'Feestvieren? Straks thuis chinezen' illR PSV krijgt publiek 2 Feyenoord depte snel de tranen na een zwakke vertoning in de derby omdat Ajax maar één puntje pakte. Maar er ging op het Kasteel veel mis. FEYENOORD SLAPPE VERTONING A We waren ons bewust van het gevaar. Maar toch ging het mis Michel Breuer heeft zijn wande ling door de mixed zone bijna af gerond als voor Het Kasteel drie dames om zijn aandacht vragen. Volledig doorweekt van de regen zijn ze, de Sparta-aanhangers die op de ramen bonzen. Maar het lijkt ze weinig te de ren. Voor hen is de eerste zomer dag van 2017 een feit na de ï-o overwinning op Feyenoord, hele maal als Breuer hun lokroep met een vriendelijk knikje beant woordt. „Toch nog groupies", zegt de 36-jarige captain met een grijns van oor tot oor. „En dat op mijn leeftijd." Het is een symptomatisch beeld in de entree van het Rot terdamse stadion, de blijdschap op het gezicht van de prima spe lende Breuer. Passend bij de vreugde die de 1-0 op de koplo per teweeg brengt in Spangen. Bij fans en spelers. Bij uitblinker Craig Goodwin bijvoorbeeld, die een half elftal aan Feyenoord- spelers heeft bezig gehouden als linksback, -half en linker-aanval- ler ineen. De Australiër staat er bij alsof hij zo nog best een mara thon wil lopen. De term 'fantas- Geweldig, na die eerdere 6-1 in de Kuip. Dit is de ultieme revanche tic' valt zo ongeveer bij elke zin die over zijn lippen rolt. „Dit is zo mooi", vindt Goodwin. „Het leek wel alsof wij veel liever wil den winnen dan Feyenoord. Dat maakt onze overwinning niet minder mooi. Geweldig, na die eerdere 6-1 in de Kuip. Dit is de ultieme revanche." Uiteraard laat ook Mathias Pogba zich zien, de matchwin ner. Onder zijn oog zit een pleis ter, als relikwie aan een onder onsje met Tonny Vilhena. Om zijn lijf draagt de spits een shirt waarin zijn spierbundels onbe rispelijk tot uitdrukking komen. „Het was geweldig vandaag", vertelt Pogba na zijn eerste basis plaats. „De sfeer op de tribunes, de teamspirit; alles eigenlijk. Hier mogen we van genieten." Nou ja, tot op zekere hoogte, als het aan Breuer ligt. „Feestvie ren? Misschien zo een paar bier tjes", besluit hij. „Laten we niet overdrijven. Morgen weer een zware training voor de boeg. Ik ga gewoon thuis chinezen." I ric Botteghin zuchtte diep. Wat een vreselijke middag had de Braziliaan met Fey- enoord beleefd op het Kas- I teel van stadgenoot Sparta. Een week nadat alles en iedereen con cludeerde dat echt alles dit seizoen de kant van Feyenoord opvalt. Maar in Rotterdam West was daar opeens geen sprake van. Een vroege tegentreffer, blessures voor Terence Kongolo, Eljero Elia en Bilal Basacikoglu, die ook nog eens het duel hinkend moest uitspelen, omdat alle wissels al waren verbruikt. Een al lesbehalve topfitte topscorer Nicolai Jorgensen. En dan ook nog een bal ruim over de lijn en geen arbiter of doellijntechnologie die de treffer dit keer goedkeurde. „Misschien kan mijn oude club FC Groningen ons nog hel pen", zei Botteghin. „Want verder zat alles tegen." De stoere verdediger zat nog niet in de spelersbus of in de Euroborg wan kelde concurrent Ajax ook daadwerke lijk: ï-i. Valt dan alles weer de kant op van Feyenoord? Maar los daarvan. In Rotterdam roe pen ze al maanden dat ze vooral naar Eredivisie zichzelf moeten kijken. En een blik in de spiegel deed na afloop van de Rot terdamse stadsderby pijn aan de ogen voor de koploper. Een dramatische start kwam de ploeg niet meer te boven op een feestvierend Kasteel. Openingsminuut Jerson Cabral week in de openingsmi nuut uit naar links en kreeg Botteghin als bewaker mee. De aanvaller gooide de bal fraai voor het doel waar Mathias Pogba in de lucht afrekende met Jan- Arie van der Heijden én nog belangrij ker: Brad Jones 1-0. „Karsdorp was weg daar en ik moest dus met Cabral mee naar de zijkant", zei Botteghin. „Zoiets kan gebeuren, het gaat om een fractie van een se conde. Het gaat volgens mij vooral om het feit dat we het in het restant van de wedstrijd niet meer recht hebben kun nen zetten." In de Kuip ging het in de kleedkamer een week lang over 'het gevaar Sparta'. De stadgenoot als opponent, strijdend tegen degradatie, op dat vervloekte kunstgras. Een potentiële bananen schil. „En ook nog een week na de mooie wedstrijd tegen PSV", zei Bot teghin. „We waren ons bewust van het gevaar. Maar toch ging het mis." Dat had dus te maken met de bedroe vende start. Krijgt de befaamde stress van het eventueel naderende kampi oenschap dan toch vat op de Rotter dammers? Bij de aanhang van de kop loper wel, die weten dat het nog negen wedstrijden nagelbijten zal zijn tot de eindstreep. Volgens de spelers heeft de selectie van Feyenoord echter geen last Op de tribunes in het Philips Sta dion was de tijdelijke verwijdering tussen PSV en de eigen fans in eer ste instantie duidelijk te merken. Eredivisie Q psv U RodaJC Waar de PSV'ers zelf enkele dagen nodig hadden om het verlies van de titel te verwerken, wisten de sup porters het ook even niet meer. Het was zaterdag alsof ze de technische staf en spelers wilden laten voelen dat ze dit seizoen niet verwend zijn. Nee, er waren geen witte zak doekjes of nare spreekkoren. De Eindhovense aanhang was wel ge laden en aangedaan tegelijk. Veel toeschouwers zongen voor spelers die niet op het veld stonden en be groetten de eerste goals tegen Roda JC ietwat lauw. Nadat de PSV'ers in maandag 6 maart 2017 De sensationele 1-0 overwin ning van Sparta op Feyenoord leidt tot uitzinnige taferelen op Het Kasteel. Dennis van Bergen Rotterdam - Craig Goodwin Michel Breuer (r) in duel met Nicolai Jorgensen. fotoanp Feyenoord is Mikos Gouka Rotterdam —Eric Botteghin Sparta F! Feyenoord Doelpunt voor Feyen oord of niet? Arbiter Danny Makkelie ziet niet dat de bal volledig over de lijn is, voordat Sherel Floranus opruimt. Mak kelie laat ook de actie van Bilal Basa9ikoglu tegen doelman Roy Kort- smit onbestraft, fotoerwin SPEK/PRO SHOTS Elke relatie die een knauw krijgt, moet even herstellen. Het thuis publiek van PSV hield afgelopen week even niet van de ploeg van Phillip Cocu. De ergernis over het slappe optreden bij Feyen oord was groot en dat was tegen Roda JC nog voelbaar. Rik Elfrink Eindhoven De gepasseerde Jorrit Hen- drix (rechts) lost doelpuntenma ker Siem de Jong af. FOTO KAY IN 'T VEEN/PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43