'Tweederangsburgers' tillen ruimtevaart naar hoger niveau 6 Film van de week. Een nieuwe versie van King Kong? Regisseur Jordan Vogts-Roberts wilde in elk geval niet de oude films herkauwen. Jk wilde Kong opvoeren als een soort God." FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Logan Verdwijnen Loving Expo over Scorsese Mees Kees in Toronto Kun je functioneren op topniveau wanneer je als tweederangsburger behandeld wordt? De drie Afro- Amerikaanse, vrouwelijke wiskundi gen uit dit historische drama boksen 't voor elkaar bij NASA. Daar woedde begin jaren 6o een ruimtewedloop tegen Koude Oorlog-vijand Rusland. Dames zetten zich, net als hun blanke collega's, tot het uiterste in voor de goede zaak. Echter, vanuit een achteraf gelegen loods. Ze ge bruikten verplicht aparte toiletten en er was geen blanke collega die het in z'n hoofd haalde om uit dezelfde thermoskan te drinken. In het heetst van de strijd ziet een hoge NASA- pief gelukkig in dat de geniale, 'ver borgen' dames de sleutel vormen tot succes. Hoewel dit op ware feiten ge baseerde drama over een verdomd treurige bladzijde in de Amerikaanse geschiedenis gaat, blijkt de film licht voetig en hartverwarmend. Het las tige, maar relevante thema is ge slaagd verwerkt tot klassiek Holly- woodsprookje, waarin de sympa thieke underdog overwint en tegelij kertijd heus niet alle blanken racis ten blijken. De keuze om Kong: Skull Island zich in de jaren 70 af te laten spelen was volgens regisseur Jordan Vogts- Roberts (33) es sentieel om het al talloze keren ver filmde avonturenepos over de reuze naap nieuwe impulsen te geven. „Ik had geen zin om het overbe kende verhaal nog een keer dunne tjes over te doen", zegt de hipsterach tige filmmaker, wiens imposante donkere baard tot ver over zijn borst reikt. De regisseur zou zo kunnen doorgaan als een lid van de Ameri kaanse rockband ZZ Top. Muziek uit de jaren 70 - van onder anderen Black Sabbath en David Bowie - is in een aantal scènes van Kong: Skull Island een bepalende fac tor. „Ik vond deze muziek belangrijk om het tijdsbeeld aan te geven. Het is ook een ode aan Apocalypse Now, de film van Francis Ford Coppola, waar ik schaamteloos naar verwijs. Dit is de rock 'n roll-versie van King Kong." De nieuwe film over de reuzenaap begint vlak na de Vietnamoorlog. Hidden Figures Een bont gezelschap - Amerikaanse soldaten, een fotografe, wetenschap pers en avonturiers - landen op een onontdekt eiland dat pas onlangs op de radar is verschenen. Chaos Jordan Vogts-Roberts: „Voor mij zijn de jaren 70, die ik niet heb meege maakt, een heel interessante periode. Het is een tijd die veel raakvlakken heeft met wat er nu aan de hand is in Amerika. Die politieke onrust van toen schemert ook door in de film. Er was chaos en er waren aan de lo pende band gewelddadige demon straties. Zeker wat betreft de afloop van de oorlog in Vietnam." Maar het belangrijkste is toch King Kong zelf. „Ik wilde hem opvoeren als een soort God in zijn eigen para dijs dat hij beschermt tegen prehisto rische monsters en menselijke indringers. Kong is een tragische figuur. Zijn familie is uitgemoord. Hij beseft dat hij de laatste van zijn soort is." Voor de makers van Kong: Skull Island was het één van de uitdagin gen om hun monster ook wat uiter lijk betreft aan te passen. „We wilden zijn grootte zoveel mogelijk bena- donderdag 9 maart 2017 GO 2 (-) Tuintje in mijn Hart €522.000 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Logan €937.000 3 (2) Lego Batmanfilm €408.000 4 (1) Fifty Shades Darker €397.000 5 (13) Moonlight €244.000 ACTIEFILM Hugh Jackman speelt voor de ne gende (en laatste) keer de wolven- mens Wolverine. Deze keer wordt hij opgezadeld met een tanende gezond heid en een meisje dat over dezelfde krachten beschikt. DRAMA Zwaar aangezet drama van regisseur Boudewijn Koole. Gevolgd wordt een fotografe (Rifka Lodeizen) die haar moeder in Noorwegen bezoekt om haar te vertellen over haar terminale ziekte. DRAMA Aangrijpend en waargebeurd drama volgt het gemengd echtpaar Loving dat in de jaren 50 jarenlang een juri disch gevecht levert om hun huwelijk door de staat Virginia erkend te krij gen. De ingehouden vertelstijl maakt de film heel bijzonder. Filmmuseum Eye opent op 25 mei de tentoon stelling Martin Scorsese - The Exhibition. Deze eerste grote over zichtstentoon stelling over de Amerikaanse regisseur is na Berlijn, Parijs, Melbourne en New York nu in Amsterdam te zien. Getoond worden film fragmenten en documenten uit Scorseses pri- vécollectie. De familiefilm Mees Kees Langs de Lijn is geselecteerd voor het Kinder filmfestival TIFF Kids in Toronto, onderdeel van het Toronto In ternational Film Festival. Ook deel 3: Mees Kees Op de Planken werd eerder voor TIFF Kids gese lecteerd. De eerste drie delen bereikten in Nederland de Platina Film- status (400.000 bezoekers). Kong is rock-'n-roll DRAMA Regie: Theodore Melfi. Hoofdrollen: Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monae Hogere wiskunde in een loods. FOTO 20TH CENTURY FOX - Marieke Nieuwdorp Ab Zagt Jordan Vogts-Roberts. FOTO PHOTO NEWS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46