'Voor wie linkser beleid wil, ben ik er' Het is aan Wilders of hij wil samenwerken' Ik voel dat het simpelweg nog niet af is' 'Geef de sleutels van het Torentje maar aan mij' 'Wij zijn geen tweede keus meer' 'Premier? Desnoods vouw ik kranten voor de SP' U mag kiezen Ift Het Torentje is niet het eindpunt' Nederland wil duidelijkheid In de peilingen liggen partijen dicht bij elkaar, maar inhoudelijk zijn de verschillen groot. Er valt dus wat te kiezen. We leggen de lijsttrekkers langs de lat. Walcheren EXTRA BIJLAGE MET 130 BRUTALE VRAGEN Nieuwsmedia Duo suïcide Nederland neemt juridische stappen om de oorzaak van de busramp in Sierre (2012) te achterhalen. Zwitserland weigert echter een bloedmonster van de chauffeur te geven. Nabestaanden zijn er al jaren van overtuigd dat het geen ongeluk was. Ze denken dat chauffeur Geert Mi- chiels op 13 maart 2012 opzettelijk de bus met Belgische en Neder landse schoolkinderen tegen de tunnelwand reed, omdat hij suïci daal was door medicijnen. In oktober vroegen ze premier Mark Rutte om een bloedmonster op te vragen. De Nederlandse am bassadeur in Bern heeft dat verzoek bij de Zwitserse autoriteiten neer gelegd, maar die zien geen reden om mee te werken, omdat het on derzoek is afgerond. „We proberen nu via de juridi sche weg deze bloedmonsters als nog te verkrijgen, om de vragen waar ouders nog mee zitten zo goed mogelijk te kunnen beantwoor den", zegt een woordvoerster van Buitenlandse Zaken. „Een advocaat onderzoekt de mogelijkheden. Als overheid hebben we geen reden om te twijfelen aan het onderzoek van de Zwitsers, maar we willen nabe staanden zo goed mogelijk helpen." Ongeval De oorzaak van het ongeluk, waar bij 28 doden vielen onder wie zes Nederlandse kinderen, is nooit vastgesteld. Het onderzoek van jus titie in Zwitserland gaat uit van een noodlottig ongeval. Er zou waar schijnlijk sprake zijn geweest van een flauwte of onachtzaamheid van de chauffeur. Nabestaanden en externe des kundigen trekken die verklaring in twijfel. Ze denken dat de chauffeur een genetische afwijking had, waardoor het afbouwen van de an tidepressiva hem mogelijk suïcidaal maakte. Dna-onderzoek De Zwitserse onderzoeksleider Olivier Elsig zegt dat Nederland al leen heeft geïnformeerd naar de procedure. Dat nabestaanden op basis van het bloedmonster willen We hebben zijn bloed niet voor dna- onderzoek gebruikt. Dat mag niet vaststellen of de chauffeur suïcidale neigingen had, noemt hij 'een we tenschappelijke hypothese die heel twijfelachtig is.' „Natuurlijk heb ben we zijn bloed onderzocht om te weten of er alcohol in het bloed zat of dat er medicijnen zijn geslikt. Maar niet voor dna-onderzoek. Dat is niet toegestaan volgens de Zwit serse wet." Evy Laermans, weduwe van de chauffeur, noemt de actie van Ne derland 'zeer laag'. „Maar het ver baast me niet. Als de Nederlandse regering zich geroepen voelt zich in een dossier te mengen waar ze niets mee te maken heeft, moet ze dit vooral doen." P8 Europa League vrijdag 10 maart 2017 Zo nu en dan zon met weinig wind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 Zoon vertelt over ouders die samen uit het leven stapten ZEELAND2 Naar de rechter om busramp Eefje Oomen Tonny van der Mee Den Haag/Sion —Olivier Elsig, onderzoeksleider Ajax houdt ondanks 2-1-verlies zicht op kwartfinale P22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1