H VV'24 haalt uit, Terneuzen recht de rug 15 Hoofdklasser ten koste van Dosko naar laatste acht Die ploegen treffen elkaar dinsdag in de achtste finale. Trainer Jannes Tant sprak in Bergen op Zoom on danks het povere spel van zijn ploeg over een verdiende zege. „Ik hoop dat we dit mee kunnen nemen naar de competitie. Het is een grijs sei zoen, maar we willen in de laatste acht wedstrijden zoveel mogelijk punten halen. Dit was een zwaar obstakel", keek hij terug op het duel met Dosko, dat in de hoofdklasse van het zondagvoetbal om lijfsbe houd strijdt en in februari uit de laatste drie wedstrijden zeven pun ten vergaarde. „Vijf keer scoren te gen een hoofdklasser is altijd goed. In de volgende ronde spelen we thuis, tegen een tweede- of derde klasser. De wedstrijd moet natuur lijk nog gespeeld worden en we zul len niemand onderschatten, maar de halve finale zit er wel in." Hoek had op vreemde bodem aan twintig minuten aanvaardbaar voetbal voldoende om afstand te nemen van Dosko. De Brabanders, die in de competitie twee keer nipt van Vlissingen verloren, zakten in de slotfase door hun hoeven en moesten toestaan dat Hoek uitliep van 2-3 naar 2-5. Ruim een uur lang had Hoek het niet gemakkelijk. Dosko, dat met een gemiddelde leeftijd van nog geen 22 jaar aan de aftrap stond, maakte het Hoek vooral in de eerste helft lastig. De thuisploeg legde met een stel jonge honden in alle linies veel pad af, won persoonlijke duels en stichtte vooral via de rechterflank gevaar. De Brabanders kwamen na een kwartier op voorsprong, toen balverlies in de Hoek-defensie door Mike de Nijs werd afgestraft: 1-0. „Ik vond ons in de eerste twintig mi nuten niet scherp genoeg", zei Jan nes Tant. „Maar we hadden na die 1-0 een goede mentale weerbaar heid." Het duel kantelde in de laatste vijf minuten voor de rust. Guil- laume Clinckemaillie profiteerde van een misser in de laatste Bergse linie en tekende met een boogbal over de doelman voor de 1-1. Twee minuten later lag Clinckemaillie met een actie op links aan de basis van de 1-2. Kyle Doesburg kopte raak op de voorzet van de Belg. Nog voordat voor de rust gefloten was, kreeg Hoek na een lichte overtre ding een strafschop tegen. Doel- man Brian Meulmeester, die voor komend seizoen aan FC Axel wordt gelinkt en in de bekerduels de voor keur krijgt boven Jordi de Jonghe, viel perfect in de baan van de harde inzet van Sven van Zwam. Jannes Tant: „Dat was mentaal een opste ker. Het was een waarschuwing. Het had zo maar 2-2 kunnen wor den, maar het bleef 2-1." In de tweede helft bleven beide ploegen ver onder het niveau van de hoofdklasse, totdat Doesburg op aangeven van Nick de Groote de 1-3 maakte. Sven van Zwam zorgde voor de aansluiting (2-3), Clincke maillie en invaller Douwe Zeegers schoten Hoek in veilige haven: 2-5. Dosko-Hoek 2-5 (1-2). 16. Mike de Nijs 1-0,41. Guillaume Clincke maillie 1-1, 43. Kyle Doesburg 1-2, 69. Kyle Doesburg 1-3,71. Sven van Zwam 2-3, 81. Guillaume Clincke maillie 2-4,85. Douwe Zeegers 2-5. Scheidsrechter: J.P.M. Loontjes (Breda). Gele kaart: Giovanni Siere- veld, Lionel Fitsch (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 200. Hoek: Brian Meulmeester; Sas- cha Besliaha, Giovanni Siereveld, Lionel Fitsch, Thomas van Renter- ghem; Birgen Martens (86. Natha niel Lagrou), Guillaume Clincke maillie, Reguillo Vandepitte; Nick de Groote (84. Douwe Zeegers), Jo- simar Pattinama, Kyle Doesburg. Het inhaalprogramma in de derde klasse A leverde gisteren voor de drie Zeeuwse ploegen prima resul taten op. Philippine won met 2-0 van Unitas'30 en klom hierdoor naar de tweede plaats op de rang lijst. Terneuzen was met dezelfde cijfers te sterk voor de nummer drie, Steenbergen. HW'24, tot dus ver slechts veertien keer trefzeker, boekte in Oud Gastel een monster zege. De Hulster ploeg won met maar liefst 9-1. overtuiging spelende thuisploeg werd in het zadel geholpen door de rode kaart die een Unitas-speler al na twintig minuten kreeg na een overtreding op de doorgebroken Roland van de Wege. Desondanks kregen de bezoekers daarna de be ste kans om de score te openen, maar doelman Bas Rijkeboer keerde de inzet vanaf elf meter. Kort daarna toonde Maarten van Hecke zich op aangeven van Yan- nick Vanhijfte wél trefzeker: 1-0. De tweede helft was zeven minuten oud toen Van Hecke deze voor sprong verdubbelde: 2-0. Daarna verzuimde Philippine verder af stand te nemen. SC Gastel-HVV'24 1-9: De win nende coach Pieter Ongena zag hoe zijn ploeg na een vroege achter stand snel weer langszij kwam via Joëll Bogaert: 1-1. Na rood voor een speler van SC Gastel werd het uit de toegekende vrije trap 1-2 via Jasper Sponselee. Sam de Theije bepaalde de stand halverwege op 1-3. Na de thee liep HVV'24 verder uit door Philippine-doelman Bas Rijkeboer stopt een strafschop in het duel met Unitas'30 treffers van Joëll Bogaert, Niels Breijaert, Damian Dam, Tim Sier- sema, Joost Bogaert en Tim de Feij- ter. De 1-7 van doelman Tim Sier- sema was bijzonder; hij scoorde van zo'n negentig meter via een uittrap die na één stuit in het Brabantse doel verdween. het vertrek van trainer Michel Le- onhart, die woensdag te horen kreeg dat Terneuzen geen gebruik meer wilde maken van zijn dien sten, stond het eerste elftal onder leiding van Eddy van der Hooft en assistent Dennis Rietjens. De twee oud-spelers zagen hoe een fel gestart Terneuzen al in de der tiende minuut de score opende. Topscorer Can Kiran schoot de bal uit een vrije trap feilloos in de ver ste bovenhoek: 1-0. Pas tegen het eind van het eerste bedrijf kwamen de bezoekers en kele keren wat meer dreigend op zetten. Halverwege de tweede helft kreeg Thom Luijcks bij Steenber gen direct rood. Daarna was er, net als kort voor de thee, een goede mogelijkheid voor Tim Siersema, keeper van HVV'24, scoort tegen SC Gastel met een verre uittrap Mark Verwei, maar hij schoot de bal beide keren naast. In de slotminuut besliste Jarno Waebeke, na een goede actie van Can Kiran, de wed strijd definitief: 2-0. maandag 6 maart 2017 ZE Halve finale lonkt voor Hoek In de competitie valt geen eer meer te behalen, maar door een ruime 2-5-zege op Dosko kan Hoek het seizoen nog enige glans geven. De Zeeuws-Vlamin gen bereikten de kwartfinale van de districtsbeker en ontvan gen daarin de winnaar van het duel tussen Oosterhout en Peli kaan. Peter van Kouteren Bergen op Zoom In vier bekerduels scoorde Hoek dit seizoen 15 keer. De ploeg won van Arnemuiden (0-4), Groen Wit (1-2), Oranje Wit (1-4) en Dosko (2-5). Guillaume Clinckemaillie maakte 6 van de 15 goals. Jos van Belzen Vlissingen Philippine-Unitas'30 2-0: De met Terneuzen-Steenbergen 2-0: Na Guillaume Clinckemaillie (10) haalt uit met drie spelers van Dosko om zich heen. foto erwingoossens/orange pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75