u Verkoop villa's Groote Duynen gaat hard Dorpsraad pleit voor verlengen fietspad )LEN 19 Nieuw poppodium trekt veel bezoekers in openingsnacht Bij de opening van Podium 0113 klinken er vrijwel alleen positieve geluiden. Dit is precies wat Goes nog miste.' De verbouwingsgelui den in het voormalige pand van discotheek Pake Sake in Goes zijn verleden tijd. Het feestgedruis barstte zater dagavond los tijdens de opening van de nieuwe zaak: Podium 0113. „Hé, 0113 is open", schreeuwt één van de jongens die een uur na middernacht samen met zijn vrienden de Wijngaardstraat in fietst. „Laten we naar binnen gaan." Terwijl de jongens aan sluiten in de rij, staan Betharia Malawauw en April Nieuwen- huijse binnen al te dansen. „Bij Pake Sake ben ik nooit bin nen geweest", geeft April toe. „Via sociale media kwam ik er achter dat hier vanavond goede dj's draaien. Daarom ben ik geko men." Haar vriendin Betharia heeft zich laten overhalen mee te gaan. „Ik vind het voor herhaling vat baar; de sfeer is goed en het ziet er netjes uit", oordeelt zij. Vol gens April zat Goes verlegen om een locatie als deze: „Je hebt de boerenfeesten en je hebt disco theek El Torro, daar tussenin zat weinig. Deze plek kan dat gat mooi opvullen." Dat laatste is precies het doel van eigenaren Reza Geleedst, Marc Langebeke, Mike Frylink en Patrick Meeuwse. Begin februari trokken zij definitief de stekker uit discotheek Pake Sake omdat ze er geen uitdaging meer in za gen. Ze besloten het concept vol- ledig om te gooien; niet meer één muziekgenre, maar een uiteenlo pende programmering en weke lijks een thema-avond. Op die manier hopen ze een breder pu bliek aan te spreken. De 21-jarige Sabrina (die niet met haar achternaam in de krant wil) heeft de smaak in elk geval al goed te pakken. Met een drankje in haar hand komt ze al dansend dichterbij. Ze roept dat ze het 'écht supertof vindt. „Leuke tent. Stuk ruimer dan voorheen. Hele maal top", schreeuwt ze met overslaande stem en ze verdwijnt weer in de flitsende lichten. Ten opzichte van een maand geleden hebben niet alleen de muren een nieuw kleurtje gekre gen, ook het podium en de bar Via sociale media kwam ik erachter dat hier vanavond goede dj's draaien achterin zijn grondig onder han den genomen. „De indeling is een stuk beter", valt Luuk van den Bergh (23) op. „De keren dat ik in Pake ben geweest zijn op één hand te tellen. Maar de nieuwe setting ziet er veelbelo vend uit en de sfeer is top, dus het is in ieder geval een goed be gin." Tijdens de openingsnacht klin ken er op de dansvloer vooral lovende woorden. Buiten in de kou staat echter een groepje dat een puntje van kritiek heeft: 'jammer dat de rokersruimte is weggehaald'. Onder hen Joey van Oorschot (23) die tegelijkertijd toegeeft dat de restyling en het aanpassen van de programmering een goede manier zijn om hem naar de zaak te lokken. „Eigenlijk zou ik vanavond naar een techno- feest in Vlissingen zijn gegaan, maar een vriend van me moest hier draaien. Dat dj's uit de buurt de ruimte krijgen om te laten ho ren wat ze kunnen, vind ik goed aan de nieuwe opzet. Het is be langrijk om aandacht te geven aan jongeren uit de omgeving." Naast hem staat een jongen in zijn telefoon te roepen. „Nee man, ik ben bij Pake. Je moet hiernaar toe komen!"Op de gevel mag dan de nieuwe naam 'Podium 0113' pronken en de disco mag dan een andere insteek hebben gekregen: „Pake blijft voor ons toch Pake heten", zegt Joey stellig. Recreatiepark De Groote Duynen in Kamperland begint steeds meer vorm te krijgen. De eerste 26 woningen op schiereiland Waterlijn zijn af, ver kocht en worden deze maand op geleverd. Ook de 26 woningen op 'landtong' de Zandbank hebben op papier allemaal al een eigenaar. De bouw van deze tweede fase staat op het punt van beginnen. Dat laat Joris Vrieiynck, directeur projectontwikkeling bij Compag nie Het Zoute, desgevraagd we ten. De Groote Duynen wordt een recreatiepark van 107 luxe bunga lows in een kunstmatig aangelegd landschap van duinen en water kreken. Gelegen tussen de On- rustweg, Middenhofweg en Jaco- badijk. „Nederlanders, Duitsers en Belgen schaffen de villa's om twee redenen aan: als tweede wo ning en om rendement uit de ver huur te halen", zegt Vrieiynck. Ondertussen is de verkoop van de 45 units van Fase III (Duinval lei) in volle gang. Het duurt waar schijnlijk een jaar voor de bouw van dit deel start. Mogelijk volgt nog een vierde fase van twaalf woningen. Info: grooteduynen.eu. De fietsoversteek over de 's-Gra- venpoldersestraat bij Hoedekens kerke is te gevaarlijk. Dat zegt de dorpsraad van Hoedekenskerke. Daarom is een brief naar water schap Scheldestromen gestuurd met het verzoek een oplossing te zoeken. Als het aan de dorpsraad ligt, wordt het fietspad doorge trokken tot aan het dorp. De 's-Gravenpoldersestraat loopt van Hoedekenskerke rich ting 's-Gravenpolder. Het eerste stuk moeten fietsers en scootmo- bielers de smalle polderweg delen met auto's en vrachtverkeer. Pas na de spoorwegovergang begint het vrijliggende fietspad. Om daar te komen moeten mensen over steken en op dat punt zijn regel matig bijna-ongevallen. „Vooral voor ouderen lastig", zegt dorpsraadlid Arie van den Hooven. „Daarom pleiten wij er voor om het fietspad door te trek ken naar het dorp." Hij geeft toe dat dit niet gemakkelijk is. De berm is te smal voor een fietspad. De sloot moet een stukje worden verlegd. „Ingrijpend." Toch hoopt de dorpsraad op deze oplossing. Waterschap Scheldestromen heeft nog geen antwoord gegeven. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Zaterdag 1 april Zeeuws Vocaal Ensemble maandag 6 maart 2017 BE Podium 0113 verrijkt stapstad Goes Janneke Koster Eigenaren Ezra Geleedst (links) en Mike Frylink. foto johan van der heij: -April Nieuwenhuijse Elodie Kint Kamperland Melita Lanting Hoedekenskerke n Met o.a. Stabat Mater 'De moeder stond bedroefd'. Herv. kerk in Kapelle, 20:00 mrS o.l.v. Patrick van der Linden Arjen Verhagen, luitist Gerben Budding, organist Voorverk. 15,-1 Kerk 17,50 studenten C 10,-1 t/m 12 jr. Gratis Meer info voorverkoop: www.zeeuwsvocaalensemble.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64