Een vriendin die ik bijstond in zware tijden Iaat me zitten nu ik het zelf moeilijk heb Marjan Berk A Panel Wijsheid komt met de jaren, maar waarom zo lang wachten? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, buren of vrienden? Leg uw vraag voor aan mensen met levenservaring. Ik zal proberen uw vraag te nuanceren. U bent ver drietig door het verlies van uw goede vriendin. Zelf heeft u voor haar klaar gestaan, toen zij zware tijden doorstond. En nu u zelf de pressief bent, draait zij u de rug toe en verbreekt ze een vriendschap waarop u dacht te kunnen rekenen. Hoe gaat u hiermee om? Om te beginnen wil ik even het woord 'depressief nuanceren. Vergeef me wan neer u denkt dat ik u niet se rieus neem. Maar vroeger lag het woord 'depressief niet zo voor in de mond als tegen woordig. Vroeger waren we verdrietig, somber, treurig, wanhopig, ten einde raad. En nu zijn we 'depressief. Als je een echte depressie hebt, ben je ernstig ziek en nauwelijks of totaal niet toe gankelijk voor de vaak liefde volle en goede hulp die je geliefden en naasten je willen bieden. Bovendien is niet iedere naaste bestand tegen de deplorabele toestand waarin jij verkeert. Waardoor ook niet iedereen het geduld of de kracht opbrengt hiermee om te gaan. Oordeel niet te hard over de afwijzende houding van uw vroegere vriendin, VROEGER WAREN WE SOMBER VERDRIETIG ook al voelt u de pijn van de verbroken vriendschap. Is dat te zwaar voor u, zoek dan professionele hulp. Ik wens u hierbij veel sterkte. 621 zaterdag 11 maart 2017 O (ft O H Ook een kwestie? Stuur uw vraag naar oldskool@ persgroep.nl Schrijfster (84) met als levensmotto: 'Neem het licht, het is al zwaar genoeg'. Een zeer goede vriendin (die ik in zware tijden ook heb bijgestaan) heeft onlangs onze vriendschap verbroken toen ik kampte met een depressie. Hoe moet ik hiermee omgaan? 4 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 119