E 11 Boze blanke man, nee Leer ook rijtjes Geen tweede keus Checklist D66 WAT WIL HIJ VERDER: EN DUS MOET... WIL WEL MET: WIL (LIEVER) NIET MET: „Dat is een onzinnige constatering. Als een deel van de politiek nou stopt met de 'boze blanke man', zullen we dan ook stoppen met de term 'elite'? Het zijn termen die generaliseren en daardoor diskwalificeren - over en weer. Ja, ik heb een goede opvoeding gehad. Ja, we hadden het thuis goed. Maar dat was allerminst vanzelf sprekend. Daar is hard voor gewerkt en hard voor gestudeerd door mijn oudersOm kansen te geven en kansen te pakken. Dat gun ik ieder een." „Politici zijn gewend met feiten te komen. We vertellen mensen dat de integratie aantoonbaar beter gaat. Dan gooi je er een paar cijfers in en dan zijn ze het niet met je eens. Logisch. Je moet openstaan voor mensen die problemen vanuit hun gevoel formuleren. Wat is er mis met ge voel? Als ik erken dat er dingen veranderen, en niet altijd ten positieve, dan is er begrip om het in perspectief te zien. Het belangrijkste is om elkaar te blijven zien en verstaan. Dat is niet al tijd makkelijk. Vroeger zat je in je zuil vast. Dan kwam meneer pastoor vertellen waar je je vlees moest kopen en vragen wanneer het volgende kindje kwam. Nu leven we in extreme vrijheid, maar lijkt het alsof we onszelf weer in een zuil proppen door alleen met gelijkgestemden om te gaan. Daar zit een gevaar in. Op sociale media, maar ook bedrijven als Bol.com en Netflix. 'Volg ook die.' 'Lees dit.' 'Kijk dat.' Dan zit je op een gegeven moment alleen nog met gelijkgestem den te reaguren." Omdat ik de ambitie heb om premier van alle Nederlanders te zijn. Pak me maar keihard aan als ik dingen zeg als 'pleur op'of'vecht je maar in' „Ik ben absoluut nog niet tevreden. We moeten terug in de voorhoede, nu het onderwijs rap zal veranderen. We hebben straks geen veertig jaar meer dezelfde baan, we hebben ons hele leven onderwijs nodig. Dat is ook belangrijk nu de wereld steeds verder digitaliseert. Kijk hoe alles nu al in twijfel wordt getrokken. Vroeger waren er rijtjes, vastigheden en getal len -1600: Slag bij Nieuwpoort - maar als dat even doorgaat, ontkent iemand straks nog dat het toen was." „Ik kan dat dus niet voorkomen. En sterker nog: ik vermoed dat ons over vier jaar gezegd zal worden, dat het alleen nog maar erger is geworden. Dat klopt, maar als we niks hadden gedaan, dan was het nóg erger." „Nee. Alleen voor leraren in moeilijke wijken of in bepaalde vakken waar voor weinig docenten te vinden zijn zoals wiskunde en natuurkunde. Wat ik vooral van leraren hoor, is dat ze meer tijd voor hun vak terug willen. Dat willen we regelen." „Ik heb de ervaring. Als burgemeester, als mi nister. Ik heb de levenservaring van iemand die net de 50 is gepasseerd. En ik heb de energie van iemand die ook net de 50 is gepasseerd. Vanuit de oppositie hebben wij constructief kunnen samenwerken met het huidige kabinet." „Nee, natuurlijk niet. Luister, ik zeg niet dat ik mij tijdens het laatste kabinet van Balkenende verveelde, maar het zat helemaal dichtgetim merd. De afgelopen jaren zijn wij bereid geble ken om compromissen te sluiten waarmee Ne derland vooruit kwam, toen het kabinet dat no dig had. Soms geen populaire maatregelen, maar het moest gebeuren. En om op je vraag te rug te komen: omdat ik de ambitie heb om de premier van alle Nederlanders te zijn. Pak me maar keihard aan als ik dingen zeg als 'pleur op' of'vecht je maar in'." „Ik denk dat het nu anders is. Kijk naar de ont wikkelingen van afgelopen weken. Ik kijk niet naar een zeteltje meer of minder, maar ik zie wel een trend. Ik had het gehoopt, we hebben er aan gewerkt, maar we hadden er geen garantie op. En let wel: we komen van heel, heel ver. We waren er bijna niet meer geweest. Eindelijk lij ken we nu niet alleen tussentijdse verkiezingen, maar ook in de eindsprint goed te scoren. Ik heb helemaal niet meer het idee dat D66 tweede keus is." vrijdag 10 maart 2017 Meer vaste contracten. Kolencentrales dicht. Softdrugs reguleren. Twaalf weken ouderschaps verlof voor vaders. Geen Nexit-referendum. Inkomen koning onder de Balkenendenorm. 600 miljoen minder naar zorg. Eigen risico blijft 385 euro. Snellere afbouw hypotheek renteaftrek. Alleenstaanden minder op vooruit. Sluit niemand uit. PVV. U bent de verpersoonlijking van de elite, maar bent u er ook wel voor de lageropge leide Nederlander? Met welk verhaal gaat u hen overtuigen? A Alexander Pechtold heeft, zoals hij zelf zegt, de levenser varing, maar ook de energie van iemand die net de 50 is gepasseerd, foto robin utrecht 3 Waarom smijt u met miljarden voor het onderwijs, terwijl we hier al hartstikke goed op scoren? U wilt meer leraren. Hoe zorgt u dat die er komen voor er een nijpend tekort aan leraren ontstaat? U stelt geen extra salaris voor. m U heeft zich vaker opgeworpen als premiers kandidaat. Waarom zou het nu wel lukken? U deed dat met het oog op een premier schap? Veel mensen vinden D66 sympathiek, maar stemmen vaak toch niet op uw partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54