20 MEE Met een indrukwekkend eerbetoon in het DeLaMar Theater in Amsterdam is afscheid genomen van televisieregisseur Guus Verstraete. „Guus, je hebt ons geleerd om alles met passie en vuur te doen." Waarom zou je me in godsnaam in leven houden als ik niets meer beteken? VINCENT LUISTERT RADIO Daar stond ze, naast de kist en de bloemenzee. Met trots en een traan. „Dat ik hier zou staan, op dit toneel. Mijn ge liefde plek, DeLaMar. Om mijn laatste woorden aan mijn allerliefste te geven, had ik nooit gedacht. Maar eigenlijk heb ik geen woorden. Het enige wat je kunt zeggen is: godverdomme, dit stond toch niet in de planning? En zéker niet in een draaiboek." Met haar laatste woorden sloot Si- mone Kleinsma het indrukwekkende eerbetoon af aan Guus Verstraete, haar Face komt naar Utrecht Douwsma is weer vrijgezel Afscheid van een icoon Het wemelt op de radio van de lijsttrek kers. Ze zitten bij 538, op Radio r, 2, 3FM, BNR, overal. Je komt oren tekort om ze te horen. Ze vervullen op al die zenders eigenlijk een soort sidekickrol. Heel moeilijk wordt het ze nooit gemaakt, dat past niet in het luchtige format, alle zenders stralen toch een positief up-gevoel uit. Je hoort ze wat gezellig over hun konijn praten tussen de lekkerste mu ziek door of ze leggen er de nadruk op dat ze er voor iedereen zijn en dat dit land van ons allemaal is. De enige die lekker zit te klieren en te stangen is natuurlijk Prrrrrrrrrrrem, de zelf benoemde beroepszakkenvuller van Powned. Afgelopen maandag zou Ancilla van de Leest, lijsttrekker van de Piratenpartij, in alle vroegte aanschuiven bij 3FM-jock Domien Verschuuren, wiens show overigens steeds leuker en frisser wordt, daar kom ik binnen kort nog eens op terug. Ze zou aanschuiven om samen met Domien 'in de wereld van de politiek te duiken' maar ze kwam niet. Ik vond het een goed piratenstatement. Een piraat maakt zelf wel uit waar hij of zij aan schuift, daar heeft niemand iets mee te ma ken. En als een piraat iets de wereld in wil slingeren, dan gaat dat via een piratenzender. Cool vond ik het, maar bij 3FM en in den lande sloeg de paniek toe. Er werd een twit- terzoektocht gestart met de hashtag #waar- isancilla. Verslapen kon ze zich niet hebben, ze had een half uur voordat ze bij Domien zou aanschuiven getwitterd. Of was dat een klaargezette tweet? Je kan tweets namelijk klaarzetten, ik heb mijn nieuwjaarstweet voor 2018 alvast gemaakt, dan is dat maar ge beurd. Het was inderdaad een klaargezette tweet, bleek, toen piraat Ancilla zich ten slotte meldde. Ze was door de politie uit bed gebeld, met de vraag of ze oké was. Versla pen, dus, echt verslapen. Ze was tot 2 uur 's nachts ook al op de radio geweest, bij Prrrrrrrem. Die hadden samen natuurlijk daarna nog een paar flessen rum leeggezo- pen, je weet hoe dat gaat met piraten, joo- hoohooo en een fles met rum. Ik dacht dat ik al wist wat ik volgende week woensdag ga stemmen, maar na deze stunt van Ancilla overweeg ik me aan te sluiten bij de piraten. Quote van de dag vrijdag 10 maart 2017 Dennis Jansen TELEVISIE Dirk Benedict, de aantrekke lijke regelneef Face in The A- Team, is 25 en 26 maart te gast bij Dutch Comic Con in de Jaarbeurs in Utrecht. Bene dict (72) begon zijn carrière in 1972 en brak door als Tem- pleton Peck. SHOW Tim Douwsma (29) en Jessie Jazz Vuijk (22) zijn na een jaar uit elkaar. De presentator en de voormalig Miss Nederland kwamen in au gustus 2016 bij elkaar. Vuijks management bevestigt de re latiebreuk. Eerbetoon aan een geliefd mens en vakman Piraten Presentatrice Catherine Keyl vertelt in Nieuwe Revu waarom ze een levenstestament heeft. Reageren? vincent@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20