Niet zeuren over fout Makkelie stil met charme-offensiefje tegen Roda JC linu' ïoiS diinrwi 1 .iivnim 3 van een wurgende werking van kampioensstress. Kwaliteitsprobleem Maar in dat geval was het gebrek aan vernuft in het ruime restant na de t-o dus een kwaliteitsprobleem. Rick Karsdorp was de vrije man, maar het tempo waarin Feyenoord hem opzocht was simpelweg te traag. En dus kon sneltrein Craig Goodwin ruim een uur lang op de been blijven als linkerspits én linksback. De busrit van Feyenoord terug van de derby zat er al lang op toen Ajax in Groningen op t-i bleef ste ken. En dus blijven de Rotterdam mers, met vier punten voorsprong, 'gewoon' op pole-position in de eredivisie. Met zelfs de luxe dat er in april tegen Ajax in de Arena mag worden verloren. Als er tot die tijd maar geen mis stap meer wordt gemaakt. En dat is, met eerst nog een uitwedstrijd te gen Heerenveen, opeens allerminst zeker. „We moeten rustig blijven", zegt Botteghin. „Na eerdere mindere wedstrijden kwamen we steeds sterk terug in de eerstvolgende wedstrijd. Dat moet ook nu gebeu ren." „Misschien hebben we de com petitie nu weer spannend ge maakt", stelde ploeggenoot Karim El Ahmadi. „Maar dat is dan hele maal onze eigen schuld." Het moment waarop de jonge Sherel Floranus de bal, die de doellijn al was gepasseerd, weg trapte. Arbiter Danny Makkelie die er geen doelpunt in zag, zoals hij ook de actie van invaller Bilal Basacikoglu niet bestrafte voor zijn actie bij Sparta-doelman Roy Kortsmit. „De bal was duidelijker over de lijn dan verleden week tegen PSV", vond Feyenoord-verdedi- ger Eric Botteghin, die refereerde aan de hulp van de doellijntech nologie een week eerder in de Kuip. „Maar we moeten naar onszelfkijken." Daar sloot verliezend trainer Giovanni van Bronckhorst zich bij aan, in de catacomben van het Kasteel. „Bal wel of niet over de lijn?", zuchtte Van Bronckhorst. „Daar moeten we niet over zeu ren. We moeten dit accepteren." Iets waar Alex Pastoor wel blij mee was. Hij meende van de zij lijn ook te hebben gezien dat de bal over de lijn was. „Zelfs met een beslagen bril", zei de trainer van Sparta. „Maar er was ook een overtreding van Basagikoglu." Arbeid Jerson Cabral haalde na afloop zijn schouders op. De aanvaller had een ongelooflijke hoeveel- W De bal was duidelijker over de lijn dan verleden week tegen PSV heid arbeid geleverd om de de fensie van Feyenoord niet zo maar te laten opbouwen. „En dan zijn wij heel blij dat we het heb ben volgehouden tot de laatste minuut", zei Cabral. „Of ik gemengde gevoelens heb? Ik heb zolang bij Feyenoord ge speeld, maar dit is profvoetbal. Daar tellen alleen de resultaten. Maar ondanks dit verlies kan Feyenoord nog altijd de landsti tel veroveren hoor. Waarom niet?" de tweede helft bereid bleken om Roda op het hakblok te leggen en er geen angst was voor vieze broekjes of extra zweetdruppels, sloten de fans hun elftal weer in het hart. Het charme-offensief vanaf het veld slaagde en leverde meer dan drie punten op. Met de 4-0 zege op Roda JC was er een teken van her stel. De avond gaf in ieder geval de bevestiging dat PSV wil vechten voor de tweede plek in de eredivi sie. Opgeschud Enkele fans hoopten wellicht op een slecht resultaat tegen Roda JC, zodat de boel bij PSV eens flink op geschud zou kunnen worden. Ze waren sowieso bedrogen uitgeko men. Phillip Cocu is namelijk abso luut niet van plan om na dit teleur stellende seizoen te stoppen bij PSV en oogt volgens zijn interne collega's nog net zo scherp als op zijn eerste werkdag als coach. In de spelersgroep zal wel het no dige veranderen, maar pas na de ko mende negen wedstrijden is duide lijk hoe de panelen verschuiven. Een aantal bepalende spelers gaat vrijwel zeker weg (onder anderen Als het publiek zo achter je staat en je toezingt, is dat ontzettend fijn Zoet, Guardado, Van Ginkel, Siem de Jong, Pröpper), maar PSV zet ook een rem op het aantal vertrekkers om een totale metamorfose te voor komen. In aanloop naar die enorme reno vatie wil het publiek dat de 'spelers van de toekomst' nu al op het veld staan. Cocu heeft een ander belang en wil jagen op de tweede plek. De coach kiest daarbij duidelijk niet voor de weg van de minste weer stand. Tegen Roda JC was Siem de Jong de vervanger van Marco van Ginkel en dat betekende dat de pu bliekslievelingen Jürgen Locadia en Jorrit Hendrix 'slechts' invielen. Voor de zoveelste keer joeg Cocu daarmee Hendrix tegen zich in het harnas, maar de neo-international beet dit keer krachtiger op de tong dan vorige maand. „Ik heb het daar mee te doen", zei de man die vanaf de tribunes hartstochtelijk toege zongen werd. „Ik ben met die steun wel blij en denk dat de mensen we ten dat ik altijd alles geef wat ik heb. Als het publiek zo achter je staat en je toezingt, is dat ontzettend fijn", sprak Hendrix. Hendrix kan zich warmen aan het perspectief voor volgend sei- lk wil fit zijn voor momenten zoals vanavond en de komende weken zoen. In de eerste houtskoolschets voor seizoen 2017-2018 is hij de man in het hart van de ploeg, de nieuwe nummer 6 van PSV. Hendrix is daar allemaal nog niet mee bezig. „Ik vind dat we de focus op de ko mende negen wedstrijden moeten houden en wat er volgend jaar ge beurt, zien we daarna. In voetbal is weinig te plannen en ver vooruit kijken doe ik nu niet." Ook Siem de Jong, die in de zo mer teruggaat naar Newcastle, wil nog niet aan een nieuwe periode in Engeland denken en PSV iets nala ten. „Ik wil fit zijn voor momenten zoals vanavond en de komende we ken." Cocu koos voor hem vanwege zijn scorend vermogen en zag die keuze goed uitpakken met twee doelpunten. maandag 6 maart 2017 onherkenbaar De bal was over de lijn, maar daarvoor had scheidsrechter Danny Makkelie al moeten flui ten voor een overtreding op de doelman van Sparta. Mikos Gouka Rotterdam Mathias Pogba (I) is Eric Botteghin de baas. foto pim ras Jorrit Hendrix —Siem de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44