I 6 Bedrijven betalen zorg Europees leger Niet meer asfalt Jesse Klaver mag dan pas 30 jaar zijn, zijn ambities reiken ver. Aan zelfvertrouwen geen gebrek, want GroenLinks staat in de peilingen op forse winst „Ik ben geen oude, bedaarde, grijze man. Wat mij anders maakt dan andere politieke leiders is dat ik voor de duvel niet bang ben." „Ziek zijn is geen eigen risico. We verhalen de zorgkosten nu op het individu met hoge pre mies en een hoog eigen risico. Dat is niet eerlijk. Ja, wij betalen dat via de belastingen, maar daar hoor je nooit iemand over als het gaat om we gen, onderwijs of veiligheid. Het wordt vooral opgebracht door het bedrijfsleven, door bedrij ven zwaarder te belasten en belastingontwij king aan te pakken." „Vlees gaat onder het hogere btw-tarief vallen. We maken sommige dingen duurder en andere zaken goedkoper. Maar we maken werken zo veel goedkoper, dat je koopkracht erop vooruit gaat. De lage en middeninkomens gaan er fors op vooruit. De gepensioneerden ook. Alleen de hoogste inkomens - ruim boven twee keer mo daal - gaan er minder op vooruit. Maar daar kie zen we voor en vinden we eerlijk. Ik heb gezegd: wij gaan Nederland veranderen. Daarbij hoort dat je dingen ook écht anders moet doen. Voor ons betekent dat milieuvervuiling veel duurder maken en dingen die we belangrijk vinden, zo als werk, goedkoper. Dat betekent dat wij zorg collectief financieren en niet de verantwoorde lijkheid van een individu laten zijn." „Van de aanslagen die zijn gepleegd, waren de daders al in beeld bij de vei ligheidsdiensten. We moeten zorg vuldig zijn bij de uitbreiding van be voegdheden. Het idee dat diensten nu informatie van Nederlanders ver zamelen en dat ongefilterd mogen delen met inlichtingendiensten van andere landen, zoals die van Trump, vind ik slecht. We moeten wel zorgen dat de inlichtingendiensten genoeg capaciteit hebben om alle leads op te volgen, om door te rechercheren." „Goedkoop populisme. Slaat nergens op. Extra bevoegdheden maken Ne derland niet per se veiliger. Net als wij niet geloven dat meer geld voor defensie Nederland veiliger maakt. Ons einddoel is een Europees leger, maar dat kunnen we niet in vier jaar regelen. Ik denk niet dat Rusland on der de indruk zal zijn als we de NAVO-norm van 2 procent van het bruto binnenlands product in defen sie steken; Europese landen geven al meer uit aan defensie dan Rusland en China bij elkaar." „Als je om 8 uur op je werk moet zijn, sta je in de file. En file is voor niemand leuk. Daarom moeten we die files oplossen. De oplossing is niet meer asfalt, maar rekeningrijden. Door onze plannen staat er straks 60 procent minder files. Dat komt, omdat de helft van het verkeer in de spits geen woon-werkverkeer is. Die kun nen dus ook later de weg op. Ja, je gaat met onze kilometerheffing meer betalen als je in de spits rijdt. Opdat het niet oneerlijk uitpakt, verlagen we ook belasting op arbeid." „We zijn de enigen in Europa die deze onkos tenvergoeding hebben. Wij stoppen dat in an dere belastingmaatregelen. We hebben ook een ambitieus plan voor het openbaar vervoer. Ik wil niet zeggen dat iedereen de trein in moet. Ik heb het over een slimme combinatie van ver voer. Het is beter om P+R-locaties buiten de stad te maken, waar je je auto neer kunt zetten en het laatste stuk met het ov de stad in kunt. Ik wil de status quo veranderen. Andere partijen zijn in woord ambitieus, maar als je naar de pro gramma's kijkt, blijft het super old school." „Nee. Ik heb twee jaar geleden een nieuwe auto gekocht en toen waren die auto's nog knetter- duur. Die prijzen dalen nu snel. Ik kocht een Volvo V70. Ja, een zware auto, maar wel de zui nigste in zijn klasse. Mijn volgende auto zal vast een elektrische of hybride zijn. Ik vraag ook niet van mensen om overnight te veranderen." vrijdag 10 maart 2017 GO 'Het Torentje is niet het eindpunt' H U verlaagt het eigen risico, maar verhoogt de belastingen. Zo worden we toch alsnog ge pakt? U wilt ook een vleestaks en een belasting op verpakkingen. Daarmee worden de dage lijkse boodschappen ook al duurder. EU U trekt extra geld uit voor veilig heid, maar stemde tegen de wet die geheime diensten meer be voegdheden geeft. Hoe rijmt u dat? Het verwijt is: wie tegen deze wet heeft gestemd, rolde de rode loper uit voor terroristen. U maakt autorijden te duur om überhaupt op mijn werk te komen. U wilt ook af van de belastingvrije kilometer vergoeding voor woon-werkverkeer. Rijdt u in een elektrische auto?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49