Opeen onbewoond eiland Huidig zorgstelsel gunstiger In Geld&Goed Caro Emerald Mensen met een minimumloon betalen minder zorgkosten dan ten tijde van het ziekenfonds. Dat blijkt uit cijfers van het ministerie van Volksgezondheid. Wr Vaker vrouwen aan de top Online pizza bestellen en met bitcoins betalen €446 Zangeres klaar voor internationale doorbraak De premie is sinds het afschaffen van het ziekenfonds in 2006 enorm opgelopen, maar de zorgtoeslag - een tegemoetkoming in de kosten - steeg voor de minima mee. De mo dale inkomens zijn daarentegen wel de klos. Een alleenstaande met een mini mumloon was afgelopen jaar ge middeld 446 euro kwijt aan de zorg. In 2005, net vóór de invoering van het huidige zorgstelsel, was dat nog 544 euro per jaar. Chronisch zieke mensen met een minimum inkomen die in 2016 het verplichte eigen risico van 385 euro opsou peerden, zijn er per saldo enkele tientjes op vooruitgegaan. Overleven op een onbewoond eiland. Dit seizoen mogen ook weer onbekende Nederlanders deelnemen aan de realitysoap Expeditie Robinson. De Zeeuwen staan in de rij, allen op zoek naar de ultieme uitdaging. zeeland 2 Ook dit jaar zullen de zorgkosten voor mensen met het minimum loon van 1.550 euro bruto per maand lager zijn (464 euro op jaar basis) dan destijds, laat het depar tement desgevraagd weten. Op merkelijk, omdat partijen als soPlus en de SP steeds zeggen dat de lage inkomens lijden onder het de laat ste jaren opgelopen eigen risico en de gestegen premie. Rege- ringspartij VVD pocht juist dat de stijging van zorgkosten is inge damd onder het liberale bewind. Vooral sinds in 2013 het eigen ri sico omhoogschoot van 220 euro naar 350 euro per jaar, worden de minima financieel behoorlijk ge holpen door de overheid. Het afge lopen jaar kregen zij rond 1.000 euro zorgtoeslag.P7 Zorglasten gedaald Doorstromen blijft nog moeilijk Nieuwsmedia Pv 2016 P2o Minima zijn nu beter af dan met ziekenfonds Edwin van der Aa Den Haag Het bedrag dat een al leenstaande met een mini mumloon afgelopen jaar kwijt was aan de zorg. FOTOTHINKSTOCK Sinds de afschaffing van het ziekenfonds zijn de zorglasten voor werknemers met minimum loon gedaald. Alles over het formule 1-seizoen 2017 Vanaf zaterdag in de winkels brunc JUiVJUD iAJWniM E3U Alleen staand Chronisch ziek Bewolkt met wat regen en later zon pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1