Matthijssen schrijft beste erotische verhaal *4 9 O O O ©0 0 0 0 00 0 0 Schore liggen veel bierblikjes en - flesjes. Langs de oever drankkarton nen, plastic flessen en wat onduide lijk textiel. Vislijn is hier nauwelijks te vinden. Dat is op het strandje van Baarland anders. Kluwens plastic draad, van vaal-oranje tot felblauw, liggen op het zand, zijn achtergeble ven tussen de stenen van de strek dam of gevangen in de takken van het zandscherm. Uitpluizen Meijer kan niet zeggen of de situatie de afgelopen jaren is veranderd. „We maken op steeds meer plekken schoon. Dus halen we ook meer op. We laten dit jaar voor het eerst van vier locaties drie vuilniszakken hele maal uitpluizen. Het doel is er achter te komen waar het afval vandaan komt." Honderden vrijwilligers hebben zich al gemeld voor de schoonmaak actie. Meijer: „Elk jaar komen er mensen bij. Twee jaar geleden waren het er 200, vorig jaar 300 en dit jaar hebben we al 400 aanmeldingen." Wie zaterdag ook mee wil doen moet een mailtje sturen naar info@schoonzeeland.nl en geef aan waar je aan de slag wilt gaan en met hoeveel mensen je wilt komen. De schoonmaakactie is van 10.00 tot 12.00 uur. Op het kaartje zijn de schoonmaaklocaties aangegeven. Voor veiligheidshesjes, afvalgrijpers, handschoenen en vuilniszakken zorgt de organisatie. We pluizen dit jaar voor het eerst op vier locaties zakken uit om er achter te komen waar het afval vandaan komt Schone Schelde maakt onderdeel uit van een groter verband van initia tieven om de Nederlandse oevers schoon te maken: Schone Rivieren. In Zeeland zijn de organisatoren de Zeeuwse centra voor natuur- en mi lieueducatie, Rijkswaterstaat, ge meenten, Nationaal Park Ooster- schelde en Natuurmonumenten. Locaties schoonmaakacties Marloes Matthijssen uit Middelburg heeft de schrijfwedstrijd voor ero tische verhalen van het Vlaams- Nederlandse cultuurhuis deBuren gewonnen. Haar verhaal Liefde in sausvorm: de oude dame en de som- melier werd dinsdag als beste uit 383 inzendingen gekozen. De 36-jarige Matthijssen schrijft elke twee weken een restaurantre censie in de PZC. Daarnaast is ze op vele fronten literair actief. Sinds een jaar of drie probeert ze erotisch getinte verhalen te schrij ven. „Ik doe dat", zegt ze, „puur omdat erotisch schrijven het moeilijkste literaire genre is. Zo dra je één verkeerd woord ge bruikt, is het hele effect weg. Nee, ik probeer zeker niet de nieuwe Fifty shades of grey te schrijven. Seks komt bij mij eigenlijk niet voor, het verhaal gaat hooguit in de richting van seks. Het is een hele kunst om de grens tussen erotiek en platte porno te respec teren. In het verhaal dat ik heb ge schreven zal je het woord 'borsten' niet tegenkomen. Veel spannender is het als twee mensen iets in el kaar zien, zonder dat ze het met el kaar doen." In het winnende verhaal be schrijft ze hoe een culinaire recen- Het is een hele kunst om de grens tussen erotiek en platte porno te respecteren sente in een restaurant erotisch geprikkeld wordt door haar eten: „Voorzichtig tastend haalde ze haar wijsvinger over het bord, door de allerlaatste restjes saus. Ze rook aan haar vingertopje, snoof, likte. Lieve God. Dit was liefde in sausvorm." Even later wordt een sommelier in het spel betrokken. De schrijfwedstrijd werd mede georganiseerd door de televisie omroepen VPRO en Canvas, als aanvulling op de tv-serie Made in Europe, die elke zondag wordt uit gezonden. De schrijvers Heieen Debruyne, Annelies Verbeke en Kasper C. Jansen selecteerden vijf tien inzendingen. Daaruit koos het publiek Marloes Matthijssen, die onder haar pseudoniem Mia Timiaan publiceerde, als winnaar. Ze won een geldprijs van 250 euro en 'Het Rode Oor'. Haar verhaal staat op de website deburen.eu. PZC ONLINE Goh, raar hè?! Dat noemt zichzelf Broederliefde idioot. Zeker niet goed opgelet op school. vrijdag 10 maart 2017 PC een schone Schelde -Astrid Meijer, MEC 1 Neeltje Jans 11 Strandje van Baarland 2 Schelphoek 12 Kapellebank 3 Ouwerkerk 13 Schor van Bath 4 Duikplek Putty's Place 14 Rattekaai 5 Siuisweg, Sint Philipsland 15 Ossenisse 6 Schoondorp, Tholen 16 Schelpenhoek, Terneuzen 7 Buitenhaven, Vlissingen 17 Strandje Westbeer 8 Rammekens 18 Paulinaschor 9 Kaloot 19 Strandje Hoofdplaat 10 Zuidgors Sinds een jaar of drie schrijft ze erotische verhalen, de Middel burgse Marloes Matthijssen. Deze week won ze een schrijf wedstrijd. Het woord 'borsten' komt in haar verhaal niet voor. Jan van Damme Middelburg -Marloes Matthijssen, auteur FACEBOOK Er werd gisteren veel na gepraat over de onwaar schijnlijke prestatie van Barcelona tegen Paris Saint-Germain. Rotterdam mer Cris Rolandus was erbij, maar verliet het sta dion bij een 3-1-score om 'de drukte voor te zijn'. Hij heeft veel spijt. 'Dan ga je naar zo'n topduel, betaal je ik weet niet hoeveel voor een kaartje en ga je nog voor het fluitsignaal naar huis. Sorry hoor, maar to taal geen medelijden mee', schrijft Niels de Krijger op Facebook. En Bart Wil- lemse: 'Wat een knoest... appartement vlak bij sta dion en dan alsnog vroeg weg willen...' TWITTER Anne Evane @Anne_lnge De populaire hiphopforma tie Broederliefde is toch geen Ambassadeur van de Vrijheid tijdens Bevrijdings dag. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei heeft dit beslo ten nadat er vorige week een filmpje opdook waarin rapper Emms antisemiti sche leuzen riep tijdens de bekerfinale Feyenoord- Utrecht vorig jaar. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. 'Wat mijn ouders betreft, was hun leven voltooid' 2. Man uit gemeente Sluis bekent bandendump Hoofdplaat 3. WerkXL zoekt in Zeeland 60 verkeersregelaars 4. Duitse bouwer windmo lenfundaties zorgt voor banen in Vlissingen 5. Geen tijd om uit te bla zen Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fl facebook.com/depzc is) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41