MATTHAUS PASSION BACH <2^ Goese muzikant neemt de tijd voor D'öögste tied 9 Muzikant Peter Wessel brengt deze maand zijn eerste solo album uit, met liedjes in het dialect van Goes. Hij werkte er zeven jaar aan. Ga naar pzc.nl/klassiek Hij draait al de cennialang mee in de Zeeuwse mu- ziekscene en steeg ooit al eens letterlijk tot grote hoogte door met een elektrische gitaar het Wilhelmus te gieren vanaf de televisietoren. Maar een eigen album, dat had Peter Wessel (64) uit Goes nog niet. Nu wel, al heeft dat even geduurd: ze ven jaar heeft hij eraan ge sleuteld. De collectie lied jes draagt dan ook de toe passelijke titel D'öögste tied. De vijftien nummers zijn gezongen in Goes' dialect. Wessel beseft dat zo'n lange aanloop verwachtin gen wekt, maar die heeft diverse oorzaken. De lied jes zijn allemaal vastgelegd in Wessel's thuisstudio, helemaal in de nok van zijn fraaie woning met zicht op de Veste. Ideaal, maar soms ook een handi cap, stelt de multi-instru- mentalist. „Wanneer zeg je: het is af? Want er is geen grens, je kunt er aan blijven schaven." Daar naast bleven de ideeën maar stromen en daardoor werd eigenlijk niets echt goed uitgewerkt. Wessels perfectionistische inborst stond het proces soms ook in de weg. „Ik wil dat het precies klinkt zoals ik het in mijn hoofd heb", zegt de oud-docent en voormalig eigenaar van muziekwin kel Van Damme in Middel burg. Hij volgde daarom tussendoor ook nog een opleiding tot sound-engi- neer in een Belgische stu dio, met als gevolg dat hij niet meer tevreden was over de kwaliteit van de al gemaakte opnames; op nieuw! En voor je het weet ben je zeven jaar verder. Wessel bracht al eens een dialectnummer uit, de lofzang op zijn woonplaats (In Hoes is) Altied wat te doe. Dat was eigenlijk de aanleiding om meer liedjes in zijn eigen 'taal' te ma ken. Niet alleen kon hij zich zo beter uitdrukken, het was ook een manier om te verbloemen dat hij naar eigen zeggen niet echt kan zingen, althans in de zin van de vocale acroba tiek van The Voice of Hol land-kandidaten. „Van de artiesten die in het Zeeuws De teksten zijn ook in mijn geval belangrijker dan de stem zingen, springt eigenlijk niemand er bovenuit. De teksten zijn ook in mijn geval belangrijker dan de stem, al heb ik in die zeven jaar wel beter leren zingen. Dat is winst", lacht Wessel. Nu lijkt dialect commer cieel gezien misschien niet de handigste keuze, maar het hoeft geen belemme ring te zijn. Kijk bijvoor beeld maar naar de Drentse band Skik of het Friese De Kast, die top40- hits scoorden. In Zeeland gingen onder meer Sur render, Broeder Dieleman en onlangs ook Blof-bas- sist en naamgenoot Peter Slager de Goesenaar voor. „Eerst baalde ik dat hij ook nu met een dialect-cd kwam, maar nu hoop ik er eigenlijk een beetje op te kunnen meeliften." D'öögste tied is een solo project, maar Wessel heeft ook hulp gekregen van be vriende gastmuzikanten. De nummers zijn aange kleed met onder meer viool, accordeon, sopraan saxofoon en dobro. Omdat Wessel niet de il lusie heeft dat een cd mas saal over de toonbank zal gaan, kiest hij ervoor om zijn liedjes alleen digitaal uit te brengen. Vanaf 16 maart presenteert hij dage lijks een nummer op wes- selzingtzeeuws.net. Daar zijn ook de teksten en meer over de totstandkoming van D'öögste tied te vinden. PZC ONLINE Zeeland zou een grote gemeente kunnen worden volgens @APechtold. Nou nee bedankt...!! #zeelandkiest #latenwehetmaa rzohouden donderdag 9 maart 2017 ZE Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc @pzcredactie ▲Vanuit zijn homestudio heeft Peter Wessel fraai zicht op de Goese Veste. FOTO MARCELLE DAVIDSE Luc Oggel Goes - Peter Wessel ONLINE TOP-5 1. Reynaertcollege dicht na overlijden docent 2. Fries geeft niets om Zeeuwse agenten met ge trokken wapen 3. IJzendijkenaar voor rechter in zaak Kasteel- moord 4. Geveltekst 'Hans Verha gen' wekt verbazing 5. Afgeserveerde Zeeuwse PVV-stemmende oma (77) vertelt TWITTER Rinus Sinke @SinkeRinus Woensdag interviewden we Henk Krol (50Plus) en Alexander Pechtold over hun ideeën voor Zeeland. Pechtolds idee om van Zeeland een grote ge meente te maken viel niet bij iedereen in goede aarde. De interviews zijn terug te kijken via pzc.nl/verkiezin- gen. Zaterdag interviewen we Thierry Baudet van het Forum voor Democratie. Dat gesprek is om 15.30 uur live te volgen via PZC.nl. De Matthaus Passion is in Nederland de favoriete compositie in de passietijd. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands zijn specialisten in het uitvoeren van deze compositie: het orkest bespeelt authentieke instrumenten uit Bachs tijd en het koor wordt geroemd om zijn dynamische klank. Pieter Jan Leusink heeft de reputatie van een onuitputtelijke passie in zijn uitvoeringen welke de compositie helemaal tot zijn recht laat komen voor de Luisteraar. Za 18 maart Amsterdam Concertgebouw Amsterdam uitverkocht Za 8 april Rotterdam Laurenskerk 19.30 Za 25 maart Leiden Marekerk uitverkocht Do 13 april Den Haag Grote Kerk 19.00 Za 25 maart Leiden Marekerk 19.30 Vr 14 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam uitverkochtj Zo 26 maart Amsterdam Concertgebouw Amsterdam uitverkocht Vr 14 april Den Haag Grote Kerk 19.30 Di 28 maart Amsterdam Concertgebouw Amsterdam 19.30 Za 15 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam uitverkocht Za 1 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam uitverkocht Za 15 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam uitverkocht Di 4 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam 19.30 Zo 16 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam 14.15 Za 8 april Rotterdam Laurenskerk 14.30 Zo 16 april Amsterdam Concertgebouw Amsterdam 19.30 *Alle vermelde prijzen zijn exclusief transactie- en servicekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37