3 dagen Moers (de)**** Een kij de schelmen bij uw Servic In 2015 zat niemand met bezoek Cavusoglu Kom langs! 17 Die blinde hebzucht, daar kon ik maximaal mijn voordeel mee doen 10 Tot slot... ah, geef ons als jeblieft nog één (niet eer der verschenen) hint..., paalde positie terechtkomen tij dens opdrachten. Eigenlijk iedere keer dat ik in een splitsing van de groep door Art mezelf in een sleutelpositie probeerde te ma noeuvreren had ik het gevoel dat iedereen me door had. Dat zijn benauwde momenten. En 's avonds in de bar als de camera's niet draaien en je lekker ontspan nen een drankje drinkt met z'n allen. Ogenschijnlijk dan, want de jacht op de Mol stopt nooit. Dat waren ook lastige momenten. Hoe meer kandidaten hoe mak kelijker het is." „De veiling was echt een moment van euforie. Het geld stroomde uit de pot. Iedereen weet hoe be langrijk een joker is voor een kan didaat. Voor de Mol maakt een jo ker helemaal niks uit. Iedereen vergat op dat moment dat er een Mol meedeed aan een veiling. We werden zogenaamd allemaal ver blind door die jokers. Die heb zucht, daar kon ik maximaal mijn voordeel mee doen. Ik twijfelde van tevoren of ik hard mee moest bieden of een beetje de kat uit de boom zou kijken en het de kandi daten zelf zou laten verpesten. En wel of geen joker kopen? Keuzes, keuzes..." „Ik sta voor mijn werk al vaak op de planken omdat ik mijn eigen cabaretvoorstellingen maak. Dus in mijn vrije tijd ga ik dat niet doen. Of nee, ik heb als acteur al vaak in musicals gestaan, de laat ste was Soldaat van Oranje. Dus dan ga ik liever naar een weten schapscollege. Maar wacht, als presentator van Lachen om Home video's kijk ik natuurlijk niet naar mijn eigen programma op televi sie. Dan ga ik liever een potje la chen bij een cabaretvoorstelling. Helder antwoord toch?" „Iedere bliksemafleider is er één dus over het algemeen was ik dankbaar voor iedere onhandig heid van de kandidaten of chaoti sche acties van de hele groep. En soms scheelt dat ook geld voor de pot en maakte dat mijn leven makkelijker. Het is juist voor een Mol erg humoristisch om te kij ken naar de capriolen van de kan didaten. Dus ja, ik heb tijdens de opnames vaak mijn lachen in moeten houden." tegenvalt, is de hoogte van het verzamelde geldbedrag. Je stevent niet af op een laag terecord. Hoe komt dat? „Het gaat natuurlijk bij Wie is de Mol? niet om het eindbedrag. Het gaat om hoeveel geld je als Mol uit de pot haalt, of voorkomt dat het erin komt. Als er heel veel geld te verdienen is met de verschillende opdrachten, is het onmogelijk om een laagterecord te vestigen. Mo gelijk zit er uiteindelijk meer geld in de pot dan voorgaande jaren, maar heb ik er als Mol per saldo wel veel meer uit gehouden." „In de wereld van Wie is de Mol? bestaat een simpel ja of nee niet. ]e opereert permanent in een grijs gebied. In de duisternis. En daar voelt een mol zich thuis. Verder ben ik zeer getraind in het niet meer vertellen dan goed voor me is. Een simpel ja of nee vol staat misschien in de wereld van de journalist. Ik heb geleerd dat alles een nuance heeft. Dus mijn antwoord is; misschien." „Ik hang niet graag de vuile was buiten." Hij wandelde ongestoord door Rot terdam-Zuid, riep tijdens een le zing op op de partij van Erdogan te stemmen, ging op de foto met wat Turkse winkeliers. Pers ontbrak. Er kraaide in mei 2015 geen haan naar het bezoek en het stemadvies van Mevlut Cavusoglu, Turks minister van Buitenlandse Zaken. Twee jaar later wil Cavusoglu weer naar Rotterdam komen - nu vanwege een naderend referendum in Turkije - en nu is het land te klein. De Nederlandse politiek keerde zich van links tot rechts te gen het bezoek. „Wij zitten hier niet op te wachten", zei premier Rutte gisteren nog maar eens. „We proberen er alles aan te doen om pijnlijke situaties te voorkomen." Veel Nederlandse Turken begrij pen er niets van. „Hoe zit het met de vrijheid van meningsuiting?" zegt Rotterdammer Hüseyin Kizil- göz. Hij is fel tegen Erdogan, houdt zelfs bijeenkomsten waar tegen Er dogan wordt gepleit. Maar waarom zouden diens ministers hier niet mogen spreken? „Veel acties van Erdogan zijn ondemocratisch. Maar wat Nederland nu doet, is dat óók." Zo denkt ook Turkije-kenner Joost Lagendijk er over. Hij begrijpt het verschil tussen 2015 en nu wel: sindsdien is het steeds slechter ge steld met de democratie en de mensenrechten in Turkije. „Ik be grijp ook wel dat het kabinet wor stelt met vertegenwoordigers van Veel acties Erdogan zijn ondemocratisch. Maar wat Nederland nu doet, is dat óók een land waar de rechtsstaat wordt uitgehold. Maar ga dan niet doen wat je Turkije verwijt: het inperken van de vrijheid van meningsuiting. Wij moeten ons aan onze principes houden. Het is niet moeilijk om voor vrijheid van meningsuiting te zijn van mensen met wie je het eens bent. Het gaat er om daar ook aan vast te houden bij mensen met wie je het oneens bent." Podium Toch zijn er ook Nederlandse Tur ken die de houding van het Neder landse kabinet begrijpen. Zoals Dordtenaar Selamün Yavuz. „In Turkije wordt het onmogelijk ge maakt om nog campagne tégen Er dogan te voeren. Mag je zo'n rege ring in Nederland dan een podium bieden om voor haar plannen te pleiten? Staatsrechtelijk gezien zou je zeggen dat het moet kunnen. Maar de wetswijziging die Erdogan wil, zal van Turkije een eenmans- staat maken. Bij democratisch ge zinde Nederlanders speelt dan de gewetensvraag: moet je daar wil lens en wetens aan meewerken?" Erdogan lijkt voorlopig juist te profiteren van de houding van Ne derland: hij maakt er een speerpunt in zijn campagne van. Yavuz: „Hij profiteert gigantisch van deze di plomatieke rel. Elke aanvaring met Europa levert hem stemmen op." Toch staat het Nederlandse kabinet in zijn recht, vindt hij. „Als Turkse tegenstellingen via de schotelan tennes en deze bezoeken naar Ne derland overwaaien, krijgt Neder land daar last van. Dan is het legi tiem dat de overheid optreedt." 3 dgn Brabant**** 3 dgn nabij Brugge www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 7ocpg Tijdens de open dag op zaterdag 18 maart! Profiteer van leuke activiteiten (voor jong én oud) en extra korting! Ga naarserviceapotheek.nl voor een deelnemende Service Apotheek bij u in de buurt. zaterdag 11 maart 2017 Turkse minister sprak hier eerder GO Wat was voor jou een mo ment van euforie (een ge slaagde poging van sabotage bijvoorbeeld) en waarom? —De Mol Waar vul je het liefst een vrije avond mee? Drie keu zes: een cabaretvoorstelling bezoeken, een musical bezoe ken of lekker lachen om home video's? In hoeverre had je last of juist plezier van Mollenstre ken van kandidaten uit de groep? g Wat ons een beetje van je 0 Zit er een aanwijzing die leidt naar je identiteit in de leader van het programma? Een simpel 'ja' of 'nee' volstaat. Nederland wilde de komst van een Turkse minister blokkeren. Maar botst dat niet met onze vrijheid van meningsuiting? Peter Groenendijk Mare Guillet Rotterdam/lstanboel -Hüseyin Kizilgöz. Voor maar: Net over de grens nabij Düsseldorf, Duisburg en de bekende Oranje fietsroute! 2 nachten incl. ontbijt in 4* Van der Valk Moers (8,1) Gratis parkeren, wifi en welkomstdrankje Verblijf 4 dagen voor slechts 64,50 p.p. Aankomsten t/m sept. Betaal pas bij aankomst! 4* Hotel Udens Duyn (8,5) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. kopje koffie/thee yt a gQ Gratis gebruik van wifi 4* Hotel Ibis Styles Zeebrugge (8,2) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Incl. treinkaartje Brugge jt Gratis wifi en parkeren Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Gedreven door gezondheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17