Mijn buren maken ruzie. Hoe kan ik hun kincl helpen? Koos Postema Paaldansen met mijn schoonzus; moet dat echt? Gerda Havertong U hoort gillende ruzies tussen een man en een vrouw die dichtbij uw huis wonen. Dat vreselijke schelden wordt afgewisseld door een kinderstem die papa en mama smeekt op te houden met ruziemaken. Een droevig verschijnsel. Helaas van alle tij den. U raakt gestrest en wilt dat kind helpen. Mijn vrouw en ik hebben ook zo'n oorlog tussen echtelieden meegemaakt. Lang geleden woonden wij in een flat in Hilversum, tweehoog met een fraai uitzicht op de hei. Voor de deur was een veilige speel plaats voor kinderen, onder wie onze toen kleine dochters. Een rustige buurt in het brave Hilversum. En toen gebeurde het. Twee verdiepingen onder ons begon nen een man en vrouw te ru ziën. Heel heftig! En daar was ook een klein meisje bezig met vrede stichten. Dat lukte niet. Mijn vrouw deed toen iets dappers, terwijl ik niet thuis was. Zij ging naar de ruziema kers toe en vroeg of zij het meisje even uit het woordenge vecht mocht meenemen. Dat mocht niet en mijn vrouw kreeg de volle laag. Een paar dagen later nam de ruzie af, althans de herrie. Waarom precies, dat weten we nog altijd niet. Ik zou zeggen: ga eropaf maar niet in uw eentje. Is er misschien een buren- groepje te vormen dat die boze mensen op zoekt? En er zijn tegen- woodig toch ook wijkagenten? Ga des noods naar het poli tiebureau in uw buurt. Zo'n grote, wijze brigadier weet vast wel raad met deze situatie. Uw schoonzus geeft, als het goed is, maar één vrijgezellen feest in haar leven. (Mocht er ooit een tweede komen, dan wordt u daar hoogst waarschijnlijk niet voor gevraagd.) Eerlijk gezegd vind ik dat u er helemaal niet onderuit moet willen komen. U schrijft dat de leefwerelden van u en uw aanstaande schoonzus ver uit elkaar liggen, maar jullie worden hoe dan ook familie. U zou dus best wat meer belangstelling voor haar mogen tonen. Ik adviseer dan ook om gewoon naar die workshop paaldan sen te gaan. En hoezo ordinair? Wist u dat er aan het eind van de vorige eeuw een poging is ge daan om van paaldan sen een olympische sport te maken? En dat het Chinese Circus zonder paaldansers niet eens zou be staan? Publiek, zeker als dat bestaat uit mannen, kan er een erotische lading aan geven, maar u bent tij dens die workshop ge woon met vrouwen onder elkaar, dus stap over uw schaduw en doe uw best. Zelf heb ik ooit drie les sen genomen en ik kan u vertellen: dan kom je er wel achter dat je je behoor lijk moet inspannen om - ik zeker met m'n stevige MANNEN GEVEN ER EEN EROTISCHE LADING AAN proporties - de techniek een beetje onder de knie te krijgen. Al die oefening re sulteert bij de volhouders uiteindelijk tot strakke armen, bovenbenen, benen en billen. Kortom een sterk lijf. Mocht de aversie tegen paaldansen te maken hebben met gêne over uw eigen lichaam, dan is paaldansen dus juist een goed idee. tt magazine 63 Journalist (84) met als lijfspreuk: 'Oud, maar nog dagen zat'. Theatermaker (70): 'Alles wat je uit liefde geeft, doet ertoe.' In de wijk waar ik woon staan de huizen dicht op elkaar. De mensen die schuin achter me wonen, hebben regelmatig gillende ruzie. Ze hebben een kind van, naar ik schat, een jaar of 5,6, dat dan steeds roept: hou op, papa; hou op, mama. Ik raak gestrest van het gegil en heb steeds het idee dat ik dat kind moet helpen. Maar ik ken die mensen helemaal niet en ik zou niet weten hoe ik dit moet aanpakken. U wel? De broer van mijn man wil binnenkort trouwen. Nu heeft zijn aan staande echtgenote mij uitgenodigd voor haar vrijgezellen- feestje. Ik verbaas me daarover, want we zijn niet erg dik met elkaar; onze leefwerelden liggen ver uit elkaar. Nu hebben haar vriendinnen bedacht dat we een workshop paaldansen moeten doen met de aanstaande bruid. Zij vindt dat ongetwijfeld enig maar ik moet er werkelijk niet aan denken - paaldansen vind ik ordinair, en ik ken geen van de dames met wie ik op stap moet. Is er een manier om hier beleefd onderuit te komen, denkt u? WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 120