P €139 r 15 HYPE GROEN EN GEZOND Supermarkten verkochten er vorig jaar 60 miljoen, een record. Fitnessgoeroes zweren erbij, restaurant The Avocado Show telt vlak voor de opening al 1.500 reserveringen. De avocado is een hype. p het menu: uiteraard gua- camole. Maar wel in alle soorten en maten: ge mengd met geitenkaas, curry en pikante wa- sabi. Ook op de kaart: avocado soep, -patat, -smoothies en -ijs. Blikvanger: avocadoburgers, waarbij helften van de tropische vrucht de gebruikelijke broodjes vervangen. Het nieuwe Amsterdamse the marestaurant The Avocado Show speelt niet alleen handig in op de enorme vraag naar de avocado, het serveert het gifgroene genot ook in een bijzonder jasje. Een trendy combinatie die al 1.500 reserverin gen opleverde en die tevens de aandacht trok van een leger jour nalisten van internationale life- stylemagazines als Elle, Munchies en Condé Nast Traveller. Maar het meest bijzonder is dat er nog voor de opening - volgende week - al meer dan 30 aanvragen uit het buitenland kwamen om de formule over te nemen en een franchise te mogen beginnen. Mede-eigenaar Ron Simpson: „Bizar. We gaan kijken wat we met die interesse gaan doen. Zo veel belangstelling hadden we nooit verwacht." Zijn verklaring voor de popula riteit van zijn onderneming: The Avocado Show is het eerste res taurant waarin de vrucht in alle gerechten de hoofdrol speelt. „Op Bali heb je een café, in New York een avocaderia met wat pannen koeken en snacks, in Nieuw-Zee land brouwen ze speciaal bier. Maar een restaurant was nog ner gens. En dat terwijl het product zich fantastisch leent voor een compleet viergangenmenu. Want de avocado is niet alleen enorm fotogeniek, maar ook veelzijdig en gezond." Juist die laatste eigenschap en het feit dat populaire fitnessgoe roes zoals Fajah Lourens (schrijf ster van Killerbody) en foodies als Rens Kroes erbij zweren, zorgt er voor dat de verkoop het laatste jaar is geëxplodeerd. De Nederlandse supermarkten verkochten in 2016 ruim 60 miljoen exemplaren. Een stijging van ruim 30 procent ten opzichte van het jaar daarvoor, al dus Nature's Pride, Nederlands De belangrijkste variëteit is de Hass, die heeft de meeste smaak, nootachtig grootste importeur die vooral za ken doet met telers uit Chili, Peru en Marokko. Over de voedzaamheid van de avocado - met zijn crèmeachtige structuur zo'n 250 calorieën per stuk - zegt Nature's Pride Jan Willem Verloop: Er zijn vele soorten avocado's. De belangrijk ste variëteit is de Hass, herkenbaar aan de donkergroene tot bijna zwarte en geribbelde schil. De Hass heeft de meeste smaak, ro mig en nootachtig. Daarnaast heb je nog de Fuerte en Pinkerton met groene en gladdere schil. Het vet gehalte is hoog. Maar het gaat om goede en onverzadigde vetten. Be halve die vetten bevat de vrucht ook nog de broodnodige vitami nen B en C, eiwitten en minera len." Vanwege de grote vraag naar ideeën voor andersoortige gerech ten kwam foodstylist en recepten bedenker Colette Dike van Food- deco.nl met haar boek Avocado. Het blijkt een culinaire ode aan de groene eyecatcher. Gestapeld, ge schaafd, gekruld, in vormen van mini-roosjes, bekleed met kleu rige kruiden. Of vermomd als noedels, spaghetti, friet en tartaar; de avocado blijkt in Dike's boek de diva van de fruitschaal. Exclusieve Lezersreis Vanaf 3-daagse Keukenhofaanbieding Ontdek Nederlands mooiste bloemenpracht in Keukenhof FLETCHER HOTELS Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl donderdag 9 maart 2017 PC ooaverbindend ekke Annemart van Rhee Rotterdam —Jan Willem Verloop Geldig tussen 23-03-2017 en 21-05-2017 Heerlijke hotels in Noordwijk Inclusief dagentree Keukenhof V 3-gangen diner op de dag van aankomst Nog even en de lente staat voor de deur. Dit betekent dat Keukenhof haar deuren weer opent! Maar liefst 800 verschillende tulpen staan dit jaar in bloei. Naast ruim 32 hectare aan bloemen kunt u genieten van spectaculaire bloemenshows, verrassende inspiratietuinen en unieke kunstwerken. Geniet in de omgeving van een lange strandwandeling of breng een bezoek aan de mooie stad Leiden waar u leuke winkelstra ten en prachtige musea vindt! U zult nog tijd tekort komen... Fletcher Badhotel Noordwijk Dit gemoedelijke hotel ligt in de historische dorpskern van Noordwijk aan Zee. Het Ligt op enkele minuten loopafstand van het strand, de winkelpromenade en verschillende mooie natuurge bieden, Het hotel beschikt over een eigen sauna met dompelbad, een voudige kamers en een restaurant. Fletcher Hotel-Restaurant De Witte Raaf Dit luxe hotel is heerlijk rustig gele gen aan de rand van de duinen. Via een pad loopt u in 20 minuten naar het strand. Het hotel beschikt over een prachtig terras, een gezellige bar en mooi restaurant met uitzicht op de tuin. Uw hotelkamer is van alle gemakken voorzien. Inbegrepen Ontvangst met een welkomst drankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x heerlijk 3-gangen diner op de dag van aankomst Entreekaartje voor Keukenhof Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis WiFi Dit arrangement is geldig t/m aankomst 21-05- 2017 (m.u.v. feestdagen en evenementen) o.b.v. verblijf van twee personen op een standaard tweepersoonskamer. De prijs is exclusief reserveringskosten (€5 per boeking) tax and handling fee (€2,50 p.p.p.n.) en weekendtoeslag bij verblijf op vrijdag- en/of zaterdagnacht (€5 p.p.p.n.). In Hotel-Restaurant De Witte Raaf boekt u dit arrangement voor €169 p.p. Meer informatie en boeken: Ga voor de Keukenhofaanbieding naar onze website www.reiskatern.nl/pzc/fletl701 of bel met Fletcher Hotels 0347 - 750 430

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15