14 VI Het moet anders Meer wijkagenten Ons was meer beloofd Hij is onmiskenbaar een hartstochtelijk pleitbezorger van de oudere. Aan de haalbaarheid en vooral de betaalbaarheid van zijn plannen kleven vraagtekens, en dus wijst 50PLUS- voorman Henk Krol (66) het liefst op de 'grote lijnen'van het programma van zijn partij. „Marktwerking heeft ons niet veel goeds gebracht." „Nee, dat is geen gratis bier. Geld wordt nu ver keerd ingezet. Marktwerking heeft ons bijvoor beeld niet veel goeds gebracht. Er gaan zelfs ver keerde prikkels van uit. Ik heb het gisteren nog in het ziekenhuis mogen meemaken. Je wordt van het ene onderzoek naar het andere ge stuurd. Het ziekenhuis wordt afgerekend op het aantal verrichtingen. De hele administratieve rompslomp moet eruit. Specialisten willen wij weer graag in loondienst." „Nee hoor, als die arts tijd heeft om met jou te praten, hoefik niet drie onderzoeken in het zie kenhuis en dat scheelt in de kosten." „Het gaat zich op ten duur terugverdienen." „Dat zijn dingen waar wij in ons eentje ook niet over gaan. We moeten in coalitieonderhande lingen kijken met anderen." „Nee, we hebben nog niet de complete oplos sing. We zijn ook een kleine partij. De oplossin gen hebben we nog niet honderd procent dicht getimmerd." „Het ligt verdeeld in onze achterban. We hebben echte pacifisten die van de SP vandaan komen, maar ook oud- WD'ers. Maar de pacifisten hebben verloren, haha. We willen op termijn wel meer geld voor de krijgsmacht." „Nou, onze doelgroep klaagt heel erg dat aangifte doen bij de politie geen zin meer heeft. Of dat ze te horen krijgen, dat ze het digitaal moeten doen. Mensen voelen zich dan het bos ingestuurd. Dus we pleiten wel voor meer wijkagenten. Dan kunnen ze daar terecht als ze angst hebben, als ze klachten of vragen hebben. Want we horen weliswaar dat de cri minaliteitscijfers dalen, maar zo wordt het niet altijd beleefd. Laat ik eerlijk zijn over dit onderwerp: we geven in onze plannen meer geld uit aan onze andere wensen." „Nee, fondsen willen maar al te graag uitgesteld loon uitkeren. Zij klagen over de spelregels, die zijn opgesteld door De Nederlandsche Bank en de politiek. Als die spelregels ietsjes ruimer worden, dan hoeft er niet te worden gekort. Daar heb ik ook een wetsvoorstel voor inge diend." „Dat is niet waar. Wij vinden dat jongeren via hogere premies zelfs meer moeten bijdragen aan pensioenen, dan is er straks voldoende geld in de potten." „Dan hebben we het over 4- tot 6-jarigen! Vol gens mij hebben die nog geen cent in de pen sioenpotten bijgelegd. De ouderen krijgen ge woon niet wat hen ooit is beloofd. En als je ook ziet hoe ouderen er in koopkracht op achteruit zijn gegaan de laatste jaren. Dat is wel 30 pro cent in vergelijking met werkenden." „Dat klopt, maar er is nog altijd een groot ver schil tussen werkenden en niet-werkenden. En er is een groep ouderen die niet kan rondko men. Dat vind ik in een beschaafd land niet kunnen." vrijdag 10 maart 2017 GO 'Het is aan Wilders of hij met ons wil samenwerken' H U wilt een nieuw zorgstelsel zonder markt werking, het eigen risico terugbrengen, in vesteren in thuiszorg. Belooft u gratis bier? Al met al onbetaalbaar. Een nieuw zorgstelsel kost alleen al 800 mil joen euro. Hoe betaalt u dat vooraf? Het eerlijke verhaal is dus: we weten niet hoe? EU Waarom staat er niets over verster king van de krijgsmacht in uw ver kiezingsprogramma? U ziet veiligheid als kerntaak van de staat. Toch heeft uw partij er weinig aandacht voor. 50PLUS pikt pensioenkortingen niet. Maar daar gaan pensioenfondsen over. Wekt u geen valse verwachtingen bij ouderen? Als je de rekenrente aanpast, blijft er op den duur te weinig over voor volgende genera ties, zegt dit kabinet. Volgens het CPB zijn jongeren in de toe komst juist slechter af dankzij uw plannen. Dat is niet waar. Dat geldt alleen voor men sen met alleen een AOW.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57