Veilig douchen in 1 dag molenaar^ Oekraïne wil de Krim terug en einde aan Russiche steun voor separatisten 7 Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl Volgens Oekraïne heeft Rusland twee internationale conventies ge schonden: over de financiering van terrorisme en over rassendiscrimi natie. Kiev beschuldigt het Krem lin van de 'illegale annexatie' van de Krim, 'illegale wapenleveran ties' aan de separatisten en van ter reur en discriminatie tegen Oekrai- ners en Tataren op de Krim. Een veroordeling moet leiden tot de teruggave van de Krim en stop zetting van elke bemoeienis met de separatisten. Kiev vraagt tevens om financiële compensatie voor alle 'dodelijke gebeurtenissen', waar onder het neerhalen van vlucht MH17 van Malaysia Airlines in 2014. Bij de ramp kwamen alle 298 inzit tenden om het leven, onder wie 196 Nederlanders. Volgens een internationaal on derzoek is het toestel in Oekraïne uit de lucht geschoten met een Russische BUK-raket. De installa tie waarmee dat gebeurde kwam uit Rusland. Moskou noemt de conclusies 'vooringenomen en po litiek gemotiveerd'. Het Kremlin zegt dat er nooit raketafweersyste men de grens met Oekraïne zijn gepasseerd. Oekraïne zegt dat alle andere mid delen zijn uitgeput. „We hebben meer dan twee jaar geprobeerd met onderhandelen de tegenstrijdighe den te regelen, maar Rusland wil zijn schending van de mensen rechten niet staken", aldus de mi nister van Buitenlandse Zaken, Pa vel Klimkin. Het hof, gevestigd in het Vredespaleis in Den Haag, is het belangrijkste rechtsorgaan bin nen de Verenigde Naties. Als het hof, op basis van de hoorzittingen die vandaag beginnen, besluit er een zaak van te maken, is de uit komst bindend. Er is geen moge lijkheid tot hoger beroep. „Natuurlijk volgen we de gebeurte nissen in het Vredespaleis. Maar op een afstand. We zijn nu geen par tij", zegt Thomas Schansman, lid van de commissie waarheidsvin ding. „We hebben met het kabinet nog andere stappen te zetten rich ting Rusland. Die hebben onze pri oriteit." Volgens Antoinette Collignon, woordvoerder van het kernteam letselschadeadvocaten MH17, is 'al les wat gebeurt om de waarheid bo ven tafel te halen belangrijk. Dus ook de hoorzittingen van het Inter nationaal Gerechtshof. „Kiev heeft geen schijn van kans bij het Internationaal Gerechtshof', kopt Sputniknews. Experts, onder wie Dmitri Danilov van de Russi sche Academie voor de Weten schappen, zeggen dat Oekraïne de aanklacht 'nimmer kan onderbou wen'. Bovendien belooft Rusland in de tegenaanval te gaan. Als de hoorzittingen leiden tot een zaak komt het Kremlin met een eigen aanklacht tegen Kiev. Eerst moeten de rechters besluiten of de aanklacht, op basis van de hoorzittingen, leidt tot een rechts zaak. Zo ja, dan begint een omvang rijk juridisch steekspel dat jaren kan duren. Dmitri Danilov waar schuwt voor 'ernstige consequen ties', mocht Rusland worden ver oordeeld: „Dat zou heel de interna tionale rechtsorde op zijn kop zet ten." Moskou zal een 'teleurstel lend besluit' ook niet accepteren omdat 'het zou gaan om een poli tiek gemotiveerde uitspraak die de reputatie van het hof geen goed zal doen'. LEEFTIJDS KORTING* Niemand zit te wachten op een grote verbouwing van zijn huis. Daarom blijft de badkamer vaak te lang zoals hij is. Het kan ook anders: een veilige badkamer in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Samengesteld naar uw wensen en precies op maat gemaakt. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Maak nu een afspraak voor een bezoek aan huis. maandag 6 maart 2017 GO Strijd Moskou en Kiev gaat door voor Internationaal Gerechtshof De strijd tussen Oekraïne en Rusland ligt vanaf vandaag bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Kiev eist een ver oordeling van 'de Russische agressie' en wil compensatie voor het neerhalen van vlucht MH17. Hans van Zon Den Haag Wat is de aanklacht? Waarom doet Oekraïne een be roep op het Internationaal Ge rechtshof? Hoe belangrijk zijn de hoorzittin gen voor de nabestaanden van de slachtoffers van vlucht MH17? Hoe reageert Rusland op de stap van Oekraïne naar het hof? Wat zijn de kansen voor Oe kraïne? De rokende puinhopen van de Boeing 777 van vlucht MH17 in het oosten van Oekraïne, fotoepa ONVEIUG Door gladde vloer, hoge instap, gebrek aan voldoende houvast €7,50 korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een comfortdouche. Actie loopt t/m 11 maart2017. Jarenlange ervaring Meer dan 6.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 40 plaatsingen per week Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden I AMrcn TUI lie 1A/AMCM LANGERTHUIS WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7