Breukelen-uit geen 'makkie' voor Hoek Duels stapelen zich op voor Vlissingen Triatlon in Terneuzen is 22 ZE TOPSCORER ZEELANDIA MIDDELBURG Jonge spits speelt volgend seizoen bij Goes. „Ik merk dat ik het niveau bij Zeelandia Middelburg ontstijg", zegt hij. z,v Dat Hoek zich vorige week ten koste van Dosko (2-5-winst) voor de kwartfinale van de districtsbe ker plaatste, zorgde voor tevre denheid bij Jannes Tant. „Al wa ren er wel fases waarin we het niet goed deden", zegt de trainer van Hoek. „We willen allemaal heel graag aanvallen en doelpunten maken, maar worden soms in de omschakeling gepakt. Dan den ken we met z'n allen te offensief." Het is, zo vertelt Tant, één van de lessen voor de wedstrijd van vanmiddag. Hoek gaat op bezoek Ik ben blij voor Lionel. Hij is 28, misschien is dit de laatste keer dat hij zo'n kans krijgt bij nummer laatst FC Breukelen, dat pas tien punten verzamelde. „Ik heb de jongens gewaar schuwd. Kijk niet naar de rang lijst, maar naar het resultaat van Breukelen van vorige week en dat in Hoek." FC Breukelen was een week ge leden verrassend met 3-0 te sterk voor titelkandidaat Achilles Veen en pakte eerder dit seizoen in Hoek een punt (1-1). Tant: „Ons probleem dit sei zoen is dat we in te veel wedstrij den punten hebben laten liggen, ook vaak tegen de mindere goden in deze klasse. De wedstrijd te gen Breukelen wordt ook geen 'makkie'. Misschien hebben ze dat bij Achilles Veen vorige week wel gedacht. In deze klasse zie je iedere week bijzondere uitslagen. Wij moeten zorgen dat we ons eigen spel spelen en drie punten pakken." Armand Doka speelt vandaag met het tweede elftal van Hoek. „Armand heeft de laatste tijd weinig gespeeld", legt Tant uit. „Hij kan nu ritme opdoen. In de komende maanden kunnen we hem nog goed gebruiken." Sascha Beshliaha, die donderdag een lichte blessure opliep, is nog een vraagteken. Fabian Wilson en Alexander Embrechts keren terug in de wedstrijdselectie. Lionel Fitsch maakt daar ook deel van uit. De centrale verdedi ger maakte bekend volgend sei zoen voor Barendrecht te spelen. „Dat vind ik een groot verlies", bekent Tant. „Lionel is een goede speler, met de juiste mentaliteit. Maar ik ben heel blij voor hem. Hij kan twee klassen hoger gaan spelen. Lionel is 28, misschien is dit de laatste keer dat hij zo'n kans krijgt. Ik ben ervan overtuigd dat hij daar gaat sla gen." De teller tikt door bij Vlissingen. Medio maart heeft de Zeeuwse hoofdklasser al 21 wedstrijden ge speeld. Er waren tijden dat een competitie na 22 duels gespeeld was... Maar door de hervormin gen in het amateurvoetbal speelt Vlissingen deze competitie 30 wedstrijden. Tel daar de beker duels (Vlissingen staat inmiddels in de kwartfinale) bij en je krijgt een massief aantal. Morgen speelt Vlissingen in en tegen Gemert het 26ste officiële duel van dit seizoen. Het is een stevige belasting. „Maar onze se lectie is vrij groot", vindt trainer Ruud Pennings. „We zijn perso neel gezien nog niet in de proble men geweest. Natuurlijk hou je er als trainer rekening mee. Je wis selt soms iemand iets eerder." Dat geldt bijvoorbeeld wel eens voor Hoessein Bouzambou. Niet dat zijn lijf het aantal wedstrijden van Vlissingen niet aan kan. „Maar het is de afgelopen weken bijvoor beeld twee keer voorgekomen dat hij op zaterdag met Groene Ster in de zaal speelde en een dag later met ons moest voetballen. Dan moet je voorzichtig zijn." Vlissingen speelt dit seizoen so wieso nog tien wedstrijden, maar als de ploeg verder komt in de dis trictsbeker en ook nog de nacom- petitie haalt, dan kan het seizoen stotaal zomaar boven de 40 offi ciële duels uitkomen. Een over winning bij Gemert houdt de kans op de nacompetitie levend. „Ik hoop dat we de lijn van het bekerduel met Sliedrecht (3-1- overwinning) kunnen doortrek ken. We hebben daarin goed ge speeld, een volwassen wedstrijd. Tegen Gemert zullen we volle bak moeten gaan. Het is een lastig ploegje." Vlissingen moet het doen zon der Abdoe Abdenbi (knie), Regi- lio Pinas (enkel) en Daniel Jansen (vakantie). Dangelo Martien is een vraagteken vanwege een buikspierblessure, die hem eerder dit seizoen al weken aan de kant hield. 1 ijn karakter, achter grond als student com municatie en voor- liefde voor journalis- I tiek maken Daniel Wissel een makkelijke prater. Hij kan daardoor goed vertellen waarom hij toe was aan een over gang van Zeelandia Middelburg naar Goes. „Ik voel dat het te mak kelijk gaat." De jongeling debuteerde als eer stejaars A-junior in de hoofd macht van Zeelandia Middelburg. Het jaar erop sloot hij definitief aan bij de selectie en werd hij kampioen in de tweede klasse. Na drie seizoenen in de senioren ver trekt de aanvaller deze zomer naar Goes. Hij bewandelt dezelfde route als zijn trainer Rogier Veenstra. „Op trainingen merk ik dat ik het ni veau ontstijg. Ik mis uitdaging. Omdat ik al geen harde werker ben, word ik gemakzuchtiger. Ge lukkig heeft Rogier op hoog ni veau gevoetbald. Hij begrijpt me." Volgens de spits heeft Veenstra geen directe rol gespeeld in zijn overgang naar Goes. Wel heeft de oefenmeester Wissel gevraagd of hij oren had naar een overstap. Iets dat bij de student al langer op het verlanglijstje stond. „In de eerste klasse zijn we met Zeelandia Mid delburg twee keer afgedroogd door Goes. Een aantal gasten ken ik van Jong Zeeland. Je merkt dat het ni veau hoger ligt dan bij ons. Bij Goes kan ik me verder ontwikke len." RBC Roosendaal In voorgaande jaren toonden Vlis singen en Kloetinge interesse in de jongeling. Wissel, tot zijn der- Het niveau ligt hoger dan bij ons. Bij Goes kan ik me verder ontwikkelen tiende jeugdspeler bij RBC Roo sendaal, besloot destijds Zeelandia In Zeeuws-Vlaanderen wordt na ja ren van stilte weer een triatlon ge houden. De atletiekvereniging Scheldesport tekent voor de organi satie. „We willen de triatlon in de regio nieuw leven inblazen", vertelt initiatiefnemer Dennis Florussen. Natuurlijk weet de Terneuzenaar dat de Zwintriatlon met Sluis als startplaats een Zeeuws-Vlaams tintje heeft. De organisatie van dat evenement is echter in Belgische handen, waarbij de onderdelen fiet sen en lopen voornamelijk op Bel- zaterdag 11 maart 2017 Barry van der Hooft Hoek -Jannes Tant Rudy Boogert Vlissingen Wissel kan soms echt Len Wolters Middelburg -Daniel Wissel Dennis Florussen is de initiatiefnemer van de nieuwe triatlon in Zeeuws-Vlaanderen. foto peter nicolai Zeeland krijgt er weer een triat lon bij. In Zeeuws-Vlaanderen slaan een zwemstichting, atle tiek-, en wielervereniging de handen ineen om op zaterdag 8 juli in Terneuzen een achtste triatlon te houden. Aector Doorns Terneuzen Daniel Wissel op de tribune van Zeelandia Middelburg. In het nieuwe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 138