Feest in Terhole na eerste zege Vlissingen wijst Sliedrecht terug 13 I i&fëfö VI dg <ËË8Ê!Ë m 'xv.' '>siyg WPhFllTlL tttu^ bal, die via Giacomo Dhooge en Hoogesteger bij Van Fraeyenhove kwam. Op zijn diagonale inzet was Braafhart kansloos: ï-o. „We heb ben het over ons zelf afgeroepen", concludeerde Axel-speler Bart Rijckaert. Zaterdag krijgt hij de kans om enigszins revanche te ne men, want dan speelt FC Axel op nieuw een derby, thuis tegen Zaamslag. KARAKTERISTIEK Met een 3-1-overwin- ning op Sluis vervier voudigde Terhole gis teren zijn puntento taal in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. Aardenburg zag zijn sterke reeks van na de winter stop onderbroken in Huijbergen, waar Vivoo met 3-2 te sterk was. Terhole-Sluis 3-1 (2-0): Terhole verraste Sluis al in de eerste helft. Via Thomas Maes werd het na een half uur spelen 1-0 en niet veel later vergrootte Sander Freijzer de voor sprong tot 2-0. Na de hervatting had Terhole op nieuw de beste kansen. Byron Bentley bracht de spanning een kwartier voor tijd nog wel terug, maar in de laatste minuut maakte Niels Freijzer aan alle onzekerheid een eind: 3-1. een moeilijk bespeelbaar veld ga ven Vivoo en Aardenburg elkaar weinig toe. De thuisploeg kon wel met een 2-o-voorsprong gaan rus ten door treffers van Dimitri Ceup- pens en Ronnie Bogers. Jordi de Ruijsscher gaf de bezoekers in de tweede helft weer wat hoop, maar niet veel later scoorde Jeroen van Gastel de 3-1. Vlak voor tijd werd het via opnieuw Jordi de Ruijsscher nog 3-2, maar de gelijkmaker wist Aardenburg daarna niet meer te produceren. Vlissingen verzekerde zich zater dagavond van een plek in de kwartfinales van de districtsbe ker. Op het eigen sportpark werd Sliedrecht, dat in dezelfde hoofd klasse als Hoek speelt, met 3-1 ver slagen. „Ver komen in de beker is een extra mogelijkheid om iets moois van het seizoen te maken", stelde Etienne Mallie na afloop. De afgelopen weken ging het bij Vlissingen veelal - in negatieve zin - over de wedstrijdopvatting en het veldspel. Een aantal keren werd slap aan de wedstrijd begon nen, ontbrak de beleving en di verse keren hanteerde de 'voetbal lende' zondag-hoofdklasser de lange bal. Toekomstig trainer John Ka- relse, die voor de eerste keer aan wezig was, zag dat de thuisploeg zaterdag terugviel in oude posi tieve gewoonten. „Vandaag voet balden we aardig", vond Mallie. „Ondanks het slechte veld speel den we over de grond. Sliedrecht probeerde ons in de beginfase on der druk te zetten, maar daar voet balden we een aantal keer knap onderuit. Mede daardoor liepen zij vervolgens achteruit en heb ben wij heel de wedstrijd gedomi neerd." Speldenprikjes De bezoekers deelden de eerste speldenprikjes uit. Doelman Joan van Belzen moest in het eerste kwartier drie keer in actie komen. De rest van de eerste helft was in handen van de thuisploeg. Nadat Yves Nyemb en Renzo Roemera- toe eerder oog-in-oog met de doelman hadden gefaald, opende Hoessein Bouzambou na 35 mi nuten de score. Via Nyemb en Raymond Wolff kwam de bal bij de aanvoerder, die geheel in vrij heid raak schoot (1-0). Diezelfde Bouzambou kreeg vlak voor rust de mogelijkheid om de score te verdubbelen. Vanaf de rand van het strafschopsgebied probeerde hij de bal in de verre hoek te krullen. Zijn inzet ging ruim over en naast. „We hadden het eerder af moe ten maken", concludeerde Ruud Pennings, die spits Nyemb een paar minuten na de pauze een één-op-één kans niet zag verzilve ren. Buitenom de megakansen wist Vlissingen ook gevaar te stichten met een afstandsschot (lat), voor zetten en steekballen, die echter net niet zuiver genoeg waren. Daardoor bleef Sliedrecht in le ven. Dat leek Vlissingen even duur te komen staan. In de 68ste minuut ging de bal op de stip na een vermeende handsbal van Roysel James. Aanvoerder Stefan van Dam schoot de 1-1 op het sco rebord. Niet veel later stelde de Wal- cherse zondag-hoofdklasser orde op zaken. Mallie draaide weg op het middenveld en bracht Wolff op de rand van het strafschopge bied in stelling. De aanvallende middenvelder stond met zijn rug naar het doel, maar wist met de buitenkant van zijn voet alsnog Nyemb weg te steken. Die legde de bal breed op invaller Geraldi Geerman: 2-1. Vijf minuten voor tijd gooide Nyemb het duel in het slot (3-1). Pennings keek tevreden terug. „We hebben een scherpe trai- ningsweek achter de rug. Ik hoefde niet te benoemen hoe be langrijk dit duel was. Ik weet wat de groep wil. Die gedrevenheid zag je vandaag terug. Dat kwam misschien doordat dit een 'alles- of-niets-wedstrijd' was. Ook in de competitie moeten we elk duel als een finale beschouwen." KARAKTERISTIEK maandag 6 maart 2017 derby in de staart J W -> f f*5* +W- f? "■""*!>-'•:'^ry FC Axel-speler Maik de Wolf (rechts) probeert Justin van Rossem uit te kappen, fotoro- NALD DEN DEKKER Terneuzense Boys-FC Axel 1-0 (0-0). 88. Bart van Fraeyenhove 1-0. Scheidsrechter: F.H. de Jonge (Papendrecht). Rode kaart: 73. Dennis van den Broeke (FC Axel). Gele kaart: Bart Gort (Terneuzense Boys) en Marco Plasschaert (Axel). Aantal toe schouwers: 500. Terneuzense Boys: Dennis Rijn berg; Justin van Rossem, Sander Overbeeke, Frank van Kouteren (74. Ewoud van Troost), Sander Oonk; Bart van Fraeyenhove, André Siereveld (82. Giacomo Dhooge), Stijn Verstraeten (32. Michel Romeijnsen), Bart Gort, Roy van Ham; Ruud Hoogeste ger. FC Axel: Mitchell Braafhart; Siem Gans (85. Jari Vyaene), Maik de Wolf, Dennis van den Broeke, Wouter Boeije; Marco Plasschaert, Bart Rijckaert, Nick van de Velde (46. Stefan van den Broeke), Urmeion Martis; Ivo Verstraeten en David De- storme. Eddy van der Hooft Terneuzen Vivoo-Aardenburg 3-2 (2-0): Op Ze moesten er lang op wachten maar gisteren boekte Terhole eindelijk weer eens een overwinning. Sluis werd met 3-1 versla gen. De Zeeuws-Vlaamse vijfdeklasser had al 19 duels niet meer gewonnen. De laatste zege van Terhole da teerde van april 2016, toen het NVS met 5-0 versloeg. Len Wolters Vlissingen VC Vlissingen-Sliedrecht 3-1 (1-0). 35. Hoessein Bou zambou 1-0, 68. Stefan van Dam 1-1 (strafschop), 75. Geraldi Geerman 2-1, 86. Yves Nyemb 3-1. Scheids rechter D. van Wijk (Hen- drik-ldo-Ambacht). Aantal toeschouwers 200. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Roysel James, Milton Roemeratoe; Menancio Weeda (88. Dan- gelo Martien), Khalid el Hat- tach, Etienne Mallie, Ray mond Wolff (88. Said Bou zambou); Hoessein Bou zambou (58. Geraldi Geer man) en Yves Nyemb. 'L Twee hoofdrolspelers bij Vlissingen in beeld. Yves Nyemb gaat er vandoor met de bal, Raymond Wolff (links) zorgt voor aanslui ting. FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73