Westhoeklezing over democratie w I y kan het voordeligst mijn auto onderhouden? Carsom weet het! g CARSOM NL 18 Huurcontract met exploitant ontbonden Veere wil fietsronde steunen met 25.000euro UJJ* De dagelijkse exploitatie wordt tij delijk overgenomen door Staats bosbeheer. De overheidsinstelling is sinds januari verantwoordelijk voor de dienstverlening, het beheer en onderhoud bij natuur- en re creatieschap Zuidwestelijke Delta. Die stap staat los van het debacle met het Inspiratiecentrum, maar past uitstekend in het plaatje, aldus Tollenaar. „Staatsbosbeheer heeft de nodige ervaring met bezoekers centra en is bovendien eigenaar van de Grevelingen." Voor het horeca gedeelte wordt nog dit seizoen een externe partner gezocht. Tollenaar benadrukt dat deze constructie als een tijdelijke oplos sing moet worden gezien. De SGP- wethouder hecht grote waarde aan een motie van zijn gemeenteraad Goeree-Overflakkee. Daarin wordt aangedrongen op commerciële ex ploitatie van het Inspiratiecentrum. De achterliggende gedachte is dat de zwaar gesubsidieerde voorzie ning profijt oplevert voor de bedrij vigheid in de regio. Om aan die doelstelling te beantwoorden, wordt het Inspiratiecentrum tus sentijds 'in de markt gezet'. Tolle naar verwacht dat de nieuwe ex ploitant voor het volgend seizoen kan worden gevonden en aan de slag kan. Dit is een icoon in het landschap en moet de kans krijgen te groeien Cruciaal daarbij is dat ook het concept wordt aangepast, aldus de bestuursvoorzitter, om te voorko men dat het wéér fout gaat. „Bij de marktverkenning wordt zorgvul dig bekeken wat nu het beste zou zijn om op die plek te hebben. Re creatie, natuurbeleving, aquasport en horeca; een combinatie van die elementen. Alles draait om het juiste evenwicht tussen de educa tieve kant -die moet blijven be staan- en een stevigere commerci ële inzet. Het centrum is een icoon in het landschap en moet de kans krijgen verder uit te groeien." Het recreatieschap heeft resoluut gebroken met de vorige exploitant Bert Kranendonk. Hij heeft er in de nog geen twee jaar oude attractie fi nancieel een potje van gemaakt en het schap met een aanzienlijke schuld opgezadeld. De huurover eenkomst met de eigenaar van de Kranendonk Experience Com pany in Baarn is ontbonden. Die ontbinding is inmiddels door de di recteur geaccepteerd, aldus Tolle naar. Daarmee is volgens hem een langslepende juridische procedure voorkomen. Het algemeen bestuur van de Zuidwestelijke Delta be spreekt de ontbindingsvoorwaar- den in zijn vergadering van 13 april. Tollenaar benadrukt dat Kranen donk geen vergoeding krijgt voor het tussentijds opbreken van het contract. „Als je iets met schulden achterlaat, valt er niet zo veel meer mee te geven." BURGH-HAAMSTEDE Sociëteit de Westhoek houdt 7 april de derde Westhoeklezing in dorps huis De Schutse in Burgh-Haam- stede. Prominent spreker deze edi tie is dean Bert van den Brink van het University College Roosevelt in Middelburg. Van den Brink is hoogleraar po litieke en sociale filosofie aan de Faculteit der Geesteswetenschap pen van de Universiteit Utrecht. In de Schutse houdt hij met een aan tal studenten de hedendaagse de mocratie en rechtvaardigheid te gen het licht onder de noemer: 'wat gebeurt er toch allemaal in onze wereld?' Sociëteit de Westhoek organi seert de jaarlijkse lezing als bij drage aan het maatschappelijk ge sprek in de regio. In 2015 sprak Tobias van Gent over Michiel de Ruyter. Vorig jaar ging oud-president van de Hoge Raad Geert Corstens in op de staat van onze rechtstaat. VEERE Het college van Veere wil de Tacx Pro Classic, voorheen de Ronde van Midden-Zeeland, steunen met 5.000 euro per jaar. Veere gaat het contract aan voor vijfjaar, waarmee de bijdrage op loopt tot 25.000 euro. Maar de raad kan nu alleen beslissen voor dit jaar en bekijkt op een later mo ment of het nog vier jaar wil sponsoren. Het geld komt uit het budget voor recreatie en toerisme. De wielerwedstrijd is topsport met internationale profrenners, staat in het raadsvoorstel. De start is zaterdag 14 oktober in Oostka- pelle waarna Domburg, Westka- pelle en Zoutelande worden aan gedaan. De finish is op Neeltje Jans. Aan de rit zijn drie toertoch ten gekoppeld waarbij de organi satie 3.500 deelnemers verwacht. IN DE REGIO Toneelvoor stelling van Het Volk in Zierikzee lm *3 Keramiekles bij Studio Onbekom merd MIJN DORP, MIJN STAD maandag 6 maart 2017 SD Nieuwe start voor Inspiratiecentrum Het Inspiratiecentrum Grevelin- gen maakt een doorstart. Het be zoekerscentrum opent uiterlijk begin mei weer de deuren voor publiek, aldus bestuursvoorzitter Frans Tollenaar. Marcel Modde Scharendijke -Frans Tollenaar, wethouder De lezing begint om 16.00 uur. Kaart kost 7 euro. Aanmelden: se- cretaris@westhoeksocieteit.nl. ZIERIKZEE De Haarlemse to neelgroep Het Volk brengt donderdag 9 maart de voorstel ling Veteranen in De Weverij in Zierikzee. In Veteranen volgt het publiek de twee veteranen Krijn Ver- sluijs en Nico Kra nenburg tijdens negen herdenkin gen in meer dan dertig jaar tijd. Met hun gewoonten, hun onhebbelijkhe den, hun irritaties en hun twijfels. De voorstelling begint om 20.15 uur. Tickets kosten vijf tien euro en zijn te reserveren via thea- tersaanzee.com. DREISCHOR Studio Onbekom merd start op vrij dagmiddag 10 maart met een nieuwe reeks weke lijkse keramiekles- sen in Dreischor. Ie dere deelnemer wordt individueel begeleid. Er kan vrij gewerkt worden en aan de hand van opdrachten. De na druk ligt hierbij al tijd op de eigen ideeën. Diverse op bouw- en decora tietechnieken komen dan vanzelf aan de orde. De lessen duren van 13.00 tot 15.00 uur en zijn geschikt voor beginners en gevorderden. Een proefles is gra tis. Meer informatie over de keramiek- lessen is te vinden op studioonbekom- merd.nl of op te vragen via 06- 23863388. MIDDELBURG „Aarde, maan, Venus, Mars, Jupiter, Satur- nus", sommen wat kinderen op als ze zaterdagavond weg fietsen bij sterrenwacht Philippus Lansbergen. In totaal 500 mensen bezochten de laatste sterrenkijkdagen in het ge bouw aan de Herengracht. Vanaf 1 april gaat de kosmologi sche expositie langzamerhand over naar het nieuwe onder komen in de Helm bij het oude stadhuis in Middelburg. In ja nuari 2018 wil de sterrenwacht heropenen. Het sterrenkij- ken via de telescopen kan dan voortaan in Oostkapelle. FOTO RUBEN OREEL BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00- 20.30 uur: Tai- Chi; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 16.00 uur: Kaarten maken; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; ZIERIKZEE Filmhuis fiZi, 20.00 uur: La La Land; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond har monievereniging Nut en Uitspanning. STERRENKIJKEN Vind een overzicht van alle garages bij jou in de buurt op carsom.nl Onafhankelijk auto-onderhoud vergelijken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58