13 Een derde hal erbij in 2018 Drievoudig olympische kampioene weet niet of ze ooit terugkeert in de ring. „Ik mis de wedstrijden minder dan ik gedacht had." PAARDENSPORT INDOOR BRABANT zv DEN BOSCH Indoor Bra bant beleeft de komende da gen zijn 50ste editie. Het eve nement in Den Bosch blikt niet alleen terug, maar ook vooruit. Op de slotdag wor den de plannen voor de toe komst bekendgemaakt. Voorzitter Anky van Gruns- ven wil alvast een tipje van de sluier oplichten. „Als het goed is, kunnen we in 2or8 gebruik maken van een derde hal, of eigenlijk van de over kapping tussen de twee hal len. Dat komt goed uit met de extra wedstrijden die we wil len organiseren voor regio- ruiters. Die zijn er dit jaar overigens ook al meer. Daar naast blijft ook de topsport hoog in hetvaandel staan." Als Anky van Gruns- ven (49) één ding ge leerd heeft in haar eerste jaar als voor zitter van Indoor Brabant, dan is het dat ze niet overal 'ja' op moet zeggen. „Ik had soms niet eens tijd om te eten", zegt de drievoudig olympisch kampioene dressuur. „Dat is toch eigenlijk te gek?" Ze weet nu beter wat er allemaal van haar verwacht wordt in haar rol als voorzitter. „We hebben de taken ook beter verdeeld. Zo kijk ik mee naar de wedstrijdschema's. Dat ligt me goed en dat vind ik leuk. Zo heeft iedereen binnen het bestuur zijn eigen specialiteit." Van Grunsven kijkt uit naar het paardensportevenement in de Brabanthallen, dat vandaag begint. „De 50ste editie, dus het moet iets speciaals worden. We hebben de wedstrijd voor oud-winnaars op de eerste dag en het afscheid van Parzival op zaterdag. Plus natuur lijk topsport: zaterdag de kür op muziek, zondag de Grand Prix." De jubileumeditie trekt toppers uit de dressuur- en springsport naar de Brabanthallen. Er is ook een Facebook-verkiezing voor de beste springruiter en beste dres suurruiter uit vijftig jaar Indoor Brabant. De winnaars worden tij dens het evenement bekend ge maakt, maar het lijdt geen twijfel dat Van Grunsven de dressuurver- kiezing gewonnen heeft. Mijn evenement De amazone stond vorige week met een enorme voorsprong bo venaan. „Of ik verrast ben? Eigen lijk niet. Om eerlijk te zijn: ik zou het zelfs heel teleurstellend vin den als ik niet gekozen ben. Nie mand heeft op Indoor Brabant va ker gewonnen dan ik. Het is toch een beetje mijn evenement. Dat is ook een van de redenen dat ik vo- PROGRAMMA rig jaar 'ja' heb gezegd toen ze me vroegen voorzitter te worden." Van Grunsven weet wat er van haar verwacht wordt. „Ik moet het gezicht zijn van Indoor Brabant. Zo voel ik me ook. Ik hoef niet zo nodig de voorzitter te zijn die hier alles bepaalt, maar ik kan wel de uitstraling naar buiten toe zijn." Immers, iedereen binnen en buiten de hippische wereld kent haar. Ook al is het dik vier jaar ge leden dat ze haar laaste dressuur- wedstrijd reed. „Wanneer precies? Poeh, dan moet ik goed nadenken. Ja, dat moet de olympische wed strijd in Londen geweest zijn. Daarna ben ik nooit meer in wed strijdverband de ring in geweest." Toch heeft ze nooit afscheid ge- nomen. Fel: „Ik ben ook niet ge stopt, hè. Het zou best kunnen dat ik weer wedstrijden ga rijden als ik een goed paard tot mijn beschik king heb. Al mis ik de competitie minder dan ik gedacht had. Ik vind het nu leuker om wedstrijden van mijn kinderen te zien of als bege leider mee te gaan. Maar dat kan ook weer veranderen. Of niet." Van Grunsven deed sinds Lon den 2012 alleen van zich spreken op het onderdeel reining, de wes- ternvorm van dressuurrijden. Op het EK van 2015 pakte ze brons met het Nederlandse team. „Leuk om tussendoor te doen, maar indi vidueel kom ik daarin nog tekort. Ik weet niet of ik daarmee verder ga. Ik zie wel waar ik zin in heb." Ondertussen doet Van Gruns ven van zich spreken door haar co lumn in De Telegraaf. Zo pleitte ze al voor het afschaffen van de ver kiezing van de sportman en sport vrouw en voor het aanpassen van de jurering in de dressuursport. Max Verstappen „Dat zijn niet zomaar losse flod ders, ik denk daar goed over na. Dat sportgala hoeft voor mij geen verkiezing te zijn, wel een feest avond waarbij we de Nederlandse hoogtepunten laten zien. Zo'n ver kiezing blijft appels met peren vergelijken en je zit altijd een gun- factor, zoals vorig jaar. Toen won Max Verstappen, terwijl Dorian van Rijsselberghe voor de tweede keer olympisch kampioen gewor den was. Prachtig wat Max doet, maar één grand prix winnen is iets anders dan een olympische titel." Voor de jurering in de dressuur sport heeft Van Grunsven ook een advies. „Schrap de hoogste en de laagste score, zoals in veel andere jurysporten. Dan krijg je een eer lijkere uitslag. Dat roep ik al heel lang en bij de Spelen van Peking in 2008, negen jaar geleden, werd er al over gesproken. Maar er is nog niets gebeurd. Gelukkig is er nu een werkgroep die dit onderzoekt. Dan kan een individueel jurylid, door bewust anders te jureren, niet langer in zijn eentje de uitslag voor een belangrijk deel bepalen." donderdag 9 maart 2017 Anky zegt niet meer op alles ja Jan Martens Erp/Den Bosch Anky van Grunsven, goed voor drie keer olympisch dressuurgoud, is dit jaar voor de tweede keer voorzitter van Indoor Brabant in Den Bosch, dat vandaag begint. „Ik moet het gezicht zijn, hoef niet zo nodig de voorzitter uit te hangen." foto koen verheijden/anp Brabanthal Donderdag 9 maart: 19.00 u: In- door Eventing, 20.00 u: Jumping Legends, 22.00 u: 50 jaar Indoor Brabant Surprise Programma. Vrijdag 10 maart: 11.00 u: FEI World Cup dressuur, 15.45 u: springen 1,40 m., 19.00 u: sprin gen 1,55 m.; 21.15 u: springen, 1,55 m. Zaterdag 11 maart: o.a. 9.00 u: Int. dressuur, Intermediate I, Kür op muziek, 14.30 u: FEI World Cup, internationale kür op mu ziek, 19.00 u: internationaal sprin- gen, Derby 1,45 m., 21.00 u: inter nationaal springen 1,55 m. Zondag 12 maart: 9.30 u: natio naal springen pony's DE-M/Z/ZZ, 13.00 u: internationaal springen, 1,45 m., 15.30 u: Grand Prix, inter nationaal springen, 1,60 meter. Peelhal Donderdag 9 maart: 20.15 uur: para dressage nationale dressuur kür op muziek. Vrijdag 10 maart: 15.30 u: inter nationale dressuur Prix St. Ge orge, 18.30 u: internationale dres suur U-25, Grand Prix 16-25, 21.00 u: nationale dressuur, vier tallen, kür op muziek. Zaterdag 11 maart 13.00 u: natio naal springen, pony's klasse ABCDE-Licht, 16.00 u: internatio naal springen, 1,40 meter, 19.00 u: nationale dressuur, pony's D- Z2, kür op muziek, nationale dressuur paarden klasse Z2 ZZ-Licht, kür op muziek. Zondag 12 maart: 9.00 u: natio naal springen paarden Klasse M/Z/ ZZ, 14.00 u: nationaal sprin gen finale KNHS-FNRS spring- competitie S40, S60, S80.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67