Diskwalificatie voorkomt zege Van de Ven O) CD O fi. 11 Niels Mesu grijpt in Amsterdam net naast de zege De Middelburgse schaatser baalt, ondanks een topseizoen. Niels Mesu in de laatste marathon van het seizoen, foto orange pictures/vincent riemersma NK cross Tolhoek Hij finishte als tweede, behield daar mee zijn tweede plek in de strijd om de KPN Marathon Cup, ging met twee bekers naar huis, maar marathon schaatser Niels Mesu baalde toch. „Ik had dit seizoen iets meer gewild", concludeerde de Middelburger al snel na de finalewedstrijd. „Dit was het seizoen van net niet." De wedstrijd op de kletsnatte Jaap Edenbaan verliep precies zoals Mesu - tweede in het algemeen klassement met slechts 2,3 punten achterstand op Simon Schouten - had verwacht. „Ik wist natuurlijk ook wel dat ze mij niet weg zouden laten springen", be schouwde hij na. „Het werd daardoor een tactisch spel." Een 149 ronden du rend spel in een moordend hoog tempo met een spannend slot. „Ik had maar één opdracht: Simon kloppen in de sprint. Dat is niet gelukt." Het was een heldere en harde con clusie na een even harde wedstrijd. Het scheelde nog geen meter, of Mesu had op de bovenste trede van het po dium gestaan. Maar de nummer twee zag het in een groter plaatje. Dat van het hele schaatsseizoen 2016/2017, waar hij zaterdag een punt achter zette. „Ik heb een mooi jaar ach ter de rug", merkte hij op. „Ik ben con stanter gaan presteren en zat vaak bij de topvijf. Ik won de KPN Vierdaagse en door mijn overwinning bij de marathon in Groningen ging ik écht meedoen in het algemeen klassement. Dat waren echt mijn hoogtepunten van dit afge lopen seizoen, maar ik moet nu de volgende stap gaan zetten." Die volgende stap is vaker op het podium staan en van net niet net wél maken. Zijn broer Erwin sprak soort gelijke woorden. Hij kwam als 32ste over de finish en was niet erg tevre den. „Het kan beter", vond hij. „Aan het eind van het seizoen heb ik vaak wat pijntjes, in m'n rug en in mijn be- lk ben constanter gaan presteren en zat vaak bij de topvijf nen bijvoorbeeld, en moet ik me ook mentaal even opladen. Ik zat er lang bij, maar een ronde of twee voor de fi nish zat ik er doorheen." Erwin wil beter gaan scoren op na- tuurij s, waar hij ook dit jaar weer het beste presteerde. In de Grand Prix-fi- nale in Zweden eindigde hij als vijfde, terwijl hij bij de Alternatieve Elfste dentocht als achtste de helse tocht volbracht. „Ik was nu misschien wat té afhankelijk van die paar wedstrij den", vond hij. „Maar dat is iets voor volgend seizoen", glunderde hij, in de wetenschap dat hij de komende we ken vrij is. Bij Niels kon er uiteindelijk ook een gulle lach vanaf. Na de huldigingen voor het algemeen klassement van de Marathon Cup en de Grands Prix stapte hij met de twee bekers en twee bossen bloemen het podium af. „Het scheelde niet veel, maar ik heb alles goed gedaan. Dit is alles wat het lijf nu heeft." TOPSEIZOEN PANGKAL PINANG Motor crossster Nancy van de Ven leek de winst binnen te heb ben in de Grand Prix van Indo nesië, maar een diskwalificatie na de finish beroofde de Vlis- singse daarvan. Van de Ven voegde gisteren een derde plaats toe aan haar winst van zaterdag. Na afloop werd ze echter gediskwalificeerd, om dat ze onderweg hulp van een marshal had gekregen. De baan van Pangkal Pinang was door de overvloedige re genval schier onberijdbaar. De organisatie zag zich zelfs ge dwongen de tweede manche in de koningsklasse bij de mannen (MXGP), met onder anderen Jeffrey Herlings, niet meer te laten rijden. De MX2 werd bovendien voortijdig af- gevlagd. Nadat zaterdag twee grote concurrentes van Van de Ven voor de wereldtitel (Kiara Fon- tanesi en Livia Lancelot) al ge troffen werden door malheur, overkwam de Zeeuwse Ya maha-rijdster dat een dag later. Bij een valpartij werd Van de Ven geholpen door een mars hal en dat mag volgens de re gels niet. Daardoor werd haar derde plaats in de tweede manche na afloop geschrapt en verspeelde ze al vroeg punten in de WK-strijd. Zonder die diskwalificatie had ze de Grand Prix gewonnen, nu werd ze tiende. Nancy van de Ven beleeft dagen van uitersten in de Grand Prix van Indonesië De zege in Indonesië ging naar Courtney Duncan uit Nieuw-Zeeland, voor het Ne derlandse duo Nicky van Wor- dragen en Shana van der Vlist. Van de Ven had zich zater dag geen betere start van het WK kunnen wensen. Ze won de eerste manche met grote overmacht. Ze dubbelde vrij wel het gehele veld, alleen landgenote Van Wordragen niet. Die finishte op bijna an derhalve minuut. maandag 6 maart 2017 GO J Shirin van Anrooy heeft op het NK cross in Amster dam brons be haald op de 3600 meter meisjes B in een tijd van 13 mi nuten en 30 se conden. Wim de Jonge pakte eve neens brons op de 7200 meter bij de masters H65 in 32.35. Tim van den Broeke liet de Kustcross in Vlis- singen schieten om te starten op het NK. Na 10800 meter finishte hij op de 15e plaats in 36.34. De titel ging naar Jesper van der Wielen. Wielrenner Ant- wan Tolhoek uit Yerseke heeft geen rol van bete kenis kunnen spe len in de Strade Bianchi. De 22-ja- rige renner van LottoNL-Jumbo sloot de Italiaanse koers, over 175 ki lometer, af als de nummer 63. De Pool Michal Kwiatkowski van Team Sky kwam als eerste over de streep in Siena. Hij legde de rit af in een tijd van 4.42.42 uur. De achterstand van Tolhoek bedroeg bijna veertien mi nuten. Mitchell Minnaard Amsterdam - Niels Mesu Niels Mesu heeft een topsei zoen achter de rug. De Middel burger eindigde in vier van de veertien marathons op het po dium. Amsterdam - 3 Leeuwarden -13 Tilburg -15 Heerenveen -15 Haarlem - 8 Hoorn - 4 Enschede - 8 Niet geklasseerd Rotterdam - 9 Alkmaar - 2 Groningen -1 Den Haag -18 Deventer - 4 Amsterdam - 2 M Niels en Erwin Mesu kregen uit handen van Maurice Baart van Engie Services Zuid uit Terneuzen een stimuleringscheque van 1000 euro per persoon, mede op initiatief van de stichting Zeeland, Sport Leisure. fototimsimaging.nl Mesu: Seizoen van net niet o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52