verzekerd zijn van een heerlijk verblijf in een mooie omgeving? Dan bent u bij Hotel- Restaurant Sallandse Heuvelrug in het Overijsselse Rijssen aan het juiste adres. De omgeving biedt u rust, ruimte en prachtige natuur. Het hotel bevindt zich op korte afstand van Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug waar u naar hartenlust kunt fietsen en wandelen. Op zoek naar stadse drukte? Dan kunt u uitwijken naar de gezellige steden Deventer, Almelo en Hengelo. Reden genoeg om eropuit te trekken naar Overijssel! Fletcher Hotel-Restaurant Sallandse Heuvelrug Dit luxe 4-sterren hotel ligt bovenop de Rijsserberg, aan de rand van het Rijssenseveld. Een verblijf in dit hotel staat garant voor ontspanning en culinaire verwennerijen. Zo beschikt het over een sfeervol a la carte restaurant waar heerlijke gerechten worden geserveerd. Verder is er een bar, ruim terras, sauna, zwembad en all-weather tennisbaan aanwezig. U bent hoe dan ook verzekerd van een fantastisch verblijf. Guus Bij straatgevechten in Seoel zijn gisteren ten minste twee aanhan gers van de afgezette president Park Geun-hye omgekomen. Bob van Huet Seoul Inbegrepen Ontvangst met koffie of thee en een regionale lekkernij 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x heerlijk 3-gangen diner op de dag van aankomst Gratis gebruik van het binnen zwembad en de tennisbaan Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis WiFi Gratis parkeren Dit arrangement is geldig t/m aankomst 30-06- 2017 (m.u.v. feestdagen en evenementen) o.b.v. verblijf van twee personen op een standaard tweepersoonskamer. De prijs is exclusief reser- veringskosten (€5 per boeking), tax and handling fee (€2 p.p.p.n.) en weekendtoeslag bij verblijf op vrijdag- en/of zaterdagnacht (€5 p.p.p.n.). In de maanden mei en juni boekt u dit arrangement voor €119 p.p. Aanhangers van de afge zette presi dent Park laten hun emoties de vrije loop. FOTO REUTERS Bij ons gaat het altijd om eten. Na de opnames gaat hij eerst de Guus, je hebt me hoog laten Geldig t/m aankomst 30-06-2017 Luxe hotel met veel faciliteiten Prachtige ligging in Overijssel Inclusief 3-gangen diner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19