Geen tijd om uit te Net even anders aCw 4 Rik Mol Hij is docent, solist, lid van The Jayhorns en de benjamin van de Edwin Evers Band. De van origine Goese trompettist Rik Mol toert al drie jaar als vast bandlid met de radio-dj langs de theaters. Vrijdag staan ze in Terneuzen. De advocaat: de ondergang van een strafpleiter Goes' koor op het podium met 3 J's ecorstukken uit de kast trekken, uren repeteren en schit teren op de podia. Terwijl een groot deel van Neder land vorige week genoot van de krokusvakantie, had - de in Goes geboren - trompettist Rik Mol geen tijd om stil te zitten. Als lid van de Edwin Evers Band was hij druk bezig met het hervatten van de theatershow. Vrijdag staat de band van radio-dj Edwin Evers op het podium van het Scheldetheater in Terneuzen. In de show ligt de focus op muziek. Grote hits komen in razend tempo voorbij. Tussendoor vertelt Edwin Evers anekdotes over hoe hij bij de radio is gekomen en speelt hij op hilarische wijze diverse typetjes na. Mol: „Ed win is echt een ras-entertainer. Ieder optreden gebeurt er wel iets waar we met z'n allen vreselijk om kunnen la chen. Hoewel ik vrijwel iedere voor stelling heb meegemaakt, gaat de show absoluut niet vervelen. Edwin is heel ad rem en er gebeuren veel on verwachte dingen." Deze formule blijkt succesvol; hoe wel het een reprise is, zijn de tickets maanden van tevoren uitverkocht. „Voor de shows die we komende zo mer in een aantal openluchttheaters Toen ik eenmaal met Evers ging spelen, kwam ik erachter dat hij echt een waanzinnige stem heeft geven, zijn nog wel kaarten beschik baar. Zelf kijk ik erg uit naar die voorstellingen, omdat ik zoiets nog nooit eerder heb gedaan." Mol, die sinds drie jaar bij de band zit, won op jonge leeftijd al diverse prijzen en concoursen met zijn trom pettalent. Tegenwoordig behoort hij binnen zijn gebied tot de top van Ne derland; hij is als docent verbonden aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, is solo-trompettist bij het Metropole Orkest en onderdeel van blazersformatie The Jayhorns. „We spelen op talloze radiojingles, tv-leaders en hitsingles", vertelt hij tussen neus en lippen door. Met zijn 31 jaar is Rik Mol de benja min van de Edwin Evers Band. „Voordat ik in de band zat, kende ik Edwin van de radio. Toen ik eenmaal met hem ging spelen, kwam ik er achter dat hij echt een waanzinnige stem heeft. Dat verbaasde me." Zeeuw Mol vertelt dat hij via The Jayhorns in de band is gekomen. Sinds 2014 zit hij bij dit vierkoppige blazersgezel schap dat bijna 25 jaar bestaat. The Jayhorns hebben met veel artiesten samengewerkt, waaronder Marco Borsato, Alain Clark, Paul de Leeuw, David Guetta en Lara Fabian. „Toen Edwin op zoek was naar een nieuw iemand voor de band, werkten we al in dezelfde kringen. Samen begelei- 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Toneel ^Rock donderdag 9 maart 2017 PZ blazen Janneke Koster -Rik Mol Geen barbier, maar een bierbar van Sevilla. De Haagse formatie De Règahs tovert het dorpshuis in Renesse om tot Spaanse kroeg. Ex-Genesiszanger Ray Wilson geeft zijn eigen draai aan oude nummers van zijn band. Be kend, maar net even anders. Stel nu dat iemand voor jouw leven een scenario had ge schreven. Waar en wanneer zou je uit het verhaal gestapt zijn om het zelf beter te doen? Ilja Leonard Pfeijffer denkt dat veel mensen in hun leven ooit op zoiets als 'een slecht scena rio' stuiten. Maar weinigen heb ben de moed om daar dan uit te stappen. Maar de wéns, die zullen ze herkennen als ze naar De advocaat komen. Pfeijffer schreef het stuk, dat gaat over de neergang van de beroemde advocaat Bram Moszkowicz. Een omstreden maar succes volle strafpleiter, dol op gla mour en mooie vrouwen, laat zich vangen door financieel ge sjoemel. Het verhaal is fictie. De situatie (een zoon die zich tot het uiterste moet bewijzen tegenover een 'grootse' vader) berust echter op realiteit. Radi caal uit dat scenario stappen, bewust de vader teleurstellen, om daarna je eigen verhaal te kunnen 'schrijven'... die optie onderzoekt dit toneelstuk. Dat overigens niet de naam van zijn onderwerp mocht dragen. Een 'koningsdrama'. Zaterdag 11 mrt, Stads schouwburg Middelburg, 20.00 uur. De 3 J's zijn op toernee met hun theatertour The Joshua tree. Daarin vertellen zij het verhaal achter het album The Joshua Tree van U2, dat 30 jaar geleden uitkwam. Popkoor Rendez Vous uit Goes heeft een rol in de voorstelling van het trio in Vlis- singen. Het vormt het achtergrond koor bij het num mer I still haven't found what I'm looking for. Zaterdag 11 mrt, CCXL Vlissingen, 20.15 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44