School gaat in verkoop kk Camperplaatsen in trek bij Noord-Bevelandse ondernemers 7 VVD pleit voor ontsluitingsweg Terugkeer bakkerij is opsteker voor de binnenstad Jonge Tholenaar wilde politieagent worden, maar kiest toch voor de bakkerij. GEERSDIJK Het schoolgebouw in Geersdijk gaat in de verkoop. Het gebouw aan de Barkey Wolf- straat is sinds de zomer van 2015 niet meer in gebruik als school en kinderopvang. Christelijke basis school de Dubbele Punt moest aan het eind van dat schooljaar nood gedwongen de deuren sluiten om dat de school een te klein leerlin genbestand had. Om leegstandschade te voorko men heeft de gemeente Noord- Beveland het gebouw in bruikleen gegeven aan een fysiotherapeut, maar dit ziet de gemeente als een tijdelijke oplossing. De fysiothera peut gebruikt slechts een klein deel van het pand en dat gebruik is niet in verhouding met de kosten voor onder meer het onderhoud. Het afgelopen jaar hebben de ge meente en het belangencomité Geersdijk andere mogelijke func ties voor het gebouw onderzocht, maar het is niet gelukt om iets te vinden wat zowel functioneel als financieel past. Daarom is in over leg met de dorpsraad besloten het gebouw in de openbare verkoop te doen. Boot Makelaars mag de ver koop op zich nemen. NIEUWDORP Denk na over een zuidelijke ontsluitingsweg in Nieuwdorp. Dat opperde Roel Boekholt (VVD) donderdag tijdens de raadsvergadering. „Trek de Frankrijkweg door naar Coudorp om probleemsituaties in dit dorp op te lossen." Hij pleitte voor een masterplan voor Nieuwdorp. Sinds de verdubbeling van de Sloeweg is het dorp lastiger te bereiken en gaat veel verkeer (onder meer naar het Bevrijdingsmuseum) dwars door het dorp. „Want het Schippers- wegje is niet echt een weg om met een touringcar over heen te rijden." Volgens Boekholt is daarom de tijd rijp om de verkeersstromen aan te pakken. Wethouder Ad Schenk kon hem op z'n wenken bedienen. Het college heeft zeer re cent besloten een masterplan voor Nieuwdorp op te starten. Natuurlijk wist de Thoolse bak ker André van Oost best dat hij gemist werd in het cen trum. Maar dat zoveel mensen hem graag zouden zien terugkeren, had hij niet verwacht. Deze inwoners hebben geluk, want maandag gaat de bakkerij aan de Botermarkt weer open. Dat is een opsteker voor de binnenstad. Drie jaar geleden verruilde Van Oost zijn winkel in het historische centrum voor een stek in het winkel gebied van de nieuwe wijk Vestetuin. Daar verkoopt hij brood en banket in het Vershof. Het vertrek van de bak ker, en daarmee een hoop bezoekers, was een klap voor de destijds kwak kelende binnenstad, maar de onder nemer had naar eigen zeggen geen keus. Als hij niet was gegaan was er een andere bakker en dus een con current, naar Vestetuin gekomen. Tijdens de Historische Dag in sep tember - ter ere van het 650-jarig be staan van Tholen - stond Van Oost met een kraampje voor zijn 'oude' Ik was echt verrast hoe graag mensen wilden dat er weer een bakker in de binnenstad kwam winkel aan de Botermarkt. „Die dag hebben heel veel mensen ons verteld hoe graag ze zouden willen dat de winkel in de binnenstad weer open gaat", vertelt hij. „Dat heeft me echt verrast. Ik wist niet dat dit zo leefde. Schijnbaar moeten veel mensen een te hoge drempel over om naar Veste tuin te komen. Het heeft ons aan het denken gezet." In feite viel alles op zijn plaats, want zoon Sander (18), die eerder nooit echt interesse toonde om de bakkerij over te nemen, ziet het voortzetten van het bedrijf nu wel zitten. Hij droomde altijd van een carrière als politieman, maar dat is het niet geworden. Nu volgt hij met veel plezier de bakkersopleiding in Middelburg. „Ineens wil hij alles we ten, ik word soms niet goed van al zijn vragen", grapt zijn vader. De waarheid is dat hij het maar al te leuk vindt dat zoonlief de zaak wil overnemen. Sander is straks de vierde generatie die de bakkerij be stiert. Het was zijn overgrootvader die in 1930 aan de Botermarkt begon. De jonge bakker in spe ziet het wel zitten om straks twee winkels te hebben. „Dat alles was voor ons re den om de winkel aan de Botermarkt weer te openen", stelt vader André. „In het Vershof blijven we zeker ook zitten. Daar loopt het hartstikke goed." De winkel aan de Botermarkt is maandag voor het eerst open. KAPELLE De PvdA zette gisteren in Kapelle burgemeester Anton Stapelkamp en de voormalig grif fier Jacqueline Chamalaun in het zonnetje. In het Cederhof kregen zij uit handen van Tweede Kamer lid Joyce Vermue een bloemetje overhandigd. In 2015 begon het tweetal met de cursus Politiek Ac tief. Het duo heeft middels de cur sus al 120 mensen bij de politiek be trokken en in diverse Zeeuwse ge meenten navolging gekregen. „Daarom zijn jullie onze helden", zei Annebeth Evertz in haar speech. Volgens de fractievoorzitter van de Kapelse PvdA laat het succes van de cursus zien dat mensen wel dege lijk geïnteresseerd zijn in politiek. Een derde bos bloemen was er voor andere helden; de 200 vrijwilligers die in Kapelle actief zijn. Die bos werd symbolisch overhandigd aan Cederhofs directeur Eelke de Jong. De Uithaven in Kamperland gaat op de schop. Dat nieuwe eigenaar Sunseeker Benelux op het terrein een loods van 2500 vierkante meter wil neerzetten als winterstalling voor boten, was al bekend. Maar Tom Wigmore van Sunseeker Benelux presenteerde tij dens de laatste raadsverga dering van de gemeente Noord-Beveland ook plan nen om in het Spuistraatje twaalf studio's te realiseren. En op het braakliggende terrein naast de nieuwe brasserie Blush moeten der tig camperplaatsen komen. Sunseeker Benelux is niet de enige onderneming die dat wil. In januari diende hoveniersbedrijf Sandee Groep uit Kamperland een principeverzoek in om bos- compensatie en 25 camper plaatsen te realiseren op de locatie van voormalig tuin centrum Sandee aan de Nieuweweg. Tijdens de raadsvergade ring van afgelopen donder dag bleek echter dat Jan Sandee zijn verzoek had te ruggetrokken. „Ik ben erg geschrokken van de reacties van klanten van mijn hove niersbedrijf', legt Sandee uit. Hij vertelt dat een aantal afnemers opeens een con current in hem zag. „De op brengst van de camper plaatsen weegt niet op tegen het eventuele klantenver- lies. Op deze manier schiet het plan totaal zijn doel voorbij en dat heb ik er niet voor over." De boscompensatie wordt wel gerealiseerd en Sandee heeft al een ander idee voor de rest van het ter rein. "Maar dat wil ik nog even laten rijpen." zaterdag 11 maart 2017 BE Bolussen winnen het bij Sander toch van de boetes Rob Paardekam Tholen -André van Oost, bakker Zoon Sander, dochter Stefanie en het bakkers echtpaar Rian en André van Oost (vlnr) in de winkel aan de Boter markt. FOTO ANTHONY VEROLME Ellen Jobse Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 129