4. 4 Nipte zege Scheldesport 16 ZE Racketcentrum in Zaandam onderuit Vierde plaats voor Harmes op Cyprus Zeester laat niets heel van De Schelde Gideonse maakt meteen indruk Zeker van de eindzege was hij al, maar ook in de laatste episode van de crosscompetitie hield de Vlissingse atleet de rem er niet op. 1 sn? KUSTCROSS VLISSINGEN m De darters van Racketcentrum Terneuzen le den in Zaandam een 6-4-nederlaag tegen Café de Schot in de overgangsklasse van de Super league. Kevin Blomme was sterk op dreef met vijf 180'ers. De Belg was grotendeels verant woordelijk voor de Terneuzense productie. Blomme forceerde de winst in the round-up en won ook overtuigend zijn single. In de af sluitende solopartij, the best of seven, klopte Blomme met 4-2 zijn Zaanse tegenstander. Verder pakte hij samen met Dylan van de Velde een van de vier dubbels. RCT was slechts met vier darters naar Zaandam afge reisd. De Zeeuwse toppers Pieter Otten en Fa bian de Lange ontbraken. Erwin Hames heeft de marathon op Cyprus afgesloten met de vierde plaats overall in een tijd van 2 uur en 46 minuten, goed voor de eerste plaats bij de masters H35. Door de hoge temperaturen moest er al om half acht gestart worden. Na zijn meniscusoperatie in oktober heeft Marco Geldof de trainingen weer rustig op kunnen bouwen. In Cyprus kwam hij ont spannen uit op een tijd van 3 uur en 13 minu ten. Sjaak Brouwer hield het bij de halve ma rathon op 1 uur en 34 minuten. Kevin de Pag- ter finishte op de 10 kilometer in een persoon lijk record van 33.26. Snelschaken De waterpoloërs van De Schelde hebben za terdag een ruime nederlaag geleden tegen koploper Zeester, dat nog geen punt had ver speeld. De ploeg uit Uden was met 18-3 te sterk voor de Terneuzenaren. De Schelde kwam snel met 3-0 achter, voordat het tot sco ren kwam: 3-1. De ploeg had het lastig en pro beerde nog wel aansluiting te vinden, maar Zeester liet ook zaterdag zien dat het terecht bovenaan staat. Na 4-1 werd het in de tweede periode snel 8-1 en was de wedstrijd gelopen. Halverwege stond het 8-2, maar dichterbij kwam De Schelde niet. Sterker nog: Zeester maakte gehakt van de Zeeuwen. De eerste trainingsrit van TMZ, zaterdag in Kruiningen, was met negentig renners druk bezocht. Bij de amateurs A ontstond er een kopgroep van vier, met daarbij Gillian de Vis ser. Over de verschillende categorieën maakte Kevin Gideonse de sterkste indruk. Hij maakte gebruik van een weekje vakantie om te starten in de D-categorie en reed naar de kop van de wedstrijd bij de A's. De Visser won die categorie, Erwin Bollen bij de 40+, Gide onse bij de D's en Edwin Arens bij de S/P. Te Poele Wiessner „Winnen blijft leuk", liet Tim Pleijte al eerder weten. In de Kust- cross in Vlissingen deed hij dat nog een dunnetjes over. Na ruim 10 ki lometer was het verschil met Eric Wolfert bijna drie minuten. Mirthe Overkamp was de snelste vrouw in het Nollebos van Vlissingen, nu nog zonder huisjes. Na de Grevelingencross was Tim Pleijte, negen jaar na zijn laatste cir cuitzege, er al zeker van dat zijn derde overalltitel hem niet meer kon ontgaan. Dat weerhield hem er niet van om de achtervolgers met een op een flinke achterstand te zetten. David Bouman, Eric Wol fert en de Belgische triatleet Mi chael Dewilde zagen het startnum mer 58 op de billen van Pleijte al snel uit het zicht verdwijnen. Uit eindelijk had Pleijte 35 minuten en 19 seconden nodig om de meet te passeren en zijn voorsprong in de Zeeuwse Verzekeringencompetitie nog iets te vergroten. Vorige week was Pleijte al de snelste in de Trail by the Sea in Re- nesse. Zijn passie voor de trail blijft gewoon doorwoekeren. Binnen kort gaat hij met vriendin Renate de Reus op vakantie en ook daar staat een flinke trail op het pro gramma. Eric Wolfert knokte voor zijn laatste kans om tweede te worden in het circuit en dat lukte nipt, met twee seconden voorsprong op De- wilde en een totaal van 1116 punten. Erwin Adan Verspeelde' de tweede plaats: „Ik ben afgelopen week ziek geweest en blijf dit keer bij mijn vriendin Mirthe." Over een paar weken gaat Adan samen met vrien din Overkamp weer los op een trail in de Vogezen. Monica Sanderse was dolblij met haar circuitoverwinning bij de vrouwen. Toch ging haar zevende wedstrijd niet van een leien dakje. Afgelopen woensdag moest ze haar training al geblesseerd afbreken: „Ik heb er zo lang en hard voor ge traind, dus wilde ik dit toch afma ken", liet ze weten. Mirthe Overkamp pakte de zege, nadat ze Frederique Versluijs (D45) in de laatste ronde van zich afhad gelopen. Monica Sanderse finishte als derde overall, voor Renate de Reus en Durby Meijboom. In de eindstand volgden Over kamp en De Reus na Sanderse bij de vrouwen senioren. Opmerkelijk, omdat er de afgelopen jaren maar Er leek voor Scheldesport niets aan de hand na de comfortabele voor sprong, maar het werd tegen het einde nog ongemeen spannend. De ploeg van coach Martin van Ham kende een bliksemstart met een 11- 2-voorsprong, die vooral via fast- breaks tot stand kwam. Bij de rust was het verschil elf punten. „Daarna sloop de gemak zucht erin. De tegenstander ging ook scoren, waardoor we niet ver der wegliepen. Dat blijft altijd ris kant", zei de Scheldesportcoach. In de derde periode bleef het duel in balans. De marge leek vol doende, maar in de laatste periode gingen de Brabantse vrouwen feller spelen. Er kwam meer druk op de Terneuzense verdediging. Het ver schil werd door Giants zelfs terug gebracht tot twee punten. Scheldesport slaagde er bijtijds in om onder de druk vandaan te ko men. Door drie keer op rij te scoren wist de thuisploeg de winst veilig te stellen. Scheldesport bakte er niets van te gen Pendragon. De ploeg uit Til burg was op alle fronten sterker. Bij de rust keken de Terneuzenaren al tegen een kansloze 36-22-achter- stand aan. Het lukte Scheldesport niet om Pendragon onder druk te zetten. In de derde periode liepen de Brabanders al snel uit naar een 59- 32 voorsprong. De gifbeker moest helemaal worden leeggedronken. De cijfers 86-41 in het voordeel van Pendragon spreken boekdelen. Pe ter Maat scoorde voor Scheldesport twaalf punten. maandag 6 maart 2017 DARTS ATLETIEK Erwin Harmes loopt met de besten mee op Cyprus fotopzc WATERPOLO WIELRENNEN Jeroen Hekhuis heeft het Open snelschaakkampi oenschap van Middelburg op zijn naam geschreven. Met 10 punten uit 11 duels had hij evenveel punten vergaard als zijn clubgenoot Robin Bosters. Het on derlinge duel sprak in het voor deel van Hekhuis, waardoor Bosters tevreden moest zijn met een tweede plaats. De derde in Middel burg plaats werd gedeeld door Henrik Wester- weele en Willy Meulblok. 3 Heidi te Poele uit Oud-Sabbinge is goed van start ge gaan in de jacht op een ticket voor het wereldkampi oenschap men nen. De Zeeuwse pakte gisteren de bronzen plak bij de eerste samen gestelde wedstrijd in het Franse Liexeu. Te Poele reed met Popy en nieuweling Keivin (eigendom van Ada Steketee). Haar derde pony Twarres was van wege een lucht weginfectie niet inzetbaar. .SI Atleet Ralph Wies sner van Dyna mica heeft de 10 kilometer van de Rico Salvettiloop in Moergestel in de categorie M35 gewonnen in 33.51. Zijn clubge noot Marcel Suur- mond werd derde. Bij de vrouwen was er succes voor Marianne de Kok van Vereni ging Zeeland Atle tiek. In de catego rie V35 won zij de wedstrijd. Paolo van Gilst van AV'56 werd in die zelfde klasse vierde en kwam net tekort voor het podium. Pleijte raakt snel Sjaak Sinke Vlissingen - £>1^ Winnares Mirthe Overkamp (midden) in actie, fotorubenoreel De basketbalsters van Schelde sport wonnen zaterdag met klein verschil (44-41) van WBB Giants het duel in de tweede klasse zuid. De mannen van Scheldesport gingen kansloos (41-86) onderuit tegen titelkan didaat Pendragon 2 in de tweede klasse zuid. Aector Doorns Terneuzen Vrouwen. Scheldesport-WBB Giants 44-41: Mannen Scheldesport-Pendragon 2 41-86:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76