C9 Enge claim van Turkije Stadsraad Axel voelt zich terzijde geschoven Pukkel 16 ZE De politie is erin geslaagd de vijf verdachten van een fatale schietpartij vrijdagavond laat in Oostburg al snel te achterhalen. Zaterdag werden er drie aangehouden en vastgezet. Zondag volgden er nog twee. De schietpartij kostte de Oostburger Sirwan Kassan (24) het leven. SCHIETPARTIJ JONGEMAN KOMT OM Commentaar De grote politieke kanonnen gaan behoorlijk tegen elkaar te keer, maar in de kwestie Turkije staan ze toch heel dicht bij elkaar. Rutte, Wilders, Pechtold en Asscher hebben allemaal grote bezwaren tegen de Turkse referendumcampagne in Neder land. Via een volksraadpleging wil president Recep Erdogan veel meer macht krijgen. In Nederland mogen vele honderdduizenden Turken hun stem uitbrengen. Minister Mevlüt Cavusoglu wil bin nenkort naar Rotterdam komen om voor 'ja' te pleiten. Dat valt ver keerd. Maar de Turkse campagne is al in Nederland. Gisteren sprak een Turkse oud-minister op een bijeenkomst van tegenstanders van Erdogan. Eveneens in Rotterdam. Waarom zou het ja-kamp dan niet bijeen mogen komen? Alleen als er overtuigende signalen zijn dat de openbare orde in gevaar komt, moet de gemeente de bij eenkomst verbieden. De Nederlandse weerzin tegen de Turkse campagne is begrijpe lijk. Als Erdogan zijn zin krijgt, wordt zijn macht vrijwel onbe grensd. Geen democratie kan deze ontwikkeling steunen. Een an der bezwaar is dat Erdogan zijn voormalige landgenoten aanspreekt op hun 'Turkse staatsburgerschap'. Eigenlijk zegt hij: je kunt wel in Nederland wonen maar je bent toch van mij. Eloeveel Turkse Ne derlanders die claim zullen honoreren, is de vraag. Elet gevaar zit in de volgende fase. Want je kunt erop wachten dat Erdogan probeert via 'zijn mensen' hier in Nederland macht uit te oefenen. Vooralsnog lijkt een politiek optreden van Cavusoglu in Neder land beheersbaar en dus toelaatbaar. Op de wat langere termijn, ze ker als nationaliteiten zich meer mengen, zullen we allemaal moe ten leren dat het beter is alleen te stemmen in het land waar je woont. Anders wordt het een chaos. Je stemt in je gemeente, in je provincie, in je land en in Europa. Dat moet voldoende zijn. Nederlandse weerzin tegen referendumcampagne van Recep Erdogan is begrijpelijk Voorzitter Henk van Gelder vindt dat onbegrijpelijk. „In 20t3 hebben we dit voor het laatst gedaan. Het leek ons wel weer eens tijd om sa men rond te kijken wat er allemaal goed gaat en niet goed gaat in Axel. Maar nee, het college heeft ons la ten weten dat dit iets is voor het nieuwe college van B en W. En dat komt er pas volgend jaar, na de vol gende gemeenteraadsverkiezingen in maart. Kennelijk gaat het college tot die tijd in zijn lauweren." Frank Deij, wethouder speciaal belast met Axel, ontkent dat ten stelligste. De contacten met de stadsraad verlopen goed, volgens hem. Hij zit zelf regelmatig bij de vergaderingen. Een ambtenaar is altijd aanwezig. „Wij zijn op de hoogte van wat er speelt in Axel. Bovendien, als we dit in Axel gaan doen, zou je dat ook in andere ker- We moeten wachten op het nieuwe college, dat komt er pas over een dik jaar nen moeten doen. Dat kost veel tijd. Vandaar dat we zeggen 'dat is iets voor het nieuwe college'." Jack d'Hooghe, raadslid voor So ciaal Terneuzen en afkomstig uit Axel, heeft al om uitleg gevraagd aan B en W. ALMANAK Rijmen is nog flink oefenen voor een zesjarige. Gelukkig lacht de betreffende kleuter zelf het hardst om haar eigen tek sten zoals 'Ord, ord, ord, wat ligt er op mijn bord?'. Tijdens een lange dag naar de Efteling ging het rijmen de hele dag door waarbij het resultaat ook niet echt hoogstaand was. De klapper kwam, moe thuis aangekomen, toen haar moeder een zalfje smeerde op haar arm met rode plekjes. „Knibbel knabbel knuisje, wie krabbelt daar aan mijn puistje?" Man mishandelt meisje om hond Wethouder richt zijn pijlen op spotprentmaker SINT-PHILIPSLAND Traumahelikopter in actie voor kind maandag 6 maart 2017 De stadsraad Axel vroeg het col lege van B en W van Terneuzen om nog eens samen door Axel te lopen. Het antwoord was nee. Harmen van der Werf Axel - Henk van Gelder, stadsraad Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Een 18-jarig meisje uit Axel is zaterdagochtend op de Trumanlaan in Axel mishandeld door een on bekende man. De dader zou boos zijn geworden op de hond van het meisje. De man sloeg op haar rechteroog. Het 18- jarige meisje is door de dreun op de grond geval len en heeft daarbij haar hand geschaafd. De man probeerde haar nog maals te slaan, maar ze kon op tijd wegkomen. VLISSINGEN Een spotprent van hem zelf die huis aan huis ver spreid is, bracht wethou der John de Jonge (foto) gisteravond ertoe in een open brief de aanval te openen op de PvdA in Vlissingen. Met name op Leon Riekwell, actievoer der van de groep Red Nollebos-Westduinpark, van wie De Jonge denkt dat de prent afkomstig is. De Jonge wordt, volgens hem 'in knullige fotoshop', afgebeeld als zou hij aan een lijntje zitten van pro jectontwikkelaars die het Nollebos willen volbou wen. In de open brief op de website van De Jonge's partij LPV stelt hij dat zijn partij consequent tegen bebouwing in het Nolle bos is geweest, maar de PvdA altijd vóór is ge weest. Een PvdA-wet- houder opperde zelfs het idee reptielenzoo Iguana naar de Kanovijver te ver plaatsen, haalt hij aan. De brief is te lezen op: http://lokalepartijvlis- singen.nl/portal Voor een kind dat drin gend medische hulp nodig had aan de Wilhel- minastraat in Sint Phi- lipsland, zijn zaterdag rond 13.20 uur twee am bulances, een trauma helikopter en meerdere politie-eenheden uitge rukt. Uiteindelijk was de traumahelikopter als eerste ter plaatse. (Vlnr.) Felicia, Renee, Emily en Meta zijn in afwachting van de fo- toshoot. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Gat van een kogel in de ruit van het café in Oostburg. FOTO'S HARMEN VAN DER WERF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66