II 10 ZE Interview met de lijsttrekker PZC en Omroep Zeeland Lijsttrekker Henk Krol van 50Plus was gisteren te gast in de serie interviews die Omroep Zeeland en de PZC houden met landelijke lijsttrekkers. „Maak van Zeeland geen tweede Randstad." NOG 6 DAGEN van het CBS deze week: het is zelfs 33 pro cent." Krol windt zich zichtbaar op. „Ik wil voor stellen dat alle politici die 33 procent inleve ren. Volgens mij wil geen mens dat. Dus doe ik een gematigder voorstel: zullen we de in komensontwikkeling net zo lang op o zetten totdat die 33 procent die ouderen achterlopen zijn ingelopen?" En als geen enkele politicus meedoet, le vert Krol vast zeifin. Toch? „Als ik in mijn eentje meedoet, heeft het geen zin. Ik wil het overigens met alle soorten van genoegen doen, want ik zit er niet mee. Maar ik wil van al die politici die zo'n grote bek hebben horen waar ze staan." Punt gemaakt. Hoe denken studenten van de HZ University of Applied Sciences over Ik wil voorstellen dat alle politici die 33 procent inleveren Krol? Ze vinden dat hij alleen de belangen van ouderen behartigt en noemen hem een sjoemelaar. Maar ze denken ook dat hij een gezellige man is. Een taaie binnenkomer. „Degene die ons programma leest ziet dat we geen one-issue-partij zijn", verdedigt Krol. „We zijn tegen het leenstelsel en voor het af schaffen van het minimum-jeugdloon." Sjoemelaar is niet zo vriendelijk hè? „De Gay-krant is failliet gegaan, maar van sjoeme len is nooit sprake geweest. De rechter heeft me tot twee keer toe vrijgesproken." Dan is dat uit de wereld. En gezellig? „Eindelijk iets dat klopt." Natuurlijk draait het bij soPlus om meer dan ouderen alleen. „Zeeland moet een mooie provincie blijven en moet wegblijven van bebouwing aan de kust", zegt Krol. „Van daag heb ik er een slechte dag voor uitgeko zen, maar het 'Florida van Nederland' spreekt me aan. Dat zou veel banen opleveren." Zeeland versterken kan volgens hem door beter openbaar vervoer en door allerlei voor zieningen hier naartoe te halen. „Maak van Zeeland geen tweede Randstad. Koester de eigenheid." De winkel, bushalte en pinautomaten moeten in de buurt blijven, vindt soPlus. Maar hoe staat niet in het verkiezingspro gramma. „Dat komt omdat we een leesbaar programma hebben gemaakt. Kort, zodat mensen de moeite nemen het te lezen." Maar ook in het uitgebreide programma staat het niet. „Gelukkig hebben we een uit stekende vertegenwoordiging in de Staten en ik weet dat die daar verschrikkelijk druk mee bezig is." In het programma staat ook dat goede ver bindingen nodig zijn. Elk dorp een bushalte? „Ik zou in ieder geval pleiten voor betere spoorvoorzieningen." Ook wil soPlus beter onderhoud van stoepen. Daar gaan gemeen ten toch over en niet de Tweede Kamer? „Ja, maar het is wel iets waarop we gemeenten wakker willen schudden." Verder moet de overheid 45-plussers volop kansen geven en een 'ouderenambassadeur' aanstellen. „Als je boven de 45 bent, is het bijna ondoenlijk om een baan te vinden. Ver laag de kosten die een werkgever moet ma ken als hij een oudere in dienst neemt." Krol zegt als een havik te waken over de pensioenen. „Er zit 1400 miljard in die pot. Dat is hartstikke veel geld, maar er zitten al lerlei aasgieren te loeren om daar iets uit te halen. De overheid heeft dat al een keer ge daan. Maar het is uitgesteld loon; daar moet je afblijven." Hoeveel zetels hoopt Krol te halen? „Ik hoop op dubbele cijfers. Dan kan niemand meer om soPlus heen." Paspoort Uitzending 5oPlus, een partij voor de oudjes? Als je lijsttrekker Henk Krol in de gordijnen wil jagen, moet je dat zeggen. Al is er nog een foefje: laat een foto zien van D66-leider Alexander Pechtold. Succes verzekerd. Krol kan er niet om lachen. „Onze naam sugge reert anders. Maar als jongeren het partij programma lezen, stemmen ze op ons." Voor de gemoedsrust van Krol was het misschien het beste, maar voor het publiek was het leuk geweest als hij woensdag direct na Pechtold geknipt en geschoren zou zijn. Want Krol vindt dat D66 het hardst de oude ren basht en 'afschuwelijke vooroordelen over ouderen naar buiten brengt'. Het begint lekker met een plagerige vraag die de D66-leider 's ochtends voor Krol heeft achtergelaten. Of soPlus niet 40PIUS of 30PIUS moet heten en een partij voor alle Nederlan ders moet zijn. „We zijn een partij voor alle Nederlanders", reageert Krol stekelig. „Ik loop al heel lang rond met een statistiekje waaruit blijkt dat de inkomensontwikkeling van ouderen 30 procent is achtergebleven op die van werkenden. Wat blijkt uit de cijfers donderdag 9 maart 2017 Naam: Henk Krol Geboren: Tilburg, 1 april 1950 Partij: 50Plus Henk Krol is sinds 31 december 2014 lid van de Tweede Ka merfractie van 50Plus. Eerder was hij dat van 20 sep tember 2012 tot 4 oktober 2013. Hij is politiek leider en lijst trekker. Het gesprek met Henk Krol is maan dag 13 maart tussen 12.30 en 13.00 uur te horen bij het radio programma De Zeeuwse Kamer van Omroep Zeeland. Vanaf 16.30 uur is hij bij de omroep te zien in het televisiepro gramma Zeeland Kiest. Zeeland als Florida van Nederland spreekt mij aan Jeffrey Kutterink Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38