veiligheid niet in het geding is, dan moeten ensen hier on hun Nederlandse politici wonnen ook zieltjes in het buitenland 9 Fillon laat aanhang in ongewisse De conservatieve presidents kandidaat Francois Fillon heeft gisteren tijdens een massabijeenkomst in het cen trum van Parijs zijn aanhan gers toegesproken, maar niet gezegd of hij doorgaat met campagnevoeren of terug treedt. De voorman van de Republikeinen ligt, ook in ei gen kring, onder vuur nu de rechter heeft besloten een on derzoek in te stellen naar het inhuren van zijn echtgenote als parlementair medewerk ster. Fillon was op Trocadéro, tegenover de Eiffeltoren, bijna een halfuur aan het woord ten overstaan van duizenden mensen die hem nog steunen. Hij zei wel dat hij zijn vrouw indertijd beter niet had kun nen vragen voor hem te wer ken. Dat was een fout die hem te verwijten valt. Hij heeft een uitstekende stamboom Hogere premie voor overlopers Noord-Koreanen die naar het zuiden overlopen en bruik bare geheime informatie over het communistische regime doorspelen, kunnen voortaan een beloning tot een miljard won tegemoetzien. Dat is omgerekend ruim 816.000 euro. De Zuid-Koreaanse re gering maakte de viervou dige verhoging van de belo ning gisteren bekend. Staats- persbureau Yonhap meldt dat de huidige beloning staat op 250 miljoen won, zo'n 200.000 euro. Gelukkig mag ik hier wel zijn, en daar ga ik gebruik van maken." „Het neemt de rechterlijke macht en de ministeries veel bevoegdhe den uit handen. Zelfs de ministers hebben straks niets meer te zeg gen. Ook het parlement raakt haar belangrijkste bevoegdheden kwijt. Dit is mijn grote bezwaar tegen de plannen: alle macht gaat naar de president zelf. Hij bepaalt straks wie er op alle belangrijke plekken zitten, ook in de rechterlijke macht. Hoe kun je nog van een on afhankelijke rechterlijke macht spreken als de hoogste rechters door de president worden be noemd? Dit is allemaal ontzettend slecht voor de democratie en de vrijheid in Turkije. Voor zover je in het huidige Turkije überhaupt nog van democratie kunt spreken." Sener was ooit een bondgenoot van Erdogan. Sterker nog: hij stond mede aan de basis van de AK-partij, de partij die Erdogan tot de dag van vandaag leidt. Maar de twee raakten verdeeld en Sener verliet de partij. Nu voert Sener op persoonlijke titel campagne tegen de president. „Hij houdt van macht. Hij wil dat niemand hem meer ter verant woording kan roepen. Maar zo werkt een democratie niet. Als dit doorgaat, wordt Erdogan in feite een staat op zichzelf. De staat Er dogan, ja." Dan is het tijd voor zijn toespraak. Ruim honderd Turkse Rotterdam mers wachten op hem - en ze wil len bijna allemaal met hem op de foto, voor hij zijn toespraak houdt. Pas dan kan hij beginnen aan zijn speech. „Dit is een grote meneer, hoor", zegt organisator Hüseyin Kizilgöz, terwijl het applaus al klinkt. Met de andere vrijwilligers van het Platform Nee heeft hij de komst van Sener naar Rotterdam ver zorgd. „Nederland is een democra tisch land, iedereen moet z'n me ning kunnen geven. Er wonen hier veel Turkse mensen die mogen stemmen, dus komt de Turkse po litiek ook hier naartoe. Ik vind het niet democratisch dat premier Rutte geen Turkse cam pagne in Nederland wil hebben. Ik hoop dat zijn uitspraak per onge luk was." Het kabinet laat weten dat het alleen bezwaar heeft tegen de komst van huidige Turkse minis ters en niet tegen die van oud-mi nisters. l Tiener geeft zijn ouders aan Veel klachten: 35 klagers Uitverkoop wordt chaos maandag 6 maart 2017 GO PARIJS Franpois Fillon. fotoafp Thomas Gyselbrecht van veilingsite Pipa, waar za terdag de duurste duif ooit werd geveild. Een Zuid-Afri kaanse zakenman telde 360.000 euro neer voor de Vlaamse duif Golden Prince. SEOEL Rotterdam, foto evert-jan daniels Wat vertelt u de mensen hier over de grondwetswijziging? COMIC Gameliefhebbers konden zaterdag hun hart ophalen tij dens Comic Con in Ahoy Rotterdam. Het evenement draait om cosplay (kostuumspel), comics, games en tv-series. Sommige bezoekers hadden zich uitgedost als hun favoriete figuren, fotoanp PASSAU Een 14-jarige Duitse jongen heeft zater dag zijn vader en moeder aangege ven bij de politie. Hij was het drugsge bruik van zijn ou ders zat. Het inci dent gebeurde in het Beierse Passau, vlakbij de grens met Oostenrijk. De jon gen ontvluchtte het huis toen zijn ou ders weer drugs gebruikten. De poli tie doorzocht de woning en nam de cannabis in beslag. SCHIPHOL Van de 217.000 klachten die vorig jaar binnenkwamen over geluidsoverlast rond Schiphol, is driekwart ingediend door 35 mensen. Deze groep omwo nenden diende in totaal 158.000 klachten in. CHARLEROI Een vestiging van H&M in het Belgi sche Charleroi is zaterdag door de politie gesloten, omdat de uitver koop in het filiaal compleet uit de hand liep. Honder den koopjesjagers bestormden de winkel en verniel den daarbij onder meer een toe gangsdeur. De be veiligers wisten zich geen raad meer en belden de politie. ROTTERDAM Het bezoek van de Turkse minister Mevlüt Cavusoglu aan Nederland ligt inmiddels onder een vergrootglas, maar is zo'n campagnebezoek aan het buitenland écht zo opmerkelijk? In het verleden togen Nederlandse politici zelf regelmatig over de grens om daar stemmen voor de eigen partij te vergaren. Zo bracht premier Mark Rutte een paar jaar geleden nog een uitgebreid beschreven bezoekje aan een hockey club in het Belgische Brasschaat om Nederbel- gen over te halen om bij de Europese verkiezingen van 2014 voor 'zijn' VVD te Rutte in Brasschaat in 2014. FOTO HH Abdullatif Sener Obama in Berlijn in juli 2008. FOTOEPA stemmen. VVD-prominent Frits Bolkestein deed dat overigens ook al in zijn tijd als lijst trekker: ook hij werd in campagnetijd in Brasschaat gesignaleerd. Een ander buiten lands campagnebezoek dat in het verleden de krantenkolommen haalde: de trip in 2003 van Kamerlid Geert Wilders (toen nog VVD, inmiddels allang PVV) aan Israël. Wilders bracht daar een weekje door om Nederlan ders met stemrecht vol gens eigen zeggen nog eens uit te leggen 'wat het voor het Midden-Oos ten uitmaakt of PvdA, CDA of VVD in de regering zit'. Ook buiten landse politici gaan regelmatig de grenzen over. Zo toog Barack Obama tijdens zijn presidentiële campagne in 2008 naar de Brandenburger Tor in Berlijn om daar, op historische grond, een speech te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9