Sander Post troeft vriend Sander Verhage ruim af Volleybalsters YVC tonen weer karakter ooti -mm* 17 ■171 ïf n za - -ff. Mirthe Overkamp ging er tijdens de kustcross met de zege vandooren werd tweede in het eindklassement weinig senioren vrouwen waren die aan de vereiste vijf wedstrijden kwamen. In deze competitie waren er geen vrouwen D35 en D45 die aan de vereiste vijf wedstrijden kwamen. Rian Flikweert was bij de D55 de sterkste, voor nummer twee Jannie de Vries en nummer drie Ineke Tempelaar. De eindoverwinningen bij de masters gingen naar Michael de Hamer, Arjo Verhage, Henk Lous en Piet Beijer. Sander Post en Mark Verhage zijn goede maatjes sinds Post zich seri eus met hardlopen is bezig gaan houden. Ze gaan regelmatig samen trainen en ook tijdens de wedstrij den durven ze de handen nogal eens ineen te slaan. Zaterdag tijdens de Schelde- sportloop van de gelijknamige at letiekvereniging in Terneuzen kende Post echter weer eens een snelle start. Hij had zich na afloop bij wijze van spreken al gewassen toen Verhage bijna drie minuten later over de aankomstlijn kwam. De laatste weken is Post zowat ongenaakbaar nu hij van overwin ning naar overwinning rent. „Ja, het gaat weer lekker en ik ben ook tevreden over de tijden die ik loop. Ik heb al verschillende persoonlijke records gelopen Ik heb al verschillende persoon lijke records gelopen de laatste we ken. Wie weet wat er nog allemaal uit gaat komen", aldus Post, die uiteindelijk na bijna dertien kilo meter finishte in een tijd van 44.06, terwijl Verhage de klokken stil liet staan na 47.04. Vooral ook Carolien van de Kreeke maakte indruk. Zij slaagde erin om overall als negende te fi nishen in een behoorlijke tijd van 51.31. Met die tijd was zij de winna res bij de vrouwen. De Terneu- zense Cathy Poppe is nu hard be zig met de voorbereidingen op de Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren. Zij eindigde zaterdag als tweede in 59.15. De 6600 meter leverde ook al Zeeuwse zeges op. Endy Slock uit Axel won verrassend bij de man nen in 24.43 en Josa van der Vliet (Terneuzen) deed dat bij de vrou wen in 31.37. Sander d'Hont uit Kuitaart was de rapste op de korte afstand (3500 meter) in 11.40, ter wijl de Belgische Nancy Bracke won bij de vrouwen (23.08). YVC-Spivo 3-2 (22-25, 22-25, 25- 20,25-20,16-14): Een echte kraker, met alles erop en eraan. YVC was aanvankelijk onder de indruk van de opponent, maar gooide vanaf de derde set alle schroom van zich af. „Er zijn van die teams die met veel bombarie inspelen", zocht Meijke van der Plas naar een oorzaak voor het verlies in de eerste twee sets. „Het lijkt heel wat en wij zijn dan van die Zeeuwse mutsen die onder de indruk zijn. We kwamen in de eerste twee sets wel in de buurt, maar het was nét niet genoeg. Ze waren feller." Na twee keer setverlies kwam de ommekeer. YVC tapte uit een an der vaatje en maakte zelf veel min der fouten dan in de eerste twee be drijven. Verzorgd spelend en hard werkend knokte de thuisploeg zich terug in de wedstrijd. „De service liep lekker en er werd veel en beter aangevallen." Vooral Daphne Steutel onder scheidde zich in dat opzicht. In de beslissende vijfde set begon YVC weer slecht. Mentaal sterk werd een 0-5-achterstand opgehaald. De bezoekers klaagden over de arbitrage, het thuispubliek schaarde zich achter YVC en dat leidde tot een boeiende slotfase, waarin YVC nipt aan het langste eind trok. Vollido-Stevo 4-0 (25-19, 25-18, 25-21, 25-22): Trainer Guido de Beule was ontgoocheld en stelde zichzelf de vraag of hij met Stevo verder wil. Vollido, tot zaterdag ne gende op de ranglijst, won voor de tweede keer van Stevo. „Als je twee keer van de nummer één kunt winnen, maar negen pun ten van deze ploeg verliest, dan vind ik dat bedroevend", foeterde hij. „Als we vandaag ons ding had den gedaan, dan hadden we verder afstand kunnen nemen. Maar nu komen ze gelijk met ons. Wij moe ten nu met een schuin oog naar on der kijken. Dan komt er druk op te zitten." De Beule miste het heilige vuur in zijn team. „Er was geen over- mijn-lijk-mentaliteit", vond hij. „Als je met 2-0 achter komt en aan de kant lachende gezichten ziet, dan klopt er iets niet. Ik ben zeer te leurgesteld in de instelling en men taliteit. Ik ga voor mezelf op een rij tje zetten of ik voor deze groep nog wel de juiste persoon ben", ein digde hij zijn verhaal met harde woorden richting zijn ploeg. MVC-Stevo 2 3-1 (25-11, 19-25, 25-18,25-14): Met een lange reis in de benen werd Stevo 2 in de eerste set weggeserveerd door de thuis ploeg uit het Zuid-Hollandse Maas sluis. Daarna bood de ploeg beter par tij. Verzorgd spelend werd de tweede set wel gewonnen en de stand gelijkgetrokken. In het derde bedrijf gingen beide ploegen gelijk op, tot de slotfase. Slordig passend ging het contact en de set verloren. Punten morsend ging ook de vierde set verloren, waardoor het duel in 3- 1 eindigde. maandag 6 maart 2017 uit zicht -Wie Sander Post heeft de Schelde- sportloop op zijn naam ge schreven. Met een voorsprong van bijna drie minuten was de Terneuzenaar een klasse apart tijdens de wedstrijd in zijn woonplaats. Bij de vrouwen won Carolien van de Kreeke uit Serooskerke. Wim de Vos Terneuzen A Sander Post is bij de Otheense Kreek op weg naar de zege in de Scheldesportloop. FOTO RONALD DEN DEKKER De volleybalsters van YVC boek ten in de eerste klasse opnieuw een zege op karakter. De ploeg uit I Jzendijke knokte zich tegen het hoger geklasseerde Spivo 2 terug van een 0-2-achterstand en won met 3-2. De mannen van Stevo incasseerden tegen laag vlieger Vollido een 4-0-neder- laag. Trainer Guido de Beule voelde zich in zijn hemd gezet door zijn eigen team. Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen Mannen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77