Het wonder van Barcelona komt uit Aubameyang schiet Dortmund naar kwartfinales f effeweg nl 23 BUSREIZEN 2017 VERTREK GARANTIE! HülTIB senborg dat in het verleden was. Door de inkomsten uit de Cham pions League zijn ze een soort al leenheerser geworden." Elf jaar geleden speelde Perez als Ajacied tegen Kopenhagen in de voorronde van de Champions League. Ajax vloog eruit. „Wij waren toen echt de grote favoriet. Kopenhagen zou hier de titel kunnen winnen, maar in de breedte is de eredivisie sterker Nu zijn de kansenfifty-fifty Dus het verschil is wel kleiner gewor den, maar vooral vanwege de op komst van Kopenhagen. Dat is de enige club die structureel goed bezig is. Die ploeg zou in de ere divisie wel om de titel kunnen spelen. Maar bijvoorbeeld Brondby, de tweede club van De nemarken, moet je vergelijken met het niveau van AZ. In de breedte is de eredivisie dus nog altijd veel sterker. Daarom zal Nederland echt niet snel het nieuwe Denemarken worden." Ook Soren Lerby, als Deens voetballer bij Ajax en PSV een halve Nederlander geworden, ziet het niet zo snel gebeuren. „Je moet FC Kopenhagen vergelijken met Celtic in Schotland of FC Ba sel in Zwitserland. Monopolisten in hun eigen land. Iedere Scandi- naviër wil bij Kopenhagen spe len. Daar zit het geld en het suc ces. Maar het algehele niveau in de Deense competitie gaat er niet mee omhoog." Lerby verwacht dat Ajax het heel zwaar gaat krijgen. „Deense voetballers zijn van nature iets frivoler dan andere Scandina- viërs. Maar Solbakken is een Noor en heeft er juist echt een typisch Scandinavische ploeg van gemaakt. Balbezit hoeven ze niet en dat vindt het publiek ook helemaal niet erg. Allemaal fy siek sterke gasten. Veel plezier." In elk geval kreeg FC Barcelona de droomstart die het wilde, toen Luis Suarez na twee minuten al de eerste treffer maakte. En binnen een kwartier hadden zowel Blaise Ma- tuidi als Julian Draxler van Paris Saint-Germain al een gele kaart achter de naam. Barcelona mocht aan een heilloze missie zijn begonnen, het knet terde vanaf de eerste minuut in Nou Camp, waar iedereen geloofde in een voetbalwonder en de elf spe lers van de thuisploeg nog een beetje meer. Er volgde een omsin geling vanaf minuut één, terwijl de vrije trappen rond het zestienme tergebied van Paris Saint-Germain niet te tellen waren. De thuisploeg mocht scheidsrechter Deniz Ayte- kin dankbaar zijn toen deze een handsbal van Javier Mascherano over het hoofd zag. Geraffineerd was het nooit wat Barcelona liet zien gisteren, Messi was haast on zichtbaar, maar de wilskracht spatte ervan af. Alles in Nou Camp stond in het teken van de ultieme remuntada. Een ommekeer zoals die er nog nooit was geweest in de Champi ons League. Zelfs niet door de thuisclub zelf. Een reusachtige co meback was nodig om de schande van Parijs uit te wissen. Twee we ken geleden verloor de ploeg van Luis Enrique met 4-0 van de gena deloze Parijzenaars, voor velen het bewijs dat de droomploeg uit Cata- lonië definitief op z'n retour leek. Tijdperk Een einde van een tijdperk? In elk geval was het een teken aan de wand. Het deed trainer Luis Enri que ertoe besluiten om na dit sei zoen te stoppen bij de club. Door- selecteren lijkt het devies. Op zoek naar de echte honger die het win nen van een nieuwe Champions League mogelijk maakt. Uitschake ling in de achtste finales van dat toernooi kwam in 2007 voor het laatst voor. In de jaren erna kwam de club telkens verder. Een beloning voor de aanvalslust kwam er. Zelden waren gisteren de contouren zichtbaar van het fantas tische Paris Saint-Germain uit de heenwedstrijd. Eerder leek de mil joenenploeg op één van de doodge wone doorsneeclubs die in Nou Camp doorgaans onder de voet ge lopen worden, een illusie armer naar huis terugkerend. Helemaal toen het nog voor rust 2-0 werd door een eigen doelpunt van Layvin Kurzawa, de storm van de thuisploeg in de tweede helft aanzwol tot ongekende proporties en Lionel Messi net na rust van elf meter mocht aanleggen. Neymar werd gestuit door verdediger Tho mas Meunier. De kleine Argentijn schoot feilloos raak. In Barcelona waren de geschiede nisboeken er toen al bijgepakt. In 2000 werd Chelsea nog verslagen na een 3-1 nederlaag in de eerste wedstrijd. Tegen AC Milan werd ooit een 2-0 'achterstand' omgebo gen. Maar dat was nog geen ontluis terende 4-0. Want die werd nog nooit goedgemaakt in de CL. Klap Edinson Cavani dacht een halfuur voor tijd aan alle Catalaanse dro men een einde te maken, door met zijn treffer Barcelona te verplichten nog drie keer te scoren. Barcelona had lang nodig om te herstellen van die klap. Maar in de slotfase begon de Catalaanse machine als nooit te voren te draaien. Neymar maakte de 4-1 uit een di recte vrije trap, en even later - in de 90ste minuut - de 5-1 uit een nieuwe strafschop. Daar leek het blij te blijven, tot Sergi Roberto diep in blessuretijd de 6-1 maakte en Barcelona naar de kwartfinales schoot. Een wonder. Die achterstand van drie we ken geleden in Lissabon had Dortmund al na vier minuten goedgemaakt. Pierre-Emerick Aubameyang kopte binnen uit een corner van Christian Puli- sic. Diezelfde Pulisic schoot de Duitsers na een uur spelen naar 2-0, na een lepe steekpass van Lukasz Piszczek. Daarna was het snel gedaan met de tegenstand van de Portugezen. Enkele mi nuten later besliste Aubamey ang het duel, waarna de spits de eindstand met een hattrick nog op 4-0 bepaalde. Nu al véél www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! Opstappen bij u in de buurt! donderdag 9 maart 2017 onze eer —Kenneth Perez FC Barcelona Paris Saint-Germain Vier goals moest FC Barcelona gisteren in eigen stadion goed maken na de 4-0 oorwassing op bezoek bij Paris Saint-Germain. De ploeg van trainer Luis Enri que leek te stranden in het zicht van de haven, maar maakte in de slotfase het onmogelijke waar. Nik Kok Barcelona A Feest bij FC Barcelona na de eerste goal van Luis Suarez. fotoap DORTMUND Borussia Dort mund heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De Duit sers waren in eigen huis een maatje te groot voor het Portu gese Benfica (3-0), dat het heen duel met 1-0 had gewonnen. Geen jjjg 1 -persoons kamer toeslag va. €459,- Voordeel tot wel €120,- p.p Eifel - All-inclusive 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 10 apr, 8 mei, 20 nov VERTREKGARANTIE Singlereis Dolomieten 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 22 apr, 12 mei, 2 jun Dalmatische kust, Trogir en Split 11 daagse busreis Vertrek o.a.: 5, 26 mei, 9, 23 jun Tirol, Kirchberg - All-inclusive 10/11 daagse busreis Diverse vertrekdata Rondreis Schotse Hooglanden 11 daagse busreis Vertrek o.a.: 5, 26 mei, 9 jun, 20 okt Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds, iw?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23