Neef Jetro als voorbeeld Israël verslaat honkballers opWBC In Italië gaat Gesink weer 'ouderwets' voor het klassement 24 Hij heeft inmiddels het stempel van rittenkaper voor grote ronden, maar in de Tirreno-Adriatico is Robert Gesink gewoon de klassementsrenner van weleer. Alle reden om rustig aan te doen deze donderdagochtend, aangezien de langste etappe van de Tirreno-Adria tico (229 kilometer) in het verschiet ligt. Het voetbalstadion van Camaiore baadt in de ochtendzon. Op de sintel- baan rond het veld staan de teambus sen geparkeerd en plukjes Italianen druppelen binnen om het peloton te zien dat het stadje overspoelt. De serene rust van de ochtend staat in schril contrast met de finale door de Toscaanse heuvels, op weg naar het dorpje Pomarance. Quick-Step aast op de ritzege en Sky wil de teleurstel lende ploegentijdrit van een dag eer der goedmaken, wat lukt met de winst van Geraint Thomas. Het maakt dat Robert Gesink, samen met Primoz Roglic de kopman van Lotto-Jumbo, vol aan de bak moet. „Het was lastig. In de aanloop zaten we te ver naar ach ter en kwamen we vol op het kantje." Tweegezichten Gesink mag zichzelf dan hebben om geschoold tot rittenkaper - met succes, getuige zijn etappezege in de Vuelta - hier in de Tirreno is hij gewoon nog de klassementsrenner van weleer. Eén renner, twee gezichten. Gesink switcht moeiteloos. „Als je een keer zegt dat je in de Tour voor een rit wilt gaan, ben je de rittenkaper. Maar dat is ook een beetje overtrokken, hoor. Ik ben in de eerste plaats wielrenner. Ik probeer zo te rij den waar mij n kansen liggen voor een goede uitslag. Dat is wat we hier nu doen." Bauke Mollema en Tom Dumoulin, de Nederlandse kopmannen die vooraf de meeste aandacht trokken, verloren op dag één een minuut in de ploegentijdrit. Dumoulin stelde ach teraf dat het podium daarmee uit zicht is. Dus kiest hij op weg naar Poma rance voor de vlucht naar voren en gaat achter de ontsnapte Thomas aan. Dumoulin: „Ik had niks meer te ver liezen. Ik wist dat de dagzege weg was. Ik hoopte op een gaatje van vijf secon den en bonificatie." Het blijft bij het laatste, want het pe loton achterhaalt Dumoulin op de streep. Wat rest is een tweede plek en zes seconden bonus. „Maar alle kleine beetjes kunnen helpen." Hoog niveau Zo probeert Dumoulin zich terug te vechten in het klassement. Hij heeft Gesink, die tien seconden voor hem staat, in het vizier. Beste Nederlander is Niki Terpstra, op plek 5. Dat Gesink de eerste Nederlandse klassements renner is op plek 15, zegt hem niet zo veel. „Want als ik kijk naar hoe er van daag is gereden, dan wordt het nog een hele kluif om een goed klassement te rijden. Het is een enorm hoog niveau. Ik bekijk het dag voor dag." De dag van morgen, de vierde etappe met finish op de ruim 1600 meter hoge Terminillo, is van door slaggevend belang. Gesink: „En dat is heel simpel. Deze Gesink is een jon getje van 74 kilo en Quintana weegt waarschijnlijk nog geen 64. Ik kan heel hard trappen en wil mij niet indekken, maar dat is al heel mijn leven het ver haal. Het zal ouderwets afzien worden en dan kijken we aan het eind waar we staan. Het goede aan deze Tirreno is dat het superlastig is. Dus er vallen op andere dagen ook gaten. Ik moet alle dagen scherp zijn." Net als vroeger, toen hij alleen nog maar klassementsrenner was. Een vroege donderdagmiddag op Het Kasteel. Amper een half etmaal eerder voltrok zich het wonder van Camp Nou. En ook hier is het nog het gesprek van de dag. Bij Michael Reiziger, kind van FC Barcelona, vanzelfsprekend. Maar ook bij Sherel Floranus, fan van de Spaanse grootmacht, zijn de emo ties nog lang niet verdampt. „De mooiste wedstrijd die ik ooit heb gezien op tv", zegt de Sparta-verde- diger. „Toen ik aan het kijken was en het ene na het andere hoogte punt voorbij zag komen, wist ik meteen dat ik dit niet wéér snel zal meemaken." Waar Floranus deze avond was? „Thuis op de bank bij Jetro, mijn neef', zegt hij op kalme toon. „Óp de app hadden we het al een tijdje over de wedstrijd. Jetro voorspelde dat het een mooi potje zou worden. En hij kreeg nog gelijk ook." Voor de helderheid: Jetro is Jetro Willems, linksback van PSV. Niet zo maar iemand voor Floranus. De verdediger put kracht uit de levens lessen van zijn oudere neef. „Ja, Je tro is mijn voorbeeld", bekent Spar taan, die zich na een moeizame eerste seizoenshelft in de basis heeft geknokt. „Hij belt me na wed strijden altijd op om te zeggen hoe hij me vond. Over die wedstrijd te gen Feyenoord zei hij meteen dat hij erg tevreden was. Als ik dat hoor, man, dan ben ik super trots. Jetro is natuurlijk niet de minste." In tegenstelling tot zijn aanval lend ingestelde neef, ligt de kracht van Floranus juist in het verdedi gen. Als een tijger kan hij zich vast bijten in zijn opponent. „Ik voel geen enkele spanning als ik voet bal" zegt hij. „Niet tegen Feyen oord en straks ook niet tegen Vi tesse. Ik voel juist een enorme boost in mijn lijf om te winnen van ze. Ze hebben ons die beker afge pakt (Vitesse versloeg Sparta in de halve finales, red.). Dit is een mooie pot om ze terug te pakken." En voor Floranus zelf een mooi podium om zijn prima spel een vervolg te geven. Waar het toe zal leiden? „Zo hoog mogelijk hoop ik. Als je FC Barcelona-Paris Saint- Germain ziet, denk je natuurlijk wel: 'wow, daar wil ik ook spelen'. Maar laat ik eerst maar eens elke week goed spelen voor Sparta. Ik ben lekker bezig, maar kan nog be ter. Dat vindt Jetro ook." SEOUL De Nederlandse honk ballers hebben gisteren hun eerste nederlaag moeten in casseren op de World Baseball Classic. De ploeg van bonds coach Hensley Meulens moest met 4-2 buigen voor debutant Is raël, dat daarmee de eerste plaats in groep A pakte. Beide landen hadden eerder gewonnen van Zuid-Korea en Taiwan en waren daardoor al zeker van een plek in de tweede ronde in Tokio. Tijdens het laatste duel van de eerste ronde stond alleen de groepswinst én een vette premie op het spel. Oranje beleefde een beroerde eerste inning. Werper Rob Cordemans kreeg een paar flinke klappen om de oren en moest drie punten van Israël toe staan. Die achterstand werd niet meer weggewerkt. vrijdag 10 maart 2017 GO Ritzege nu niet hét doel Daan Hakkenberg Pomarance Leider in de Tirreno is de Belg Greg van Avermaet, die woens dag met BMC de ploe gentijdrit won. Robert Gesink is momenteel de beste Nederlander met klas sementsambities. FOTO BELGA Na de zege op Feyenoord wil Sparta-linksback Sherel Flora- nus (18), neef van PSV'er Jetro Willems, vanavond tegen Vi tesse revanche nemen voor de bekeruitschakeling. Dennis van Bergen Rotterdam Sherel Floranus (I) en zijn neef Jetro Willems. fotocorvos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24