Barcelona stunt tegen PSG: 6-1 'Het gaat juist beter met het fatsoen' doodgeschoten BARCELONA Het is Barce lona gelukt met een onwaar schijnlijke score tegen Paris Saint-Germain zich alsnog te plaatsen voor de kwartfi nale van de Champions League. Met een meer dan sensationele 6-1 bewerkstel ligde de formatie van coach Luis Enrique gisteravond het wonder, nodig na de on waarschijnlijke nederlaag (4-0) eerder in Parijs. Tijdens deze verkiezingscampagne lijkt het of nafluiten, middelvingers en scheldpartijen aan de orde van de dag zijn. In werkelijkheid stelt 21 procent van de Nederlanders het afge lopen jaar respectloos te zijn behandeld op straat. Dat is een afname van 4 procent ten opzichte van 2008. Ook in het openbaar ver voer voelen mensen zich minder vaak res pectloos behandeld. Die cijfers staan haaks op wat lijsttrekkers van politieke partijen benadrukken. Respect en fatsoen zijn voor het CDA een centraal verkiezingsthema geworden. „Doe normaal of ga weg", schreef premier Mark Rutte in ja nuari nog in een open brief over hufterge drag, waarin hij vooral wijst naar immigran ten. „Mensen die zich niet willen aanpassen, afgeven op onze gewoontes en onze waarden afwijzen. Die homo's lastigvallen, vrouwen in korte rokjes uitjouwen of gewone Neder landers uitmaken voor racisten", schreef Rutte. De thema's respect en fatsoen worden in het debat gebruikt om het indirect over inte gratie en migratie te hebben, signaleert hoog leraar Hans Boutellier, directeur van het Ver- wey-Jonker Instituut dat maatschappelijke thema's onderzoekt. „De kwalijke kant daar van is dat het gevoelens van onrust aanwak kert. Dat is tegen de trend in." Publiciteit Leo Bisschop van de Handhavingsacademie Nederland, dat trainingen verzorgt op het ge bied van openbare orde, is er een groot ver schil tussen beleving en werkelijkheid. „Het zijn de mensen die zich het meest storen aan hufterigheid op straat die de publiciteit zoe ken. De media checken dit soort berichten onvoldoende, waardoor je makkelijk een ver tekend beeld krijgt." Ook Bisschop vindt dat politieke partijen de feiten onvoldoende checken. „Ik heb alle verkiezingsprogramma's doorgenomen, en veel stellingen zijn niet gebaseerd op feiten. Als het gaat om inspelen op onderbuikgevoe- lens doen andere partijen niet onder voor de PVV." P7 De verkiezingsbijlage In Uit Thuis Moeder en dochter samen op de planken in 'Als de klok van A' 12°C Nieuwsmedia ®bmtalevragen gw" te helpen «ie ene vraag op woensdag te beantwoorden »P23 Huftergedrag valt best mee In een tijd dat politici gretig inspelen op klachten over vervagende normen en waarden, ervaren juist steeds minder Ne derlanders respectloos gedrag op straat, in het openbaar vervoer of in winkels. Dat blijkt uit onderzoek van het CBS. Koen Voskuil Den Haag a van de Nederlan ders zegt res pectloos Mfc te zijn behandeld. In 2008 was dat nog 25 procent. donderdag 9 maart 2017 Wisselvallig pzc.nl Ook voor het laatste tfo regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1