Fortuinlijke zege leider Bruse Boys Steen zegeviert in derby Spui houdt koploper knap in bedwang 12 TWEEDE KLASSE E TERNEUZENSE BOYS-FC AXEL Van Fraeyenhove bezorgt zijn ploeg in de slotfase drie dure punten, die niet verdiend te noemen zijn. Axel likt zijn wonden. Het zat Bruse Boys erg mee in de tweede klasse E. Zelf won de ploeg van trainer Marco Groene- veld met t-o van Oostkapelle en daarnaast verspeelde de concur rentie de nodige punten. FC Axel verloor met t-o van Terneuzense Boys en Klundert kwam niet tot scoren tegen Nieuwdorp (o-o). De Bruse marge bedraagt nu zes pun ten, met ook nog eens een duel minder gespeeld. In de zeven du els in de tweede klasse E vielen slechts negen goals. Bruse Boys-Oostkapelle 1-0: „Wel winst, maar niet verdiend", biechtte Marco Groeneveld op. De trainer van Bruse Boys kende de nodige personele problemen. De eerste twintig minuten speelde Bru nog goed. Dennis Hoep scoorde en kopte daarnaast ook nog eens op de lat. Na het uitval len van Tommy Pronk kantelde het duel en werd Oostkapelle dreigender. Via Verduijn en Jidde Rotte rook Oostkapelle aan de t-i. Na de pauze waren de bezoekers vooral via Robbie de Nooijer ge vaarlijk, maar de verdiende gelijk maker bleef uit. DBGC-FC Dauwendaele 3-0: FC Dauwendaele speelde met veel mensen achter de bal en loerde op de counter. Vlak voor rust liep Dauwendaele tegen de t-o van Thijs Tromp op. DBGC besliste het duel in het eerste kwartier na de pauze via Jeroen Sep. Tien mi nuten voor tijd leidde het een richtingsverkeer nog tot de 3-0 van de ingevallen A-junior Sjoerd van der Zaan. Zaamslag-Den Bommel 0-0: „Den Bommel speelde veel de lange bal en wij gingen daar te veel in mee", vond Zaamslag-trai- ner Tom Nieuwelink. „Het was een slechte pot van beide kanten, maar het gelijkspel is wel terecht. We schieten weinig op met een punt maar de inzet was vandaag prima", besloot Nieuwelink. Met nog tien duels voor de boeg staat Zaamslag nu op de twaalfde plaats. De Zeeuws-Vlaamse ploeg heeft de concurrentie echter nog in het vizier. De Meeuwen (21 punten), SSV'65 (21), Oostkapelle (21), Terneuzense Boys (22), DBGC (23) en Den Bommel (24), de tegenstander van afgelopen za terdag, zijn nog binnen handbe reik. In een zeer matige eerste helft kwam De Meeuwen niet verder dan een kopbal van Yannick Melis en schoot Joep Brosky Prinsen land naar de 0-1. In de 53ste mi nuut kopte Jordan Francke na een aanval over een aantal schijven de 1-1 binnen. Het duel leek af te stevenen op een gelijkspel, maar in blessuretijd hielp uitblinker Brosky Prinsenland alsnog aan de overwinning. Klundert-Nieuwdorp 0-0: Beide ploegen konden na het duel, waarin zowel Klundert als Nieuwdorp trachtte te voetballen maar speltechnisch gezien geen van beide kon overtuigen, leven met het gelijkspel. Keepers Leon Leijten (Klundert) en Ruud la Grand (Nieuwdorp) blonken uit, waardoor er geen doelpunten te zien waren. Serooskerke-SSV'65 1-0: „Een mooie overwinning", zei Se- rooskerke-leider Ruud Luteijn na afloop. Voor rust was SSV'65 iets beter, maar verder dan een kopbal in het zijnet kwam de Goese ploeg niet. In de 62ste minuut viel ver volgens de 1-0. Een mislukte voor zet van Sil Riemens leek een mak kelijke prooi voor SSV'65-doel- man Luuk van Gilst, maar hij ging in de fout. SSV'65 werd daarna ge vaarlijker, raakte de paal en kreeg in de 87e minuut een strafschop. Bas Biesterbosch slaagde er echter niet in een punt veilig te stellen voor zijn ploeg. Hij zag zijn inzet gestopt door Jordi Suurmond. Terneuzense Boys had in de voorgaande drie derby's in de tweede klasse E tegen FC Axel niet weten te scoren. Ook zaterdag stond de hatelijke nul lang op het scorebord. Totdat Bart van Fraeyenhove twee minu ten voor tijd Terneuzense Boys naar de 1-0-overwinning schoot. In blessuretijd had Boys-doelman Dennis Rijnberg nog een fabel achtige reflex in huis op een kop bal van Axel-aanvoerder Bart Rijc- kaert, zodat de drie zwaar bevoch ten punten in Terneuzen bleven. „Dennis heeft twee punten voor ons gered", zei Terneuzense Boys trainer Diederik Hiensch na afloop. Gezien het spelbeeld was de zege niet verdiend. Hiensch: „We heb ben ook weieens punten te weinig gekregen. Het ontbrak twee weken geleden tegen Oostkapelle (4-1- verlies, red.) aan de juiste wed- strijdmentaliteit. Nu heb ik de spe lers zien strijden voor het resul taat." Axel beëindigde de wedstrijd met tien man, omdat verdediger Dennis van den Broeke in de 73ste minuut met een rode kaart uit het veld werd gestuurd. Van den Broeke trok Boys-aanvaller Ruud Hoogesteger naar de grond. „Het was een door gebroken speler", oordeelde scheidsrechter De Jonge. Hoogeste ger gaf toe eerst een overtreding te hebben begaan, die de scheidsrech ter niet had gezien. Voor beide ploegen - Terneu zense Boys onderin, Axel bovenin - stonden er veel belangen op het spel. Alle ingrediënten voor een mooie derby, maar de vijfhonderd toeschouwers werden slecht be deeld. „Het voetbal heeft verloren", meende interim-trainer Fonnie Verstraeten van Axel. Hij bekriti seerde de speelwijze van Terneu zense Boys. „Zij voetbalden angstig, maar de eerste helft was ook niet goed van ons." Hiensch zag het an ders. „We werden in de verdediging gedrongen." Het tempo was voor rust te laag, van achteruit werd te veel gekozen voor de lange kansloze bal en bij balverlies werden snel de verdedi gende stellingen opgezocht. Bo vendien stonden er met Mitchell Braafhart (Axel) en Rijnberg (Ter neuzense Boys) twee goede kee pers. Zo verrichtte de Axel-doel- Zij voetbalden angstig, maar de eerste helft was ook niet goed van ons man uitstekende reddingen op schoten van Stijn Verstraeten (zoon van trainer Fonnie en broer van speler Ivo Verstraeten bij Axel) en Van Fraeyenhove. De jongste Ver straeten viel kort daarna gebles seerd uit. Rijnberg had een schitte rende reflex op een kopbal van Ivo Verstraeten, die de rebound niet in het lege doel maar in het zijnet schoot. Een treffer van David De- storme werd afgekeurd vanwege een vermeende duwfout. Omzetting Frank van Kouteren maakte bij Terneuzense Boys na maanden blessureleed zijn rentree. De routi nier vormde met Sander Overbeeke een sterk duo in het hart van de ver dediging. André Siereveld moest de aanvoer naar Destorme verhinde ren. De Belgische oud-profvoetbal ler liet bij momenten zijn klasse zien. Zo maakte de aanvaller zich knap vrij tussen drie Boys-verdedi gers, maar verloor zijn schoen, waardoor zijn inzet voorlangs ging. Ruud Hoogesteger schoot vlak na rust van dichtbij tegen doelman Braafhart. Axel werd mede door een omzetting in het team gevaarlijker. De verdediging van Terneuzense Boys kwam zelfs tegen tien Axe laars steeds meer onder druk te staan, maar hield onder aanvoering van uitblinker Rijnberg stand. Toen Axel teveel risico's nam werd dit afgestraft. De ijverige Mi chel Romeijnsen onderschepte de In de vierde klasse A van het zondagvoetbal is het aantal ti telkandidaten door een 2-0- zege van Steen op Clinge te ruggebracht van vijf naar vier. On deraan de ranglijst pakte RIA W. met een 4-2-overwinning bij Pa trijzen drie belangrijke punten. Oostburg was met 4-1 te sterk voor Sluiskil. Steen-Clinge 2-0: Steen was technisch gezien sterker, Clinge had fysiek een overwicht. Halver wege de eerste helft werd een in zet van Sander van Remortele niet goed verwerkt door de Clinge- doelman, waarna Chris Seghers van dichtbij raakschoot: 1-0. In de slotfase kwam Van Remortele vanuit een moeilijke hoek toch tot scoren en was de wedstrijd defini tief beslist: 2-0. Door de zege steeg Steen naar de tweede plaats. Patrijzen-RIA W. 2-4: De score werd geopend door Richard Har- denbol (1-0), waarna Gert-Jan Vael de stand halverwege in evenwicht bracht: 1-1. Na de 2-1 van Manuel da Cruz was er een goede kans voor Patrijzen om verder afstand te nemen. Het werd echter kort hierna 2-2 uit een volgens velen gemakkelijk gegeven strafschop, die door Pieter Cornelis werd be nut. „Daarna deden we de wed strijd cadeau aan de tegenstander", aldus trainer Stéphane Cépèro, die Mohammed Khamis en Tim van Herreweghe de 2-3 en 2-4 zag ma ken. Oostburg-Sluiskil 4-1: De thuis ploeg begon sterk, maar het was Sluiskil dat enkele keren gevaarlijk was via uitvallen. Na de 1-0 van Sander de Dobbelaere was Arjen Versluijs na een halfuur het eind punt van een goede aanval en schoot de 2-0 binnen. Kort na de thee gaf Robin Cornelissen de be zoekers weer wat hoop, maar al snel kopte Kevin van de Voorde uit een hoekschop de 3-1 binnen. Vic tor Christiaens bepaalde de stand halverwege de tweede helft op 4-1. Daar bleef het bij, mede door twee goede reddingen van Oostburg- doelman Ruben Catsburg. VLISSINGEN Een grote verras sing in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. Hekkensluiter Spui snoepte koploper De Noor mannen op eigen grondgebied punten af. Het werd 1-1. Bij Hein- kenszand-MZVC (2-1) vielen liefst drie rode kaarten. In de vierde klasse B was Cadzand kansloos tegen koploper SPS: 8-0. Spui-De Noormannen 1-1: Na ongeveer een half uur spelen zette Kenneth Koekkoek de thuisploeg verrassend genoeg op voorsprong (1-0). Dat was ook de ruststand. Na de pauze kwam De Noorman nen langszij. Ron de Nooijer nam de gelijkmaker voor zijn rekening, na voorbereidend werk van Mark Minderhoud. „Dit voelt als een overwinning. De Noormannen was wel beter en kreeg meer kan sen, maar ze waren slordig in de afronding", aldus doelpuntenma ker Koekkoek. SPS-Cadzand 8-0: Binnen een kwartier stond het al 2-0. Twee keer was Jelmer Flikweert de doelpuntenmaker. Maurice Lind- hout en Leonard Quist bepaalden de ruststand vervolgens op 4-0. Na rust scoorde de ploeg uit Poortvliet nog eens vier keer. Flik weert en Quist completeerden hun hattrick en het slotakkoord was voor Lindhout: 8-0. maandag 6 maart 2017 Klaas Verspoor Vlissingen De Meeuwen-Prinsenland 1-2: In de zeven wedstrijden in de tweede klasse E werd zaterdagmiddag slechts 9 keer gescoord. Venijn zit bij matige Aector Doorns Terneuzen - Fonnie Verstraeten '••"A,- r V* - Jos van Belzen Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72