Nederlands succes op voor Kramer en Wüst V/ Wüst heeft haar krans weer terug 9 WMOACIA zijn. Kramer rijdt alle afstanden ge controleerd, gaat nergens in het rood. Dat hoeft ook niet. Hij kan het zich veroorloven om de nummer twee, zijn jonge ploeggenoot Patrick Roest, op sleeptouw te nemen in de afsluitende tien kilometer. Op de vraag van NOS- verslaggever Bert Maalderink of zijn negende EK-titel wel glans heeft ant woordt hij: „Ik denk dat negen keer wereldkampioen worden glans ge noeg is." 'Zit in DNA' Wüst en Kramer zijn de afgelopen jaren in staat geweest zichzelf elke keer op te laden, zichzelf iedere keer opnieuw uit te vinden. Ze versloegen telkens andere te genstanders, maar vooral hun eigen verzadiging. In een inter viewserie met het Algemeen Dag blad zei Wüst twee jaar geleden: „Ik wil presteren nu het kan. Wie weet val ik een keer hard of krijg ik een bles sure. Ik wil niet terugkijken met het gevoel dat ik meer prijzen had kunnen pakken. Dat is de honger die in me zit. Ik was vroeger al chagrijnig als ik een wedstrijdje fietsen verloor van mijn buurjongetje. Ik moet en ik zal." Kramer, in diezelfde inter viewserie: „Schaatsen is mijn sport. Het zit in mijn DNA. Ik houd ook van andere sporten, maar uiteindelijk houd ik het meest van de kick van het winnen. Al geniet ik er te wei nig van. Zolang ik in mijn kan toor ben - het stadion - dan gaat al les op de automatische piloot. Naar de NOS, door de mixed zone, kleding uit, uitfietsen - ik doe het als een machine. Pas als ik thuis ben en mijn poten om hoog op de bank liggen, komt de te vredenheid. Maar ik ben altijd wel snel met de volgende wedstrijd bezig." Geen optie Dat zal ook na het WK allround in Ha- mar niet anders zijn. Zeker niet voor Kramer, die nog een rekening heeft openstaan op de Olympische Spelen. Wüst zal jagen op nog meer olym pisch goud omdat genoeg nooit ge noeg is. In het olympisch traject is het WK allround in Hamar slechts een tussenstop. Maar als je er bent, dan kun je maar beter winnen ook. Omdat verliezen voor sommige sporters nu eenmaal geen optie is. TROTS De andere Nederlandse prestaties hadden weinig invloed op de vro lijkheid van Bonevacia, die giste ren zijn medaille in ontvangst mocht nemen. Zijn tweede op een internationaal kampioenschap, nadat hij vorig jaar in Amsterdam eveneens EK-brons veroverde. „Ik ben ontzettend blij met het resul taat. Dit geeft me heel veel ver trouwen voor het buitenseizoen. Ik hoop dat ik deze stijgende lijn kan vasthouden met het oog op Londen", wees hij naar de wereld kampioenschappen atletiek, die aankomende zomer in het Olym pisch Stadion worden gehouden. „Om daar in de finale te komen, moet je 44,4 lopen. Daar wil ik naar toe werken. Ik wil dit seizoen een aantal 44'ers lopen, zodat het op het WK makkelijker moet wor den om de finale te halen." Want een ding is zeker, meldde Bonevacia vanuit Belgrado. „Met twee EK-medailles ben ik iemand om rekening mee te houden." 'Langste dag ooit' Achteraf gezien was Bonevacia erg blij dat hij naar zijn trainer José Ludwig Rubio had geluisterd. Die vond juist dat de 400-meterloper naar Belgrado moest gaan. „Ik heb hier veel geleerd en belangrijke ervaring opgedaan. Uiteindelijk moet dat leiden tot een nog betere atleet." De misschien wel belang rijkste les was omgaan met de zee van tijd voor de start van de finale. „Dat duurde heel erg lang. Omdat ik niets te doen had in m'n hotel kamer, nam de spanning maar toe. Voor het eerst in mijn carrière had ik een gevoel dat ik nog niet eerder had meegemaakt. Het voelde als -gd^lanö 0N1ELK r<K de langste dag ooit", aldus Bone vacia, die voor zijn laatste 400 me ter een niet al te ingewikkeld plan had opgesteld: volle bak gaan en dan maar zien hoe het eindigt. „Doodgaan of overleven. Het lukt of het lukt niet." Bijna zilver In Belgrado liep hij het nationale record van Bram Peters uit 2014 (46,71) ruim uit de boeken. Bijna leverde het Bonevacia zilver op, maar op het laatste stuk snelde de Pool Rafal Omelko (46,08) hem nog voorbij. Het goud was voor de Tsjech Pavel Maslak, wiens 45,77 goed was voor de Europese titel. Bonevacia keert nu terug naar Pu erto Rico, waar hij de meeste tijd van het jaar woont en traint. Voor bereiden op Londen „Dan wil ik nog harder lopen, dat is het plan." maandag 6 maart 2017 Sven Kramer (9) en Ireen Wüst (6) zijn samen goed voor liefst 15 gouden medailles tijdens WK allround- toernooien. M Ireen Wüst en Sven Kramer schaatsen hun zoveelste ererondje, foto's epa/anp Ze moest er drie jaar op wachten, maar eindelijk kreeg Ireen Wüst weer de krans omgehangen die hoorde bij het veroveren van de wereldtitel allround. „Blij dat ik hem na driejaar weer terug heb. Nummer zes. Daar ben ik heel trots op." Het vrouwentoernooi kreeg een ander verloop dan in de voorbije jaren gewoonte was geworden. Wüst nam door gaans een voorsprong op Martina Sablikova en moest die proberen vast te houden op de afsluitende 5 kilometer. Dat was ook in Hamar het geval, maar nu moest ze ook zelf nog jagen. De Japanse Miho Takagi stond na drie af standen verrassend op de eerste plaats, maar boog uitein delijk het hoofd voor zowel Wüst als Sablikova. „Het was een beetje als in de tijd dat Christine Nesbitt nog mee deed", zei Wüst. De Cana dese sloeg ook altijd haar slag op de sprint. Het zorgde toch voor wat zenuwen bij de gelouterde Brabantse. Uitein delijk was ze de spanning de baas. „Blij dat alles weer is gelukt", vervolgde ze. „Europees- en wereldkampioen allround en wereldkampioen 3 kilometer. Alleen op de 1500 meter ben ik op waarde geklopt." De mooiste prijs? Wüst hoefde geen seconde na te denken. „Dat is deze. Ik ben een allrounder in hart en nie ren. Alleen olympisch goud is mooier." Met die medaille wil ze volgend seizoen het avon tuur van het opstarten van een eigen ploeg bekronen. „Pas dan is de missie echt geslaagd." BELGRADE 2017 W BELGRADE 7017 i-U)E20V7 A Maslak en Bonevacia knokken om de koppositie, foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50