llLlJdjy/ffJZJfJ, fjJ 21 Ik wil zien waartoe ik in staat ben, heb zin om Nederland weer wakker te schudden gen vergeten." Nielson stuntte vorig jaar in de concerthal met de aankondiging van een nieuw album. Ook dit jaar is er een verrassing, stelt hij. Het aanstaande vader schap misschien? Lachend: „Dat zou ik nooit doen in mijn eigen show. Het publiek heeft niets aan zo'n mededeling. Kunnen ze mij feliciteren, maar ik wil hun juist iets geven", aldus Nielson, die nu nog niet bezig is met het vaderschap. „Natuurlijk wil ik ooit kinderen, een verrijking. Ik kom zelf uit een groot gezin met zes broers. Fantastisch, want dat zijn vrienden die je gratis krijgt bij je ge boorte." Spannend Nee, Nielson gaat ook geen nieuw album aankon digen, al is de muzikant daar wel mee bezig. „Ik kijk kritisch naar mezelf. Wil het spannend hou den voor mezelf. Ik ben veel aan het schrijven. Wil weer een kast met honderd liedjes. Die is nu leeg. Dat voelt als een lekkere druk, want nu is het weer aan mij. Ik wil weer ontdekken, mezelf ontwikke len, zien waartoe ik in staat ben. Ik heb zin om Ne derland weer wakker te schudden", glundert Niel son die barst van de ambities en dromen. Zijn vol gende stap? Ahoy? Pinkpop? „Pinkpop is een groot verlangen. Ik geloof er heilig in, dat ik daar een vette show neer kan zetten. Als Guus Meeuwis er gaat optreden, dan hoop ik ook op een kans. Maar het is niet aan mij. Ik blijf de vetste muziek maken en hoop op een dag - dat kan ook over tien jaar zijn - dat Pinkpop belt." Bij elkaar Nielson die ook als jurylid is gevraagd voor It Takes 2 ('Een geweldig avontuur') heeft de wind in de rug. Oók privé: hij en Hanna zijn tien jaar sa men. „Ik heb goede voorbeelden in mijn opa en oma die 65 jaar getrouwd zijn. Het lijkt tegenwoor dig steeds specialer om lang bij elkaar te blijven. Ik weet niet of daar geheime formules voor bestaan. Wij zijn jong begonnen. Dan kan het twee kanten op: je kunt uit of naar elkaar toegroeien. Bij ons ge beurde het laatste. Daar staan we regelmatig bij stil. Zij is mijn rustpunt en wat ook prettig is: we hebben ook ons eigen leven. Hanna werkt sinds drie jaar bij een tankstation. Ik moet daar niet aan denken, maar ze heeft het naar haar zin. Werkt in een gedeelte van Dordt waar iedereen elkaar kent. Zo komen we allebei met verhalen thuis. Dat houdt het levendig." ir, klaar voor. Donderdag en vrijdag is er totale lock- down voor mij. Luister ik naar de opnames. Spaar ik m'n stem en zit ik aan de groene thee." Cool Het was, een jaar geleden, de eerste keer dat Niel son zijn eigen show beleefde in AFAS Live. Het concept is hetzelfde, de uitvoering heel anders. De singersongwriter begint met (vertaalde) covers, speelt eigen werk en sluit af met een after party voor een select gezelschap. „Eigenlijk speel ik mijn eigen voorprogramma met die covers. Ik vertaal Engelstalige hits die we hier op de radio klakkeloos overnemen. Daarmee wil ik la ten zien dat Nederlandstalige muziek net zo cool is. Vorig jaar merkte ik al dat de men sen de liedjes heel snel meezongen", aldus Nielson die in het AFAS Live hits van onder anderen Justin Bieber, The Weeknd, N.E.R.D. en The Chainsmokers in het Ne derlands laat horen. Dan komt zijn eigen werk: hits, nieuw en oud werk. „Ik wil voor vermaak zorgen. Even afleiding van de politieke rommel. Lekker meebrullen met mijn liedjes. De zor- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Rondreis Kroatië 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija 12 dagen Rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen cj r \ycj 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 12 dagen Rondreis Noord-West Spanje, de schatten van Galicië (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl donderdag 9 maart 2017 GO 44 Nielson 'il4 Nielson: „Ik \wil het span- nend houden voor mezelf." SOTO ANP KIPPA/ as* vv- REMKODEWAAL v.a. slechts 'Mn» Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 17 april 1,15,29 mei 26 juni 10 juli 21 aug 4,18 septetc. Vertrekdata: 29 mei 12,26 juni 10, 24 juli7,21 aug 4sept. Vertrekdata: 10april/8 mei5juni 3,31 juli 28 aug 25 sept/9 okt. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 10, 24 april 8, 22 mei 5,19 juni 3,17juli 14, 28 aug etc. Vertrekdata: 17 april 8,29 mei 10 juli/28 aug 18 sept9 okt. Brochure en boekingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21