£'l C9 Rutte flexibel over euthanasie Indigo over zelfdoding Water- ontharders Open avond Schapen 2 Zoomvliet College' Nabestaanden zwijgen doorgaans over duo zelfdodingen' door ouderen. Vincent Escaravage doorbreekt het taboe en vertelt over de keuze van zijn ouders. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl DUO-SUICIDE ZEEUWSE FRANSMAN water specialist Commentaar Euthanasie duikt even op in de verkiezingscampagne. Mark Rutte probeert lezers van het Nederlands Dagblad voor de WD te winnen. Hij belooft geen haast te maken met de aan passing van de Euthanasiewet. Zo profileert Rutte zich ten opzichte van D66. Pechtold protesteert prompt. Zijn partij wil 'voltooid le ven' als grond voor euthanasie in de wet opnemen. Het kabinet volgde die lijn eerder in een brief aan de Kamer. Dus de verbazing van Pechtold is te verklaren. Rutte draait. Dat is niet fraai, maar misschien wel handig. Want de versoepeling van de regels voor hulp bij zelfdoding is geen gelopen race. Begin vorig jaar consta teerde de commissie-Schnabel dat de huidige wet voldoet. Die biedt genoeg ruimte voor veranderende inzichten, zowel sociaal maatschappelijk als medisch. De commissie pleit wel voor extra zorgvuldigheid bij complexe gevallen. In die categorie valt wellicht het Franse echtpaar Escaravage. Op deze pagina vertelt hun in Zee land woonachtige zoon hoe zijn ouders tot de keuze kwamen sa men suïcide te plegen. Hij hoefde hen overigens niet te helpen. Je kunt zo'n einde romantiseren, maar dan vergeet je de pijn. Je kunt zo'n duo-suïcide onvoorstelbaar vinden, omdat jij zo lang mogelijk bij je kinderen wilt blijven. Maar daar gaat het niet om. Het voor beeld van het echtpaar Escaravage laat zien hoe mensen het begrip 'voltooid leven' invullen en hoe moeilijk het zal worden als we aan de wet gaan sleutelen. Mensen mogen hun lot in eigen hand ne men. Hier gaat het alleen om de vraag of we hulp bij zelfdoding ju ridisch makkelijker moet maken. Gezien het onherroepelijke van zo'n daad kan het geen kwaad als de overheid een beetje blijft rem men. Het is beter energie te steken in het bestrijden van eenzaam heid en in herwaardering van ouderdom als bijzondere levensfase die we met z'n allen graag zo mooi mogelijk maken. Versoepeling van regels voor hulp bij zelfdoding is geen gelopen race ALMANAK Een video over mekkerende schapen in Buttinge. Meer heb je niet nodig om het beste naar bo ven te krijgen in mensen. Zet een videootje van een voorbijtrekkende schaapskudde met een bijschrift op Facebook, en de 'originele' reacties volgen als vanzelf. 'Wat zal jij lekker sla- pen' of'Heb jij je schaapjes nu op het droge?', zijn nog vriendelijk en onschuldig. 'Loop jij er ook tussen in schaapskleren?', wordt al wat scherper. Maar het (rood)bontst maakt het de reaguurder die stelt: 'Jij loopt daar al jaren te mekke ren'. Boerderijenboek is groot succes Stoomtrein zoekt vrijwilligers Bestuur VRZ onder de loep GOES Informatiemiddag over stoma's GOES Indigo Preventie begint woensdag 29 maart met de besloten lotgenotengroep 'Hoe verder...?', voor nabestaanden van mensen die zichzelf het leven benamen. In Ne derland komen dagelijks zo'n vijf mensen per dag door zelfdoding om het leven. In Zeeland komen re latief vaak zelfdodingen voor. Voor nabestaanden is het ver werken van zo'n verlies vaak een erg emotioneel en moeilijk proces. Informatie en aanmelding: 0113 24 60 60 ofinfo@indigozeeland.nl. Enjol) ivwtór! vrijdag 10 maart 2017 li donderdag 16 maart van 17.00 tot 20.00 uuMMsllME Zoomvliet Colleg Zoomvliet Studio Zoomvliet Hotelschool zoomvliet. ri^iMijjjfacebookpagina's Tip? redactie@pzc.nl OOSTDIJK Het boek van oud-raads lid Rinus Sinke uit Oost- dijk over boerderijen in Reimerswaal is een schot in de roos. De eerste druk van Boerderijen met hun bewoners in Oost- Zuid-Beveland verscheen eind vorig jaar en was binnen vijf weken uitver kocht. Binnenkort ver schijnt een tweede druk. Dit najaar volgt ook een tweede deel met hoeves die in het eerste boek niet aan bod kwamen. HOEDEKENSKERKE De Stoomtrein Goes-Bor- sele (SGB) houdt twee wervingsdagen voor vrij willigers. Op 11 maart (10.00 tot 15.00 uur) in Hoedekenskerke en op 19 maart (13.00 tot 16.00 uur) in Goes. In Hoedekenskerke zoekt de SGB mensen voor de minitrein, horeca, model spoorbanen en de souve nirwinkel. In Goes men sen voor het kaartjeslo ket en conducteurs. Meer info: destoomtrein.nl. THOLEN De raad van Tholen vindt dat bekeken moet wor den of in het dagelijks bestuur van de veilig heidsregio, waarvan bur gemeester Jan Lonink van Terneuzen voorzitter is, nog wel de juiste men sen op de juiste plaats zitten. Een meerderheid steunt volgende week een CDA-amendement met die strekking. De aanleiding is een kritisch rapport over het reilen en zeilen binnen de VRZ. De Stomavereniging houdt dinsdag 14 maart een contactmiddag voor mensen met een stoma. Op die middag zijn de naasten van stomadra gers ook van harte wel kom. De middag is van 14.00 tot 16.00 uur in de SVRZ-vergaderzaal in woonzorgcentrum Eras- muspark aan de Troel- stralaan in Goes. 'Wat mij n ouders betreft, was hun leven voltooid' Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66