'Rust op zondag is een pareltje' ftl 'Minderheidsstandpunt gerespecteerd' LPB wil rekenkamer Wethouder kritisch over supermarkt-enquête D66 7 vooqaars -'voordeel, r dagen Volgens ABT-fractievoorzitter Han van 't Hof is het noodzake lijk dat winkels op zondag open mogen als Tholen het toerisme wil versterken. „Het mag na tuurlijk geen verplichting zijn, maar als een souvenirwinkel op zondag open wil zijn, moet dat kunnen", stelde hij tijdens een commissievergadering. „We moeten minder streng zijn als we toeristische ondernemers naar Tholen willen halen." Volgens SGP-fractievoorzitter Peter Kramer is de rustige zon- Als souvenirwinkel op zondag open wil zijn, moet dat kunnen dag juist een punt dat Tholen zou moeten uitbuiten. Hij wees op een stelling op de website van RTL Nieuws, waaruit blijkt dat 57 procent van de Nederlanders hecht aan de zondagsrust. „Het is een pareltje dat we moeten koesteren." Wethouder Hommel zegde toe dat hij de raad zal inlichten als tijdens de uitvoering van het Thoolse promotieplan mocht blijken dat de zondagsrust een beperking is. In dat geval kan de raad een keuze maken. Gezien de christelijke meerderheid lijkt de kans echter klein dat de win kels open mogen op zondag. Hommel wees erop dat de ho reca en voorzieningen als het bowlingcentrum wel open zijn op zondag. Donderdagmiddag, half vier bij de Putter in Oostdijk. Een scholier die een zakje chips heeft gescoord, stapt net weer op z'n fiets. Bij het openen van de deur komt de geur van bladerdeeg je tegemoet. „Ra goutbroodjes. Net gemaakt door de cliënten", vertelt begeleidster Jessica de Putter. Terwijl Jolanda en Henriëtte al weer druk bezig zijn met de afwas, wordt het ge vulde deeg in de oven langzaam gaar. „Daar hebben we lang voor gespaard. Een echte aanwinst." De glimmende oven pronkt op de gloednieuwe horecakeuken. „Van daag gebruiken we de nieuwe ruimte voor het eerst. We bakken hier vooral veel appeltaart, die is zo lekker dat we er om bekend staan", vertelt De Putter. Behalve een keuken en grote tafel voor het het personeel, biedt de aanbouw ook plaats aan een magazijn. „De uitbreiding is vooral fijn voor de cliënten. Die hebben nu meer hun eigen plek om even tot rust te ko men." In het driejarig bestaan is het aantal cliënten in de dagbeste ding toegenomen van vier naar ze ven. Vier zorgmedewerkers, twee winkelmedewerkers en maar liefst veertig vrijwilligers dragen ook hun steentje bij aan De Putter. Om de uitbreiding te vieren, is er vanaf maandag 13 tot vrijdag 17 maart voor alle klanten van de koffie hoek gratis koffie, thee of iets lek kers voor de kinderen. Het feit dat de Goese wethouder André van der Reest (SGP-CU) om principiële redenen tegen het hou den van evenementen op zondag is, heeft tot dusver geen gevolgen ge had voor activiteiten op die dag. Dat antwoorden B en W op vra gen van GroenLinks. De fractie wilde van het college weten wat de achtergronden waren van een vo rige maand genomen besluit om te kijken naar een mogelijk alternatief voor de Dancetour, die al meer dan tien jaar op een zondag in juli plaatsvindt in Goes. Van der Reest had verzocht om een evaluatie van het evenement. Volgens het college heeft hij dat minderheidsstand punt ook tijdens eerdere edities van het evenement of om het even welke activiteit op zondag ingeno men. GroenLinks vroeg zich af hoe collegeleden 'vruchtbaar kunnen samenwerken indien zij publiekelijk aangeven het principi eel met elkaar oneens te zijn'. „Min derheidsstandpunten zijn bekend en worden gerespecteerd", luidt het antwoord van B en W. Ge vraagd om te kijken naar een moge lijk alternatief voor het succesvolle evenement, antwoordt het college dat het geen kwaad kan om na meer dan 10 jaar te kijken 'of de beoogde beleidsdoelen via dit evenement op een doelmatige en verantwoorde wijze gerealiseerd worden'. HEINKENSZAND Het moet beter bij de centrale inkoop in de ge meente Borsele. Die boodschap kreeg het college van verschillende fracties. Uit een onderzoek blijkt dat met name de kennis over wet ten en regels niet altijd voldoende is. Vooral de LPB was scherp in de kritiek. „Wordt het geen tijd voor een onafhankelijke rekenkamer", zei Berry Kooiker. Hij vroeg hier voor steun, maar kreeg die niet. Hogazon.nl I 10 11 maart Gratis HR++ beglazing Gratis motorbediening D66 heeft een enquête uitgezet over de locatie van een tweede su permarkt in Heinkenszand. De fractie is niet tegen de komst van de Lidl, maar er zijn twijfels over de plek, naast de Emté aan de Ste- nevate. „Wij twijfelen nog steeds of dit de goede plek is", zei Levien de Putter. „En wij zijn zeer verrast dat we nu al 550 reacties hebben. Dat is behoorlijk hoog op 2000 adressen." Ingewikkeld Hij vroeg aan wethouder Ad Schenk of hij de resultaten in ont vangst wilde nemen en of hij seri eus kennis wilde nemen van de re acties. Schenk zei toe dat hij de re sultaten in ontvangst neemt. De resultaten serieus nemen vond hij 'ingewikkeld'. „Statistiek is een wetenschap", zei hij. „En als wis kundige weet ik daar wel wat van. De resultaten klakkeloos overne men gaat niet. Op de enquête valt ook wel wat af te dingen." Volgens Schenk is de vragenlijst af en toe suggestief. Hij betoogde ook dat de locatie niet meer ter discussie staat. „Die locatie is een gegeven. Daarover is al een trits raadsbe sluiten genomen." De Putter was het niet eens met de kritiek van Schenk op de enquête. „Wij heb ben deskundige hulp gehad bij het opstellen hiervan." vrijdag 10 maart 2017 BE Is de zondagsrust een sterkte of een zwakte voor Tholen? Algemeen Belang Tholen en de SGP werden het daar deze week niet over eens. Rob Paardekam Tholen - Han van 't Hof, ABT Pauline haalt de ragoutbroodjes uit de oven, terwijl Jolanda en Henriëtte de afwas doen. Aan tafel zit Marius. foto mechteldjansen De Putter is onmisbaar De Putter is na drie jaar niet meer weg te denken uit Oost- dijk. De in het oude kleuter schooltje gevestigde dorpswin kel loopt als een trein. Joeri Wisse Oostdijk Luc Oggel Goes bij aanschaf van kunststof kozijnen bij aanschaf van zonwering en rolluiken KOZIJNEN ZONWERING Vraag naar de voorwaarden President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen T 0113 - 56 40 04 www.hogazon.nl Wilt u de resultaten van onze enquête over de tweede super markt in Heinkenszand in ont vangst nemen en bent u bereid serieus kennis te nemen van de uitkomst? Die vraag stelde Le- vien de Putter gisteravond aan wethouder Ad Schenk. Het ant woord bleek nog niet zo een voudig te geven. Melita Lanting Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69