3 Optimisme behouden 'Gericht' geld Netwerk van 6,5 jaar Checklist VVD WAT WIL HIJ VERDER: EN DUS MOET... WIL WEL MET: WIL (LIEVER) NIET MET: „Als je naar mijn privésituatie kijkt: natuurlijk, ik heb het heel goed. Ik doel dan ook op iets an ders. We hebben de afgelopen jaren door de cri sis een tocht door de woestijn gemaakt. Maar zelfs in de zwartste dagen heb ik de onderlig gende kracht van dit land gevoeld. Dat heeft mij m'n optimisme doen behouden. Het zit in mij, maar het zit ook in dit land. Hoe men soms scheldend en mopperend de haven wist te doen herrijzen na de oorlog, onze handelsgeest of hoe we op gebied van cultuur en innovatie toonaan gevend zijn geweest. Ik loop niet weg van de problemen, maar ik zie de kracht van dit land." „Ik verwacht niet van mensen dat ze hetzelfde zijn als ik. Toch merk ik dat er twee grote groe pen zijn. Een heel grote, koppige, stille meer derheid waar ik dat optimisme ook voel. En te gelijkertijd een groep die het gevoel heeft dat zij de prijs van de crisis hebben betaald. We staan op een punt dat we die laatste groep kunnen la ten voelen dat het economisch beter gaat." „De zorg over vluchtelingen leeft breed, maar we hebben dat met de Turkijedeal onder con trole gekregen. Wat we nu moeten doen, is hard werken aan integratie. We zullen nieuwkomers moeten leren wat gelijkwaardigheid betekent, van man en vrouw, van homo en hetero en ge lijkheid van godsdienst." We hebben de afgelopen jaren een tochtdoorde woestijn gemaakt. Maar zelfs in de zwartste dagen heb ik de onderliggende kracht van dit land gevoeld „De afgelopen jaren is er veel bijgeko men, een half miljard in 2013. Er ligt zelfs nog geld op de plank. We moe ten nu dus gerichte investeringen doen. Bijvoorbeeld heel specifiek le raren die extra werk doen extra te be lonen. Of leraren extra belonen die een onderwijsprogramma ontwikke len." „Nééé, er is gewoon een oploop te zien. Er is in de begrotingen ruimte. Ik zie op de school waar ik zelf vrij willig lesgeef heel gemotiveerde jonge leraren instromen. Ik denk dat een bak geld erbij op dit moment niet nodig is." „Ja, weet u, dan trek je eigenlijk onge richt heel veel geld uit. Wij doen het liever gericht in goede plannen. Want er is al heel veel geld bijgekomen. En ergens lijkt het op een tuintje: waar je er extra geld in doet, een scheut wa ter, daar is de aarde meteen weer droog. Dat is de oplossing blijkbaar niet." „Ik heb meer dan ooit de energie om door te gaan. Niet voor mezelf: ik bedoel: Ik heb hier 6,5 prachtige jaren gehad. Maar ik voel dat het sim pelweg nog niet af is. Ik wil dit land veilig en stabiel houden. Dat voel je aan alles, met Trump, met de situatie in Rusland, Syrië, Libië, Midden-Oosten: de wereld is op dit moment in- stabieler dan ooit. En ik heb 6,5 jaar aan een net werk kunnen bouwen." „Zo één op één werkt het niet. Maar ik denk dat het helpt dat je elkaar kent. Dit is geen tijd voor experimenten." „Ik kan alleen maar zeggen waarom ik door wil. Deze baan vervalt op 25 maart, maar ik wil er al les aan doen dat iedereen voelt dat het ietsjes beter gaat in dit land. Ook die mensen die het gevoel hebben dat zij de prijs van de crisis heb ben betaald. En ik wil iets doen aan de verhufte ring. Dat we er niet alleen zijn voor onszelf, maar voor elkaar." „Ik ben daar al zeker tien jaar mee bezig, al als fractievoorzitter van de WD. Ik ben er ten diepste van overtuigd dat normeren ook de rol van een politicus is." vrijdag 10 maart 2017 GO Creëren van 245.000 banen binnen tien jaar. Langere en meer opeen volgende tijdelijke arbeids contracten mogelijk maken. Meer wijkagenten. Hogere én minimale straf voor doodslag en moord. Het helpen van illegalen strafbaar stellen. Kortere, maar hogere werkloosheidsuitkering. De uitkeringen worden bevroren. Het zorgpakket kleiner. De huurtoeslag gekort. ledereen praten, maar heeft de voorkeur voor CDA en D66 als coalitiepartners. PVV. U pleit voor optimisme in Nederland. U heeft makkelijk praten met een goede baan en een fijne woning. U snapt ook dat mensen die hun baan zijn verloren uw optimisme niet delen. Onderschat u niet de grote bezorgdheid over vluchtelingen en islam? Mark Rutte heeft de strijd tegen verhuftering hoog op de agenda staan. „Ik ben daar al zeker tien jaar mee bezig, ook als fractievoorzitter van de VVD FOTO ROBIN UTRECHT In uw verkiezingsprogramma staat dat u gaat 'voor het allerbeste on derwijs'. Toch trekt u daar maar 100 miljoen voor uit. Hoe rijmt dat met elkaar? Maar niet generiek. Niet alle lera ren wat meer loon om het vak aan trekkelijk te houden. D66 steekt veel meer geld in het onderwijs. m Is uw uiterste houdbaarheidsdatum niet ver streken? U merkt dat Berlijn sneller de telefoon op neemt. Uw voorganger Balkenende was ook zo ge motiveerd, maar toch was stilletjes zijn houd baarheid verstreken. U wordt verweten dat u zich nu pas uit spreekt tegen verhuftering. U zou niet eerder moreel leiderschap hebben getoond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46