20 ZE Van Waterschoot richting dubbel Groene Ster2 moet op herhaling FC Dordrecht ziet Achilles'29 naderen Zeeuwse fysiotherapeuten en sportclubs komen in actie tegen knieletsel bij jeugd. Screeningstesten en een aangepaste warming-up zijn essentieel. „Ik zal er alles aan doen om ze te behoeden voor deze ellende." JOIN(T) FORCES PREVENTIE KNIEBLESSURES BIJ JEUGD De volleybalsters van Van Waterschoot ma ken in de bedrijfscompetitie in Hulst nog al tijd kans op de dubbel. De koploper in de eer ste klasse plaatste zich deze week voor de be kerfinale van 18 april door in de halve finale Mulan met 3-0 te verslaan. In de finale is Progression de tegenstander van Van Waterschoot. Progression verraste Nota ris Stolker in de eerste en tweede set met 25-17 en 25-19, ging daarna met 28-25 onderuit, maar was in de slotset met 25-18 weer volledig bij de les. De eindstrijd bij de tweedeklassers wordt een duel tussen SC De Deurzetters en Henny Co. De eclatante 31-1-overwinning van Groene Ster Vlissingen 2 eerder deze week is ongeldig verklaard. Tegenstander FC Botafogo trad met slechts vier spelers aan en dat is onreglemen tair. De wedstrijd moet worden overgespeeld op een nader te bepalen datum. Groene Ster Vlissingen 2 is in de topklasse in een nek-aan-nekrace verwikkeld om het kam pioenschap met CFM/Transito. Met nog vijf wedstrijden te gaan heeft Groene Ster twee verliespunten minder. De ploegen treffen el kaar niet meer in de reguliere competitie. De topklasse is het derde niveau van de Neder landse zaalvoetbalpiramide. Voetbal Met nog negen duels te spelen lijkt het span nend te worden onderin de Jupiler League. Hekkensluiter Achilles'29 won op bezoek bij Jong Utrecht (0-1) en naderde nummer voor laatst FC Dordrecht daardoor tot op zes pun ten. De nummer laatst degradeert uit de Jupi ler League. FC Dordrecht verloor thuis met 0-1 van MW. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer en zijn zoon Bradley wacht nu al acht wedstrijden op een overwinning. FC Oss, met Tom Boere in de basis en Istvan Bakx na rust binnen de lijnen, ging kansloos onderuit bij RKC: 3-0. Trainer Roy Hendriksen verloor met Helmond Sport van FC Volendam (1-0). Tennis Het herstel gaat haar niet snel genoeg en de fysieke beperkingen frustreren Handbalster Xaira Nijsen speelde in de voorbereiding op dit seizoen welgeteld vier hele minuten alvorens het noodlot toesloeg, Ze scheurde haar kruisband. De Souburgse, die na drie jaar in de Belgische eredivisie is teruggekeerd op het oude nest, kon af gelopen weekend met elf treffers einde lijk weer haar waarde tonen voor EMM/Olympus. Maar de speelster die het voorheen moest hebben van haar snelheid, is nog lang niet terug op haar oude niveau. „Het is de vraag of dat überhaupt nog gaat gebeuren", conclu deert Nijsen enigszins somber na een halfjaar revalideren. De oefeningen zijn eenvoudig uit te voeren en kinderen hebben zesnel onder de knie enorm. De impact van de blessure beperkt zich niet tot het handballen, maar is ook thuis en op het werk een blok aan haar been. „Stel dat ik later mama word, dan wil ik wel gewoon achter mijn kind aan kunnen rennen", zegt de handbalster met een zorgelijke blik op de toekomst. Daarom denkt Nijsen alsnog aan opere ren. „Ook dat biedt geen zekerheid, maar zoals ik nu functioneer, vind ik het wel het risico waard. Als je ziet hoe ik in de wedstrijd beweeg, dan lijkt het alsof Lu cille Werner een nieuwe hobby heeft ge vonden." De blessure van Nijsen staat niet op zichzelf. Knieletsel is een veel voorko mende nachtmerrie bij sporters, vaak met verstrekkende gevolgen. Jonge sporters zijn kwetsbaar en onderzoek wij st uit dat zij in toenemende mate te maken krijgen met ernstig knieletsel. Meiden tussen de twaalf en achttien jaar hebben door hun bouw, hormonale verschillen en spiercon- trole zelfs zes- tot achtmaal verhoogd ri sico op een voorste kruisbandblessure of daarmee vergelijkbare knieklachten. Impact Het ontbreken van een effectief preventie programma is de aanleiding voor het ini tiatief Join(t) Forces, dat momenteel door heel Nederland wordt uitgerold. Jouri van den Broeke (38), sportfysiotherapeut bij PMC In Balans - Fysiotherapie Revali datie, heeft het project in Zeeland opgezet. Daarvoor heeft hij de handen ineen gesla gen met drie andere Zeeuwse praktijken voor fysiotherapie. Samen willen ze meer bewustwording van de impact van knie letsel creëren bij sportverenigingen en ou ders van sporters. PMC In Balans heeft acht vestigingen op Walcheren, Fysio For You heeft vestigin gen in Goes en Burgh-Haamstede, Fysant zit in Zierikzee en De Blaeij is gevestigd in Heinkenszand. „Met deze zogenaamde PLUS-praktijken, die aan de hoogste stan daard voldoen, hebben we regelmatig zaterdag 11 maart 2017 ZV VOLLEYBAL ZAALVOETBAL A Gérard de Nooijer steekt zijn frustratie niet onder stoelen of banken. FOTO ERWIN SPEK/PRO SHOTS VOETBAL II. Vanavond wordt in de vijfde klasse van het zondag voetbal de derby Sluis-Aardenburg gespeeld. De af trap is om 19.30 uur. Volgende week zondag wordt een andere Zeeuws-Vlaamse derby ook ver vroegd: Terneu- zen-Philippine wordt immers al om 13.30 uur af getrapt. Het is één van de zes Zeeuws-Vlaamse derby's in de derde klasse van het zondagvoet bal, waarin ook HVV'24 speelt. Voorkomen is beter dan De schakers van HWP Sas van Gent strijden voor één van de laatste kansen in de Meester klasse. Het Zeeuws-Vlaamse tiental staat laat ste op het hoogste niveau van Nederland en heeft vandaag een overwinning nodig tegen middenmoter En Passant om kans te houden op lijfsbehoud. Er staan nog drie duels op het programma, waaronder een bezoek aan top- ploeg Groninger Combinatie. De Goes Zierikzee Combinatie is de nieuwe koploper in de hoofdklasse van de Zeeuwse damcompetitie. Het achttal won met 11-5 van concurrent Lammerenburg. De Vlissin- gers kunnen nog op gelijke hoogte komen, maar daarvoor moeten ze op 14 maart het in- haalduel met PWG 's-Gravenpolder winnen. Het Zeeuwse out- doortennisseizoen wordt maandag afgetrapt in Sluis kil met het derde Sluuskille voor- jaarstoernooi. De finales van dit twee weken du rende evenement van tennisvereni ging Sluiskil zijn zondag 26 maart. In de dubbel-5 poule strijden de combinaties Maar ten Kolijn/Tim Louwiesse, Ro nald Aarnoudse/ Abi van Lare en Daniel Dobbe- laar/Erwin van de Wege om de hoogste eer. genezen Menno Kole Vlissingen - Jouri van den Broeke, fysiotherapeut Jouri van den Broeke behandelt de knie van Togo-korfbalster Mijke Taha- pary. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136