Aadje Piraatje moet ook gewoon zijn bord soep leegeten 9 CHECK DIT! Ronny Scherbeijn (67) is voorzitter en al sinds de oprichting lid van mu ziekgezelschap Apollo Sluis. Samen met zijn vrouw Marlies steekt hij veel tijd in de vereniging. Percussie „Ik was negen toen ik in de drum band De Jantjes van Sluis ging. De eerste keer dat ik meedeed, mocht ik alleen de vlag dragen. Daarna speelde ik op de basdrum, daar kon ik me lek ker op uitleven. In t982 werd de drumband opgegeven en ontstond Apollo Sluis. Vanaf toen moest ik meer bij de les blijven. Ik vond het al tijd leuk om er een beetje een show van te maken, maar dat mocht niet meer. Nu speel ik op pauken en ander percussiemateriaal." Apollo Sluis „Ons muziekgezelschap werkt sa men met harmonie De Zeegalm uit Knokke. We zijn twee verenigingen, hebben twee afzonderlijke besturen, maar doen alles samen. We zijn grensoverschrijdend. Dirigent Hans Vermeersch heeft de leiding over De Zeegalm. Sinds we met die harmonie samenwerken, zijn we een symfonie orkest en zijn we een stuk beter ge worden. We spelen alles: van pop tot klassiek. Tijdens het Favorite Classics concert in het Ledeltheater in Oost burg brengen we klassieke, maar wel herkenbare stukken, zoals The Pomp and Circumstance Marches, bekend van Night of the Proms." Stadhuis Sluis „Een mooie plek om op te treden, vind ik het stadhuis in Sluis. We heb ben daar zo'n tien jaar geleden ge speeld tijdens het jaar van Jantje van Sluis. De akoestiek is er erg goed. Er staan momenteel twee concerten op de planning daar. Het is jammer dat Sluis geen eigen theater heeft, we spelen daarom altijd in het Ledel theater in Oostburg. Dat theater heeft een bepaalde charme, maar onze vereniging komt natuurlijk uit Sluis, niet uit Oostburg. Eigenlijk is het Ledeltheater ook iets te klein voor ons, het is ieder jaar weer passen en meten. Maar begrijp me niet verkeerd: het is een erg mooie lo catie. Het eerste wat we doen als we thuiskomen van vakantie is een wandeling maken aan het stand Concerten „Vroeger gingen mijn vrouw en ik ie der concert van alle zusterverenigin gen af, maar tegenwoordig hebben we het daar te druk voor. Naast dat we allebei in het bestuur van Apollo Sluis zitten, spelen we ook bij de mu ziekvereniging van Schoondijke en volgt mijn vrouw lessen aan de mu ziekacademie. Concerten bezoeken, komt er dus helaas niet meer van." Strand „Mijn vrouw en ik wonen nu bijna 31 jaar in Cadzand. Het is een erg mooie plek om te wonen en het is er lekker rustig. In onze vrije tijd gaan we graag naar het strand. Het is ook het eerste wat we doen als we terug zijn van vakantie: een strandwandeling maken. Het ziet er altijd anders uit." Fietsen „Vroeger fietsten wij veel, maar om dat ik vorig jaar ziek was, is er de laat ste tijd niet veel meer van gekomen. We hebben echter een nieuwe fiet- sendrager gekocht en zodra mijn vrouw stopt met werken in juni, gaan we weer beginnen. We hebben ooit een jaar in Hulst gewoond en daar hebben we ook veel gefietst in de omgeving. We willen nu meer de overkant en Belgische streken gaan verkennen." Moio Beach „Als je ons vraagt naar ons favoriete restaurant, dan is dat uiteraard Moio Beach in Cadzand. Dat is namelijk van onze zoon. In de zomer zitten we er vaak op het terras. Onze zoon woont in dezelfde straat als wij, maar we zien hem eigenlijk alleen daar, omdat hij het zo druk heeft. We gaan trouwens ook graag eten bij restau rant Hart van Sluis. We zijn daar ook al verschillende keren met ons mu ziekgezelschap geweest en het eten is er hartstikke goed. We eten echter net zo graag thuis, ook gezellig en lekker." donderdag 9 maart 2017 PZ 'Op de basdrum kon me lekker uitleven' ik Gertie de Boey —Ronny Scherbeijn A Ronny Scherbeijn: „Eigenlijk is het Ledeltheater iets te klein voor ons, het is ieder jaar weer passen en meten." foto peter nicolai Muziekgezelschap Apollo Sluis brengt op zaterdag 11 maart haar Favorite Classics concert in het Le deltheater in Oostburg. Daarin speelt het gezelschap bekende mu ziekstukken van klassieke compo nisten. Het optreden begint om 20.15 uur. Kaarten zijn te verkrijgen via ledel- theater.nl. Naam voorstelling: Aadje Piraatje Viert Feest Wie: Ton Meijer Genre: interactief theater Leeftijd: 4 jaar en ouder Waar: de Blaauwe Hoeve, Hulst Wanneer: zondag 12 maart, 14.30 uur Trossen los en hijs de zeilen! Ton Meijer geeft kin deren op zondagmid dag 12 maart het gevoel dat ze op een piraten- schip zitten, in plaats van de Truffinozaal van De Blaauwe Hoeve in Hulst. Acteur en spel- docent Meijer speelt dan met overgave het lieve piraatje Aadje. Meijer bewerkt de be staande Aadje Piraatje- verhalen tot interac tieve kindervoorstellin gen, die hij door heel het land opvoert. Kinderen maken deel uit van de voorstelling en Tons credo is: 'niets hoeft, veel mag'. De verhalen van Aadje Piraatje fascineren kin deren, want net als alle andere kinderen moet Aadje zijn bord soep leegeten en leren zwemmen. Met dit ver schil dat Aadje schild- paddensoep eet en tus sen de haaien zwemt. Hij woont namelijk op een piratenschip. Tus sen échte piraten: zijn vader is ook een piraat. Ton Meijer brengt Aadje A Niets moet en veel mag, tijdens de voor stelling Aadje Piraatje viert feest. Kinderen maken samen met acteur Ton Meijer de show. zingend en vertellend tot leven. Hij maakt daarbij gebruik van de tekeningen van illustra tor Sieb Posthuma en de teksten van Marjet Huibers, die de beden kers van de boeken over de kleine zeeheld zijn. Ton Meijer gaf zelf ja renlang dramalessen, speelde in films, televi sieseries en toneelstuk ken. De afgelopen jaren legde hij zich toe op in teractief kindertheater, vaak gebaseerd op be kroonde kinderboeken. Sinds 2010 speelt de acteur zo'n tweehon derd jeugdvoorstellin gen per jaar in theaters, bibliotheken en op scholen. Hij heeft ver schillende voorstellin gen over de piraat en in Aadje Piraatje Viert Feest is de kleine zee bonk jarig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49