ilïïflinPiBi msM Korfballers TOP verrassen niet bij ontknoping en missen play-offs Danielle Geschiere kritisch op de jury ondanks haar overwinning PWG verliest en kan promotie vergeten wmgL 18 Dallinga.com wint ruim *7» rifi lil 141 zv GANZEREGATTA v ÊM 11 Al voor de pauze was de strijd zo goed als beslist, na overwinningen van Jean Paul de Bruijn en Patrick Vasseur. De Bruijn had aanvanke lijk bij 20-t3 weinig last van de re cent door heftige kaakoperaties ge plaagde Sander Jonen. Na een paar lastige beurten, die mis gingen, kwam Jonen met name kort na de pauze terug. De Bruijn had na de sanitaire stop zijn gebruikelijke dip en Jonen kwam terug tot 25-26. Vanaf dat moment was De Bruijn weer klaarwakker en ging hij mid dels een serie van 10 erop en erover en finishte hij in welgeteld vier beurten voor de laatste 15 punten bij 40-28 na 24 beurten. Op de andere tafel speelde Pa trick Vasseur sterk, zoals dit seizoen gebruikelijk lijkt te zijn. Pas in de slotfase viel de Cadzander even stil tegen Marcel Scheffer en liep zijn moyenne, tot dan 1.100, enige schade op. Maar de winst kwam geen moment in gevaar, 40-33 in 45. Na de pauze demonstreerde Fré- déric Caudron nog maar eens zijn uitzonderlijke klasse, door in 18 beurten Kay de Zwart weg te spe len, 40-17. De Belg noteerde met 2.222 zijn negende partij boven 2.000 gemiddeld dit seizoen en dat in elf gespeelde wedstrijden. Op de andere tafel had Steven van Acker niet zijn dag. Er lukte weinig, steeds bleven er moeilijke patronen liggen en als er al eens een maakbare bal kwam, miste hij nogal eens onnodig. Pas nadat zijn tegenstander Ger Windt ook slor diger werd, was de jonge Belg er als de kippen bij om zijn kans te grij pen en met 40-34 de winst in 46 beurten alsnog binnen te halen. Teamcaptain Vasseur na afloop: „Ik speelde heel lang goed, maar toen ik een paar moeilijke ballen kreeg en een keer een gemakkelijke liet liggen, sloop de onrust erin. Jammer van mijn gemiddelde, maar alleen de winst telt. Dat gold Alleen de winst telde vandaag. Maar daar was ik vooraf niet zo bang voor uiteraard ook voor het team, maar daar was ik vooraf niet bang voor." Met deze overwinning houdt Dallinga een waterkansje op een play-offplaats. Met nog twee wed strijden te gaan heeft Dallinga twee punten achterstand op nummer drie Ai Biljarts, in de voorlaatste ronde de tegenstander in Sluiskil. Nog meer goed nieuws uit Sluis kil: dit weekeinde werd bekend dat de Stichting Driebandenpromotie het Nederlands kampioenschap driebanden groot voor junioren on der 21 mag organiseren. Titelverde diger Joey de Kok en Michael Vink zijn hiervoor geplaatst. George Ruymbeeck uit Sint Gil les Waas is op het gewestelijk kam pioenschap libre hoofdklasse blij ven steken op de zesde plaats. kwam slecht uit de startblokken in Dordrecht. Flet liet zich in het eer ste kwartier afbluffen door de fy siek pittige speelwijze van Deetos Snel. Vroeg in de wedstrijd liep TOP tegen een 3-0 en 6-2 achter stand aan. Met vier treffers hielp aanvoerster Jeanine Marijs haar ploeg terug in de race. Daardoor leek een overwinning er nog in te zitten voor TOP. Vanaf de tribune zag ook de ge schorste coach Arco Goedkoop dat zijn ploeg zich knap herpakte en zelfs twee keer op voorsprong kwam (7-8 en 8-9). Maar nog voor rust (13-11) deed DeetosSnel er een schepje bovenop en leek de Dordtse De overtuiging ebde weg. Deze wedstrijd was een afspiegeling van ons hele seizoen formatie de wedstrijd naar zich toe te trekken. Binnen zestig tellen na rust zet ten twee rake Dordtse klappen de toon. De Arnemuidse formatie was veroordeeld tot een nieuwe achter volging, maar daarin miste TOP het heilige vuur. „Je zag de overtuiging langzaam wegebben", constateerde 'supporter' Goedkoop. De Arnemuidse equipe deed nog wel pogingen om het tij te keren, maar moest zich gewonnen geven aan de fysiek sterke Dordtenaren. Met de kennis op zak van de voor sprong van Avanti verderop in Dor drecht, kabbelden DeetosSnel en TOP naar het einde. „Deze wedstrijd was een afspie geling van het seizoen", overzag Goedkoop de pieken en dalen van zijn ploeg, die volgend zaalseizoen opnieuw uitkomt op het één na hoogste korfbalpodium van Neder land. Door de nederlaag eindigt TOP op de vierde plaats in hoofd klasse B. Dat is dus niet genoeg voor een plek in de play-offs om promo tie. Het contrast was gisteren bij de dressuurwedstrijd van de Vosse- ruiters in Axel enorm. Ruiters die met een tevreden gevoel over hun gereden proeven de piste van ma nege Margrette verlieten, gezich ten vol ongeloof bij het horen van het oordeel van de jury; het kwam allemaal voorbij. In het ochtendprogramma scoorde in de klasses M en Z slechts één combinatie een vol doende voor een winstpunt. Die eer viel Danielle Geschiere (Oost- kapelle) te beurt. Geschiere stuurde in de in han dicap tussen Mr en M2 verreden wedstrijd in de tweede proef de ruin Valentino van Weltevreden naar de overwinning (61,16). Maxime Osse (Heinkenszand) en de ruin Group of Eight eindigden op de tweede stek (59,83). Geschiere: „Ik heb fijn gereden. Valentino gaf mij ook een goed ge voel. Ik herken mezelf dan ook he lemaal niet in het oordeel van de jury. Er zaten een paar slordigheid jes in de afwerking. Die werden bijzonder zwaar afgestraft. Daar entegen werden de goede onder delen soms wat laag beloond. Jam mer, maar iedereen had hier mee te maken." De voor de ruiterclub Hulst uit komende amazone Veerle Andries uit Sint Niklaas schreef met de vosmerrie Reinaerthof Rumba de eerste proef op haar naam (59,66). In L2 ging Birdie-Lynn Giele (Westdorpe) met de hengst Deejay in beide proeven met de overwinning strijken (59,66 en 62,33). De Terneuzense Lisanne van Herk liep in Li in de warmloop ronde met de schimmel Silver naar de zege (61,83). Naomi Boogaard trok met de ruin Gilroy in de her kansing aan het langste eind (66.33). PWG 's-Gravenpolder speelt ook volgend seizoen in de eerste klasse van de nationale damcompetitie. In Bunschoten verloor het tiental de nacompetitiewedstrijd tegen Gooi Eemland met 13-7, waardoor pro motie niet werd bewerkstelligd. Toen de opstellingen bekend wa ren gemaakt, wisten de spelers van PWG al dat het een pittige middag zou worden. Alle spelers waren ge koppeld aan een tegenstander met een hogere rating. Toch duurde het lang voordat de thuisclub zijn stempel op de wed strijd kon drukken en het duel naar zich toe trok. PWG begon zelfs ster ker en deelde zelfs de eerste tik uit aan de tegenstander. Jos de Wild won door een damcombinatie. Na een remise van Aart Walraven te gen de sterkste speler van de tegen partij viel de eerste nul: Jaap Veer- hoek hielp een goede stand om zeep en verloor daardoor vrij kans loos. Na een remise van Jeanine van der Horst kwam PWG voor het eerst op achterstand door een ne derlaag van Hans Bomgaars. In het vervolg van de wedstrijd slaagde de ploeg er niet meer in om in de buurt van een zege te komen. maandag 6 maart 2017 Nog een kleine kans op play-offs Ml M U iii De roeiers van Honte waren zaterdag succesvol bij de Ganze Regatta in Goes. Met name Ma- chiel Bos kon met de borst vooruit terug naar Middelburg. Hij won zowel in zijn een tje als samen met Ha- rald van Emmen van Binnenmaas in de heren twee. Ook de mannen vier van Honte kwam als snel ste aan bij het Goese Sas. Organisator Scal- dis verwelkomde ze ventig boten, fotojohan VAN DER HEIJDEN Zonder al te veel moeite heeft Dallinga.com het al gedegra deerde TOVV 2 uit Vlaardingen de oren gewassen. Daarmee be houden de driebanders uit Sluis kil, met nog twee wedstrijden te gaan, een flinterdunne kans op de play-offs. Joop van den Oudenhoven Vlissingen -Patrick Vasseur Een verrassende ontknoping bleef uit voor de korfballers van TOP. Uit bij DeetosSnel ging de laatste zaalronde verloren met 23-20. Avanti won bovendien van Sporting Delta (22-25), waarmee het tweede ticket tot de play-offs van de Korfballea gue vergeven was. TOP eindigde als vierde in hoofdklasse B. JaapJan Ritsema Vlissingen DeetosSnel-TOP 23-20: TOP -Arco Goedkoop (Trainer TOP) Scores TOP: Jeanine Marijs en Dy lan Gillissen 4, Anita de Ridder en Peter van Belzen 3, Demi Mondeel en Jurgen Janse 2, Kristian Huis man en Corné Bezemer 1. Lucien Roelandt Axel Daaf Kasse Bunschoten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78