Ongeloof in Parijs na debacle 25 Kerberweer nummer één Net geen zege Groenewegen Davis/Fed Cup op deschop Een groot deel van de kinderen in Catalonië, vooral de jongetjes, ging gisteren met een Barca- shirt naar school. Velen waren opgebleven, de avond ervoor, de ogen met ongeloof gericht op de televisie. Anderen lagen een halfuur eerder in bed, toen het in het Camp Nou 3-1 stond en Barga, hun Barga, het niet leek te redden tegen Paris Saint-Ger main. De slaap en teleurstelling overmanden hen. Ieder had zijn eigen verhaal, gisteren. Bijna allemaal met een glimlach verteld. Ook Jordi, een twintiger die tien minuten voor tijd het Camp Nou verliet, bij die 3-1 stand. „Het vierde doelpunt hoorde ik op de trap naar bene den", twitterde hij. „Het vijfde zag ik in een bar op tv. Het zesde in een andere bar." Spijt had hij, net als zoveel anderen, onder wie ook Nederlanders, dat hij de drukte voor had willen zijn. En zo een historische avond miste. Schor Buschauffeur Bartomeu Munoz was schor. „Ik zat in een bar, met mijn vrienden. De hele avond hebben we zitten schreeuwen. Alleen na die 3-1 werd het even stil. Tot de slotfase." Hij is van de generatie die vroeger, als klein jochie en tiener, Barga nooit iets zag winnen. Twee kampioen schappen in dertig jaar, van 1961 tot 1990. Acht Spaanse bekers in die periode, prijzen die nauwe lijks tot troost dienden. En drie keer de Europa Cup 2. „Onze kinderen weten niet hoe bevoor recht ze zijn. En wijzelf natuur lijk, dat we dit nog mogen mee maken." Negenentwintig grote prijzen, nationaal en internationaal, won Barga sinds 2005. Sinds Messi in het eerste begon te spelen. Maar op een avond als woensdag wa- Onze kinderen beseffen niet hoe bevoorrecht ze zijn ren het anderen dan 'Leo' die zich in de schijnwerpers speel den. Neymar vooral. En de jonge Catalaan Sergi Roberto, maker van het meest gevierde doelpunt in jaren, sinds Andrés Iniesta in 2009 Barga op Stamford Bridge in de laatste minuut langs Chel sea schoot. Maar dat was maar één doel punt. Woensdag waren het er zes. Het sprak de hele voetbalwe reld aan. Nauwelijks werd er ge rept over de dubieuze arbitrage; in Barcelona zeker niet, maar ook in de internationele pers niet. Zelfs de Franse kranten maakten geen halszaak van de twee straf schoppen die de Duitser Deniz Aytekin de thuisclub schonk, en de ene die hij PSG onthield. Alsof alle verslaggevers, net als de scheidsrechter, waren bevan gen door de indrukwekkende sfeer in het Camp Nou. Alleen in Madrid waren ze duidelijk: 'Co meback met bedenkingen', kopte sportkrant AS. Honger Het kon Barga en zijn spelers niet deren. Met of zonder arbitrale hulp, de blaugranas hadden be wezen dat ze nog wel degelijk honger hebben. In de kleedka mer, na afloop, ging volgens de krant Sport één zin rond: „Dit eindigt niet hier." Drie weken geleden leken ze uitgeschakeld in Europa, en hadden ze een grote achterstand op Real Ma drid in de competitie. Nu komt de 'treble' weer in zicht. Barga wil dit jaar vooral weer de Champions League winnen. Het zou dan de vijfde sinds 2006 zijn. Onverzadigbaar dus, in plaats van volgevreten. „Messi gaat zijn contract zeker verlengen", schreeuwde uitblinker Neymar in de euforie. Hijzelfheeft dat eind vorig jaar al gedaan, net als Luis Suarez. Ze weten dat ze het ergens anders moeilijk meer naar hun zin zullen hebben. In de zo mer komt er een nieuwe trainer, maar het enige dat hij moet doen is de ploeg laten voetballen zoals Barga het al jaren doet. vrijdag 10 maart 2017 TENNIS Hoewel Angelique Kerber vooralsnog geen al te best seizoen beleeft, keert ze binnenkort toch terug aan kop van de we reldranglijst. „Dat geeft een fijn gevoel", zei de 29-jarige Duitse, die vorig jaar de Australian Open en US Open won. „Het wordt weer een nieuwe uitdaging. Ik ben blij om weer de num mer één te zijn." Kerber staat nog op de tweede plaats, maar weet nu al dat ze na het toernooi van In dian Wells de koppositie overneemt van Serena Wil liams. De 25-jarige Ameri kaanse zou haar rentree maken, maar meldde zich af met een knieblessure. WIELRENNEN Dylan Groe newegen (foto) heeft gis teren net naast de zege in de vijfde etappe van Parijs- Nice gegrepen. De coureur van LottoNL-Jumbo sprintte naar de derde po sitie, achter de Duitse rit winnaar André Greipel en Franse nummer twee Ar- naud Démare. Het was voor de tweede keer dat Groenewegen zich kon meten met de beste sprin ters van de Franse ritten koers. In de tweede rit ein digde hij als vierde. Een dag later kwam hij kort voor de finish ten val. De Fransman Julian Alaphi- lippe blijft in het bezit van de leiderstrui, voor landge noot Tony Gallopin. TENNIS De kans is groot dat de opzet van de Davis Cup en de Fed Cup in de toekomst flink gaat veran deren. De internationale tennisfederatie ITF heeft een pakket wijzigingen op gesteld. Zo worden de wedstrijden in de Davis Cup mogelijk terugge bracht van best-of-five- sets naar best-of-three. Daardoor zou een duel in de Davis Cup in twee in plaats van drie dagen kun nen worden afgewerkt. Dat is ook voorgesteld voor de Fed Cup. De plannen moe ten wel nog worden goed gekeurd. In augustus wordt er op de jaarlijkse alge mene vergadering van de ITF gestemd over de voor stellen. Of Barqa, sinds 2006 volge vreten met titels, nog wel hon ger had? Of het publiek van het Camp Nou, verwend als nooit in de geschiedenis, nog wel geloofde in een wonder? Ja, en ja. En nu willen Barga en zijn supporters meer. Edwin Winkels Barcelona Bartemeu Munoz Feest in Nou Camp na de zege op PSG. fotoafp Mikos Gouka Rotterdam De zwakke eerste helft vormde uiteraard de kiem voor de dra matische uitschakeling. Maar wat er na de 4-1, in de 88ste minuut, gebeurde, dat was zel den vertoond. Paris Saint-Ger- main slaagde er tot het laatste fluitsignaal nog maar vier keer in de bal naar een medespeler te spelen. En drie van die mo menten waren bij de aftrap, na een tegengoal. „Barcelona speelde alles of niets", zegt Emery. „We weten dat ze tot zoiets in staat zijn. We hebben alles laten liggen in de laatste minuten." De Belg Thomas Meunier was in Parijs nog een van de abso lute uitblinkers geweest. In Camp Nou ging hij kopje onder. „De tweede helft hebben we heel even gereageerd", ver telde hij tegenover de Belgi sche krant Het Laatste Nieuws. „Omdat we eindelijk beseften dat we wel moesten reageren." Maar in de slotfase van die tweede helft ging het gruwelijk mis. „De manier waarop we die goals tegen kregen, het is ge woon onaanvaardbaar. We kon den ons plaatsen door met 5-1 te verliezen. En nóg lukt het niet. Ongelofelijk." Ook de rol van arbiter Deniz Aytekin werd genoemd als oor zaak voor de uitschakeling. „Natuurlijk vielen veel beslissin gen van de scheidsrechter hun kant op", zei Emery. „Maar voor deze 6-1, daar is wat mij betreft geen verklaring voor." De toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe was gis teren duidelijk. De Baskische trainer Emery kreeg een 2 voor zijn aandeel in de afgang van Paris Saint-Germain.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25