Bekende liedje Klare taal Sparen voor goed doel via Haiku-huisje Tholen Droogdok Reimerswaal verkast naar Vlissingen Verkiezingen 2 i w- «voorjaars, voordeel! dageof De gewelddadige dood van een man uit Oostburg bevestigt het vooroordeel dat in Zeeuws- Vlaanderen meer mensen het slachtoffer worden van geweld dan elders in de provincie. Klopt dit? MOORD EN DOODSLAG DE CIJFERS OP Commentaar Ienk Krol is toch vooral voor ouderen in de weer. De lijsttrekker van soPlus kreeg giste ren in Middelburg bredere politieke vragen. Dat ging hem niet goed af. Krol praat vlot, maar inhoudelijk laat hij steken vallen. Het gaat veel verder dan de verwisseling van de ter men AOW en WAO, zoals hem onlangs overkwam. Krol probeert bijvoorbeeld te scoren met een ferm standpunt over de kerncen trale. Hij vergelijkt Zeeuwen met Groningers en hij zegt dat Den Haag Zeeland net zo schandalig behandelt. Krol vergeet dat Zeeu wen, anders dan Groningers uit hun gas, wel degelijk jarenlang ex tra inkomsten uit kernenergie hebben gehad. Dus is het logisch dat Zeeland meebetaalt aan de sluiting. Zo maakt Krol meer foutjes. Hij kiest de trein voor verbetering van het openbaar vervoer, terwijl het spoor in het grootste deel van de provincie geen optie is. Krol is dui delijk iets minder goed voorbereid. De voorman van soPlus heeft nog een handicap. Om een of andere reden valt hij steeds D66 aan. Dat leidt nogal af. Desondanks krijgt hij de speerpunten van soPlus goed over het voetlicht: AOW met 65 jaar, waardevaste pensioenen en goede zorg. Dat liedje zingt Henk Krol opnieuw en opnieuw. Bij Alexander Pechtold is redelijkheid troef. De lijsttrekker van D66 kwam gisteren duidelijk niet naar Zeeland om al leen mooie beloftes te doen. Op de vraag of het openbaar vervoer in Zeeland net zo goed moet worden als in de Randstad, antwoordt Pechtold zonder aarzelen nee. Een ander wat misgun nen helpt volgens Pechtold niet. Hij gaat mee in de adviezen van de commissie-Balkenende om de economie hier sterker te maken en hij wil best geld uittrekken voor de schone sluiting van Therm- phos, maar veel meer toezeggingen doet hij niet. Pechtold durft de knuppel in het hoenderhok te gooien. Hij praat richting één ge meente Zeeland en hij waarschuwt de bestuurders dat zij tijdig sa menwerking in en buiten de provincie moeten aangaan omdat Zee land anders de boot mist. Pechtold beantwoordt veel vragen vanuit zijn landelijke optiek. Dat is goed. Te veel politici proberen hun standpunten krampachtig naar de regio te vertalen. Pechtold houdt helder dat Zeeland het met de rest van Nederland moet rooien. Aandacht van Den Haag? Ja. Een wit voetje? Nee. Dat is klare taal. THOLEN - De Kunstkring Tholen en stichting Stavoordó slaan de handen ineen. Tijdens de 21e kunst route, eind april, bouwen ze de tra- valje op de Markt in Tholen om tot een zogeheten haiku-huisje. In dat huisje zijn gedichten te zien die mensen hebben ingezon den. Dat kunnen haiku's zijn - korte gedichtjes in een uit Japan overgewaaide dichtvorm - maar ook andere gedichten. Aan bezoe kers van het huisje wordt een euro gevraagd. Dat geld gaat naar Sta- voordö. Deze stichting spaart voor de bouw van een Thools vakantie huis voor zieke mensen. De mooiste haiku komt op één van de muren van het vakantiehuis te staan. Gedichten insturen kan via poe- zie@kunstroutetholen.nl. J Hogazon.nl 10 11 maart Gratis HR++ beglazing Gratis motorbediening ALMANAK Uiteraard ging het aan de eettafel over de naderende verkiezingen. De vraag was: weet jij al op wie je gaat stemmen? Wordt het PvdA, CDA, Groenlinks of toch weer WD. „Links", zei de linkshandige in het gezin voor de grap. Wessel (to jaar) ving ook wat op van het gesprek. „En jij, pap, weet jij al wat je gaat stemmen?" Het bleef even stil. „Ik weet het nog niet jongen. Ik twijfel nog." Wessel had wel een stemad vies. „Hoezo, ik weet het nog niet. Da's toch logisch. Jij schrijft toch met rechts..." Open huis scholen Militair bootcamp begint in april Buurtbieb nog drie weken open KAMPERLAND Restaurant in kerk opent deuren Sinds 2005 zijn voor zo ver bekend in Zeeland 33 mensen door moord of doodslag om het leven gekomen. De 24-jarige Sirwan Kassan was het veertiende slachtoffer dat in de afgelopen twaalf jaar in Zeeuws- Vlaanderen het leven liet. De jon geman werd vrijdagavond doodge schoten in café De Drie Muske tiers in Oostburg. Een nadere beschouwing van deze 'levensdelicten' leert dat in bijna de helft van de gevallen het gaat om moord en doodslag in fa miliekring. Op een enkele uitzon dering na waren het mannen die hun ex om het leven hadden ge bracht of hun onnoemelijk veel leed toebrachten door het doden 2005 2006 1 2007 2008 1 2009 - - 1 - 2010 1 2011 1 1 2012 2013 2014 2 1 2015 2016 1 2017 - - De scheepswerf verhuist naar een nieuwe locatie in Vlissingen-Oost. Daarbij hoort ook het droogdok dat nu nog ten noorden van het slui- zencomplex ligt bij Hansweert. Om in Vlissingen te komen moet het dok vanuit het kanaal door Zuid- Beveland door de sluizen de Wes- terschelde op. Afhankelijk van het weer wordt daar de oost- of de westkolk voor gebruikt, die wordt afgesloten voor de scheepvaart, zo meldt het ministerie van Infra structuur en Milieu. Dat zal tussen 06.00 uur en 12.00 uur het geval zijn. Om het dok door de sluizen te krijgen worden twee sleep/duwbo ten en een ponton gebruikt. Na de passage van de sluizen zal het dok in de zuidelijke Voorhaven afme ren. Daar wordt wat veranderd aan de configuratie van het trans port, waarna het verder naar Vlis singen gaat. donderdag 9 maart 2017 II H' KOZIJNEN ZONWERING bij aanschaf van kunststof kozijnen bij aanschaf van zonwering en rolluiken Vraag naar de voorwaarden President Rooseveltlaan 735 T 0113 - 56 40 04 4383 NG VLissingen www.hogazon.nl Tip? redactie@pzc.nl GOES De christelijke basisscho len van de Alpha Scho- lengroep op Zuid-Beve land zetten op donder dag 16 maart de deuren open. Er zijn rondleidin gen, er is informatie over de scholen beschikbaar en lessen kunnen worden bijgewoond. De open dag is van 10.00 tot 14.00 uur. De Alpha Scholengroep heeft vijftien basisscho len in de gemeente Bor- sele, Goes, Kapelle en Reimerswaal. Meer info: alphascholengroep.nl. KAMPERLAND Een bootcamp met mili taire aspecten. Dat biedt Ramon van de Grift vanaf april aan in zijn woon plaats Kamperland. De sportinstructeur van de landmacht wil met zijn bedrijf Military Bootcam- perland buitentrainingen verzorgen waarin stoei- vormen en boksen aan bod komen, maar ook touwtechnieken. Op za terdag 22 april is er een kennismakingsles. Meer op bootcamperland.com. HANSWEERT Hansweertenaren kun nen nog zeker drie weken langer gebruikmaken van de Bieb in de Buurt in zorgcentrum Maria-Oord. Wethouder Izak Vogelaar wil de bieb vervangen door een ophaalpunt voor bestelde boeken. Er zou daar dinsdag over worden gedebatteerd. Door de uitgelopen dis cussie over de kerk in Yerseke is dit debat uit gesteld tot 28 maart. Tot die tijd blijft de bieb open. Na een flinke verbou wing is het zover: fami lierestaurant Amable in Kamperland opent de deuren. Vanaf zaterdag 18 maart is het mogelijk te dineren in het voor malige hervormde kerk gebouw aan de Veer- weg. Vrijdag 17 maart tussen 18.00 en 21.00 uur is de officiële ope ningsreceptie. Sommige Theo Giele Oostburg Niet relationele moorden in Zeeland sinds 2005 -j Totaal 9 6 2 0 Zeeuws-Vlaanderen Bevelanden en Tholen Walcheren Schouwen-Duiveland Het droogdok van de Scheeps werf Reimerswaal verhuist op zaterdag 1 april naar Vlissingen. In verband met dit bijzondere transport zal één van de twee sluiskolken van het sluizencom- plex Hansweert de hele ochtend gesloten zijn voor het scheep vaartverkeer. Willem Adriaansens Hansweert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57