Marco Visser is nieuwe topman van Delta 'Sprakeloos' opent filmfestival in april Uitnodiging PLAFONDSHOW Het einde van de kunsthoeve 4 Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. André Smits kan het aanzien, de sloop van zijn kunsthoeve bij Hoek. „Het gaat hard, er staat een mooie ruïne." De hoeve maakt plaats voor het werkterrein van de Nieuwe Sluis. Marco Visser is per maart be noemd tot algemeen directeur van Delta. Tot voor kort was hij topman van de M7 Group, een Europese sa- telliet-tv provider met in Neder land bekende merken als Canal Di gital en Online.nl. Daarvoor werkte hij bij KPN. Delta heeft afscheid ge nomen van Harko Buringh, die al- De 367 banen lijken voorlopig voor Zeeland veiliggesteld gemeen manager retail was. Op grond van de Wet Onafhan kelijk Netbeheer moet Delta 1 juli 2017 zijn commerciële en netwerk activiteiten hebben gesplitst. Delta wordt dan te klein om bij de hui dige lage energieprijzen als holding door te gaan. Daarom worden winstgevende onderdelen ver kocht, met name om de verliesge vende energieproductietak door een aantal magere jaren te loodsen. In november vorig jaar deed Delta al zijn wind- en zonneactivi- teiten over aan Eneco. Een maand later volgde de eerste grote klapper: de verkoop van het Delta-onder- deel dat internet, tv, telefonie en energie aan consumenten en het midden- en kleinbedrijf levert. De nieuwe eigenaar zet in op groei van Delta en zal daarvoor onder meer in het kabelnetwerk investeren. Daar mee lijken de 367 banen voorlopig voor Zeeland veiliggesteld. De energieproductietak van de oude Delta-holding, met de kern centrale en Sloecentrale, heet sinds 1 maart PZEM. De holding blijft ac tief totdat de splitsing is afgerond. Algemeen directeur Gerard Uytde- willigen blijft waarschijnlijk tot eind dit jaar aan. Dat geldt voorals nog ook voor financieel directeur Frank Verhagen. De komende maanden bekommeren ze zich on der meer over de verkoop van het laatste winstgevende onderdeel: netwerkbedrijf Enduris. Als kopers komen wettelijk gezien alleen be staande Nederlandse netwerkbe drijven in aanmerking. Liander, Stedin en Enexis liggen als gegadig den voor de hand. Verwacht wordt dat er begin april bindende biedin gen worden gedaan. Vrijdag 10maart, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 11 maart, van 10.00 tot 16.00 uur. Plafonds Sierlijsten Verlichting 112 NIEUWS Wietkwekerij ontmanteld Autoweg na woninginbraak Politie grijpt voortvluchtige Het festival, van 4 tot en met 9 april in bioscoop CineCity in Terneuzen, is toe aan de vijfde editie. Sprakeloos, van regisseur Hilde van Mieghem, is een verfilming van het gelijkna mige, succesvolle boek van de Vla ming Tom Lanoye. Die is, net als hoofdrolspeelster Viviane de Muynck en een aantal andere ac teurs, present. Vóór de filmvertoning - die is vanaf 20.30 uur - openen de drie Zeeuws- Vlaamse burgemeesters het evene ment. Na de film is er een gala met zanger Raymond van 't Groene- woud en de band Blue Steam. De organisatie van het festival, dat vo rig jaar 6800 bezoekers trok, maakt het complete programma binnen kort bekend. De namen van acht tien films - van De Smurfen tot Lady Macbeth - staan al vast. Naast filmvertoningen zijn er ver schillende extraatjes. Op woensdag 5 april is er een speciale Ladies Night. Gasten worden ontvangen met champagne en kunnen genie ten van de romantische komedie Voor elkaar gemaakt. De 'goodiebag' ontbreekt natuurlijk niet. Op vrij dag 7 april presenteert sportjourna list Barry van der Hooft een voet balquiz en de volgende dag is er een kindermiddag. Zondag 9 april wor den er, onder de noemer 'Tegen stroom op reis', korte films ver toond. van de hoevewoning. Ook maakte hij tekeningen van de plaatsen waar zij wonen. Hij noemt het 'zijn archief. Smits hield bij wijze van af scheid op oudejaarsdag open huis in zijn kunsthoeve. Het was druk. Veel mensen die ooit iets met de boerderij hadden gehad, kwamen op bezoek. Kees Wolfert (69) keek eerst zijn ogen uit. Hij was al jaren niet in de Nieuw Neuzenpolder geweest. Tot 1954 woonde hij in de hoeve met zijn ouders en drie zus sen. Hij heeft er de watersnood meegemaakt en zag als zesjarige zelfs de Westerscheldedijk breken. „Ik zat boven achter het raam, op een balk. Mijn vader was voorzitter van het waterschap. Hij was er niet. Hij zat verderop om de dijk te bewaken, maar toen ging die juist hier kapot. Het wa ter sloeg eerst over de dijk, vervolgens be gaf die het." Op foto's van direct na de ramp is André Smits woonde tien jaar in de een zame hoeve aan de Westerscheldedijk, in de Nieuw Neuzenpolder bij Hoek. Hij maakte er een kunstwerk van, zowel binnen als buiten. Sinds be gin dit jaar is hij er weg. Smits heeft een onderkomen gevonden in het oud-dorpshuis van Katten- dijke op Zuid-Beveland. Hij zit er weer 'anti-kraak', als een soort be waker. Zijn kunsthoeve moest weg om plaats te maken voor een werkter rein van de Nieuwe Sluis bij Ter neuzen. „Ik heb hier veel meege maakt", vertelt Smits, terwijl een sloopkraan een volgende hap uit een gevel neemt. „Ik reis veel. Ik fotografeer sinds 2008 kunstenaars over de hele wereld bij hun wer ken. Dit was een perfecte plek om op adem te komen." Thuis in de Nieuw Neuzenpolder zat hij niet stil. Hij schilderde de namen van de kun stenaars die hij bezocht op de binnen-en buitenmuren donderdag 9 maart 2017 PC Marco Visser is de nieuwe top man van energiebedrijf Delta, de consumententak die in decem ber werd gekocht door het Zeeuwse investeringsfonds EQT. Frank Balkenende Middelburg Terwijl de meubels blijven staan. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS AXEL De politie heeft dins dag in Axel een wietkweke rij met 495 planten opge rold. Daarbij is een ver dachte gearresteerd. De kwekerij bevond zich in de Bastionstraat. Volgens de politie was er sprake van stroomdiefstal in de woning. De inval maakte deel uit van een grotere politieactie waarbij agenten in Zeeland en West-Brabant meerdere kwekerijen oprolden. In Vlissingen werd maan dag een kwekerij met 323 planten ontdekt. BRUINISSE De politie tast voorlopig nog in het duister over wie er afgelopen za terdag inbrak in een wo ning aan de Hoogaars straat in Bruinisse. De inbrekers slopen zater dag tussen 16.00 en 01.00 uur de woning binnen, ver moedelijk via een raam. Ze doorzochten het huis en gingen er vandoor met sie raden en een onbekend geldbedrag. Ook namen ze de geparkeerde Ford Focus mee. De politie vraagt mensen die de auto hebben gezien of andere informatie heeft over de daders contact op te nemen via 0900-8844 of via WhatsApp (06 1220 7006). MIDDELBURG De politie heeft dinsdagmiddag met veel moeite een man uit Friesland aangehouden in Middelburg. De 22-jarige Leeuwarder werd gezocht voor een misdrijf in het noorden van het land. Een agent in burger zag de man rond 16.00 uur in Mid delburg lopen en waar schuwde zijn collega's. Toen agenten de man na derden, sloeg hij op de vlucht. Agenten zetten de achtervolging in. Uiteinde lijk wisten agenten hem aan te houden in de Nach tegaalstraat. De Leeuwar der is overgebracht naar een politiecel in Torentijd en wordt overgedragen aan de politie-eenheid Noord-Nederland. 'Ik zag hier Het Filmfestival Zeeuws-Vlaan- deren opent op 4 april met 'Sprakeloos', een verfilming van het gelijknamige boek van Tom Lanoye. Martijn de Koning Terneuzen Alle informatie staat op filmfesti- valzeeuwsvlaanderen.nl. Harmen van der Werf Hoek Het archief van namen op de kunst hoeve. FOTO PETER NICOLAI Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32