Renee doet met 34 andere dames mee aan Miss Beauty of Zeeland »P16 Een felle woningbrand na een gasexplosie heeft Hansweert in de nacht van vrijdag op zaterdag opgeschrikt. Er is één dodelijk slachtoffer gevallen. „Ik moet de hele tijd aan die jongen denken." Bewoners van de Oude Kerkstraat in Hansweert zijn geschokt: een huis in hun straat brandde in de nacht van vrijdag op zaterdag he lemaal af na een gasexplosie. Eén persoon is overleden. Vermoede lijk gaat het om een man die in het huis woonde. In het huis van Elly van der Weele is het zaterdagochtend een bende. Ze woont pal naast het af gebrande huis. De vloer is vies, omdat brandweermannen door haar huis gelopen zijn. In de woonkamer hangt een indrin gende geur van rook. Gespeciali seerde schoonmakers zijn bezig om alles weer aan kant te maken. Maar Van der Weele kan alleen maar denken aan haar buur man. „Wat afschuwelijk is het. Ik zou mijn huis zo inleveren voor zijn leven." Zij werd in de nacht van vrijdag op zaterdag wakker van een harde knal. „Ik zat meteen rechtop in bed. Daarna hoorde ik een romme lend geluid." Even later vond een explosie plaats, waarbij de ruiten en rolluiken van de buren naar buiten geblazen werden. „Ik hoorde een sissend geluid. 'Dat is gas. Dat is niet goed', dacht ik." Voor haar eigen veiligheid moest ze haar huis tijdelijk verlaten, net als andere bewoners uit de straat. Van der Weele: „Ik heb anderhalf uur buiten gestaan. Ik stond te ril len van de kou. Gelukkig mocht ik daarna in het busje van de politie zitten met een deken." Overbuurman Wim de Vries werd ook geëvacueerd, samen met zijn vrouw Juliette Daane. Ze zijn enorm geschrokken. „Ik heb nog nooit zoveel vuur gezien", zegt De Vries. De gevel en voordeur van hun huis hebben schade opgelo pen door de klap. „Maar dat is het ergste niet. Ik moet de hele tijd aan die jongen denken", zegt Daane. In het afgebrande huis woonden een man, een vrouw en haar doch ter, vertellen verschillende bewo ners uit de straat. Alle buren gin gen er aanvankelijk van uit dat er niemand aanwezig was: ze dach ten dat de bewoners op vakantie waren. „Normaal gesproken staat er altijd een auto voor het huis, maar nu niet", vertelt een buur man. Van de vrouw en de dochter kon snel vastgesteld worden dat ze inderdaad elders waren. „Op basis van informatie uit de omgeving concludeerden we dat er niemand in het huis was", Maar op dat mo lk heb bij die klap een schreeuw gehoord. Maar op dat moment dacht ik dat het een ander geluid was ment dacht ik dat het een ander geluid waslaat politiewoordvoer der Esther Boot weten. Bovendien was het voor de brandweerman nen te gevaarlijk om naar binnen te gaan. Toen het vuur rond acht uur onder controle was en de gas leiding was afgesloten, werd als nog een slachtoffer gevonden. De meeste omwonenden moch ten rond zes uur 's ochtends naar huis. Van der Weele werd naar een hotel in Wemeldinge gebracht. „Toen ik ging slapen, wist ik niet of mijn huis er nog wel zou staan. Ik was helemaal de kluts kwijt." Bij thuiskomst hoorde ze dat er toch een lichaam gevonden was. „Ik heb bij die klap een schreeuw gehoord", zegt ze met gebroken stem. „Maar op dat mo ment dacht ik dat het een ander geluid was." De politie onderzoekt of het stoffelijk overschot inderdaad van de bewoner is. Het lichaam is daarvoor overgebracht naar het The Maastricht Forensic Institute. It De uitgebrande woning waar een man om het leven is gekomen. Brandweermannen zijn bezig de brand te blussen die in een woning in Hansweert is uit gebroken als gevolg van een gasexplosie. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN maandag 6 maart 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Cornelleke Blok Hansweert - Elly van der Weele, buurvrouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55