Au, zegt de portemonnee i De jongens ucm BT De wereld ucm Hans Avontuur MIJN TERRAS Gratis topmusea et de kinderen naar Barcelona. Leuk toch? Hoewel je ze lekker hebt gemaakt met een bezoek aan voetbaltempel Camp Nou en een ijsje aan het stads- strand, wil je hen ook wat cultuur mee geven. En dan is Antoni Gaudi verplichte kost. Dus wandel je naar La Pedrera om er aan de kassa voor twee volwassenen en twee kinderen 53 euro te betalen. Duur? Tja. In dit geval wel, want de kin deren redden het meestal niet veel langer dan een uurtje. Bovendien is dit pas dag één van de citytrip en is er online al 90 euro betaald voor de beloofde Tour Camp Nou Experience. Soms bieden citycards uitkomst. Dan betaal je, zoals in Barcelona, één keer 45 euro en heb je drie dagen lang gratis openbaar ver voer en vrije toegang tot tal van musea en bezienswaardigheden. Maar u raadt het al: de meeste Gaudi-attracties zijn natuurlijk niet inbegrepen en Camp Nou evenmin. Kom op. Denken in oplossingen. Gaudi doen we wel aan de hand van de buitenkant van La Pedrera, La Sagrada Familia en het openbare deel van Park Güell. En voor een extra dosis cultuur maken we slim gebruik van vrijkaarten die door musea steeds vaker worden aangeboden. De beste optie in Barcelona? Het Picasso Museum, met 4.25t werken. Elke eerste zondag van de maand gratis toegang en op alle overige zondagen na 3 uur 's middags. i/l -Vamos! 41 F™» Uil.Ul* boys J°0ur^r Mons 'u*~euish. you toUor ^UmeoM6eoUmt WUl Ul.th )m jwrnty presort wg magazine 45 reizen Restaurante Da Praia, hoog boven het Portugese strand van Arrifana. Met een glas vinho branco in je hand surfers kijken. E3 hans.avontuur@persgroep.nl Manchester Tussen George Best en Bobby Charlton staat Dennis Berg kamp in de Hall of Fame van het National Football Museum. Alles over 's werelds grootste sport. Madrid Gratis topstukken zien van Goya, Rubens en Van Eyck is een kwes tie van timen. Het Museo del Prado is vrij toegankelijk tussen 18 en 20 uur (op zondag tussen 17 en 19 uur). Parijs De permanente collec tie van het Musée dArt Moderne de la Ville de Paris, met Picasso, Matisse en Chagall, is gratis te bewonderen. Edinburgh Van opgezette tijgers en giraffen tot fijne kunst en beroemde Schotten. In het Natio nal Museum of Scot land maak je een duizelingwekkende reis door de historie. Berlijn Houd die €12,50 voor Checkpoint Charlie in je zak en ga naar de Gedenkstatte Berliner Mauer. Een stuk Muur met zicht op het Berlijn van de Koude Oorlog. De drie jongens zijn vanuit de duisternis naast me komen lopen. Ik ben op weg van mijn hotel naar een restau rantje in de Ethiopi sche stad Lalibela en zie geen hand voor ogen. Fatsoen lijke straatverlichting ontbreekt, en daar heb ben de jongens handig gebruik van gemaakt. Hi mister, how are you mister, where you from mister, where you go? Hoewel ik zou willen dat het om oprechte belangstelling gaat, zegt mijn gevoel dat ik geen gesprek moet aanknopen. Maar dat zou hooghartig en uit dagend zijn. Bovendien zijn ze in overtal. Standje vriendelijk dan maar. „Het gaat goed dank je. Ik kom uit Ne derland en ga naar vrienden in het restau rant verderop." In één zin ben ik vrien delijk, maar laat ook meteen weten dat ik niet alleen ben én niet te verleiden tot een bezoek aan een koffie- ceremonie of drankje bij de hosselaars thuis met een flinke rekening tot besluit. Keuvelend lopen we verder, waar bij de jongens handig informatie van me pro beren los te peuteren (hoe lang ik blijf, in welk hotel en wat ik morgen ga doen). Lachend omzeil ik alle klippen. Maar de jongens zijn niet zomaar verslagen. Ik krijg een cadeau. Het is een oude kaart van een rotskerk met ach terop een dankwoord from Lalibela boys. Nee hoor, ze willen er echt niets voor terug. Mijn mailadres is genoeg... Thit ;j our Een cadeautje van een groepje hosselaars in Ethiopië. Nee hoor, ze hoeven er echt niks voor terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 102